آمازون، مایکروسافت و آلفابت در سال 2021 معاملات بیشتری نسبت به 10 سال گذشته منعقد کرده اند.

[ad_1]

لینا خان، کمیسیونر پیشنهادی کمیسیون تجارت فدرال (FTC)، در جلسه استماع کمیته بازرگانی، علم و حمل و نقل سنا برای تایید کاپیتول هیل در واشنگتن دی سی، 21 آوریل 2021 سخنرانی کرد.

سائول لوب استخر رویترز

در هفت ماه پس از روی کار آمدن لینا خان به عنوان رئیس کمیسیون تجارت فدرال، جنگ سردی بین چندین شرکت بزرگ فناوری جهان و تنظیم‌کننده‌ها در جریان است. سوال برای سال 2022 این است که آیا گرم خواهد شد یا خیر.

بر اساس داده های جمع آوری شده توسط Dealogic، مایکروسافت، آمازون و آلفابت در سال 2021 بیش از هر سال دیگری در دهه گذشته معاملات خود را اعلام کرده اند. این سرعت تراکنش ها نشان می دهد که آنها تلاش می کنند با سرکوب قریب الوقوع ضد انحصار مواجه شوند – یا باور ندارند که خان و سایر تنظیم کننده ها بتوانند به اندازه کافی محکم شکایت کنند تا خریدها مسدود شود.

خان، که در ژوئن گذشته شغل اصلی FTC را بر عهده گرفت، از پیشنهاد به آژانس خود برای اجرای تهاجمی سیاست های ضد انحصار ابایی نداشت. او قبلاً شکایت اصلاح شده ای را علیه فیس بوک تنظیم کرده است و ادعا می کند که خرید اینستاگرام و واتس اپ به وضعیت فعلی او به عنوان یک انحصار در رسانه های اجتماعی کمک کرده است. در همین حال، او مورد انتقاد فیس بوک و آمازون قرار گرفته است که نوشته ها و اظهارات قبلی او در مورد سوء استفاده آمازون از قدرت بازار و کار او به عنوان کارمند مجلس او را در قضاوت در مورد مسائل مربوط به شرکت ناتوان کرده است.

قرارداد 69 میلیارد دلاری مایکروسافت برای سازنده بازی های ویدیویی Activision Blizzard در این هفته، آخرین نمونه از یک شرکت بزرگ فناوری است که به طور بالقوه رگولاتورها را به چالش می کشد. این به دنبال چندین معامله بزرگ از سال 2021 است، از جمله خرید Nuance Communications از مایکروسافت به قیمت 19 میلیارد دلار و قرارداد آمازون به مبلغ 8.5 میلیارد دلار برای MGM Studios.

طبق گفته Dealogic، 22 معامله آلفابت گوگل، 56 معامله مایکروسافت و 29 معامله آمازون در سال 2021 بالاترین رقم در 10 سال گذشته بوده است. در حالی که داده‌های Dealogic فقط ارزش تراکنش‌های افشا شده عمومی را بر اساس این سوابق گزارش می‌کنند، حجم کل تراکنش‌های Alphabet و مایکروسافت نیز به ترتیب به ۲۲ میلیارد دلار و ۲۵.۷ میلیارد دلار به بالاترین حد ۱۰ سال اخیر رسیده است. کل معامله 15.7 میلیارد دلاری آمازون به تازگی از بالاترین سطح 10 ساله خود رد شده است و تنها در سال 2017 که با خرید Whole Foods به مبلغ 13.7 میلیارد دلار موافقت کرد، عقب مانده است.

اریک گوردون، استاد دانشکده بازرگانی راس در دانشگاه میشیگان، گفت: «تکنولوژی بزرگ توجه زیادی دارد و مایل است قبل از اینکه دولت بتواند سابقه جدیدی ایجاد کند، معاملاتی انجام شود. هنگامی که یک قاضی در یک دادگاه یک سابقه ایجاد می کند، برای سایر قاضی ها راحت تر است که از آن سابقه استفاده کنند.»

بازدارندگی

تا کنون، کمیسیون تجارت فدرال هان به یک استراتژی بازدارنده برای تحت کنترل نگه داشتن تصاحب شرکت ها تکیه کرده است، زیرا در تلاش است تا با جهش تاریخی ادعاهای ادغام در صنایع مختلف همراهی کند. آنچه باید دید این است که آژانس تا چه حد آماده است تا با تهدیدات خود برای اقدام در جبهه ضد تراست مقابله کند.

با بودجه ای که با سرعت کار در آژانس های ضد انحصار هماهنگ نیست و در مقایسه با شرکت هایی که در اختیار دارد کم رنگ است، FTC در عوض پیام هایی را به عنوان هشدار برای نشان دادن جدیت خود منتشر کرده است.

یکی از این اقدامات، اعلام آژانس مبنی بر ارسال نامه‌هایی به برخی از شرکت‌هایی بود که مایل به ادغام هستند و به آنها اطلاع می‌داد که کمیسیون تجارت فدرال به بررسی معاملات آنها ادامه خواهد داد، حتی اگر دوره انتظار قانونی منقضی شده باشد. این نامه اساساً هشدار می دهد که مشاغل می توانند با مسئولیت خود ادغام شوند، اما FTC ممکن است بعداً برای لغو معامله خود شکایت کند.

اگرچه چنین نامه‌هایی در واقع خط مشی جدیدی را تعیین نمی‌کنند – همیشه ممکن است کارمندان به دنبال مسدود کردن یا لغو ادغام‌ها باشند، حتی پس از بررسی آنها – تغییر لحن نشان‌دهنده چرخش شدید نسبت به گذشته است.

گوردون گفت، اما این ممکن است برای تغییر رفتار شرکت کارساز نباشد. او گفت تا زمانی که دادگاه ها در مورد تفسیر قانون ضد انحصار توسط رگولاتورها تصمیم نگیرند، شرکت های بزرگ احتمالاً به سرعت معاملات را ادامه می دهند و امیدوارند تا حد امکان بسته شوند.

گوردون گفت: «وقتی تخم‌مرغ‌ها را شکستید و املت درست کردید، بازگرداندن تخم‌مرغ‌ها در پوسته‌شان سخت است. «به احتمال زیاد صدف ها را بشکنید، این املت را مخلوط کنید و دولت را در موقعیتی قرار دهید که به دادگاه بروند و بگویند این معامله باید لغو شود و قاضی به آنها نگاه می کند و می گوید چگونه این کار را می کنید. انجام دهم؟”

خان، در اولین مصاحبه خود با دوربین از زمان تصدی مسئولیت، به اندرو راس سورکین از CNBC و کارا سویشر، مجری پادکست Sway نیویورک تایمز گفت، آژانس سعی کرد در ارسال برنامه‌ها مراقب باشد و در عین حال محدودیت‌های منابع خود را تشخیص دهد.

گفت: “چه مواردی وجود دارد که در آن انواع خاصی از اقدامات می تواند بر کل بازار تأثیر بگذارد؟” وی افزود: اگر بتوانیم یک توافق خاص یا حکم توافقی بگیریم یا در دادگاه نتیجه خوبی بگیریم، چه مواردی می تواند پویایی کل بازار را تغییر دهد و نه فقط اینجا یا آنجا؟

بیل کواچیچ، کمیسر سابق کمیسیون تجارت فدرال و استاد حقوق فعلی در دانشگاه جورج واشنگتن، گفت که این فقط یک مسئله زمان است که آژانس های اجرای ضد انحصار به تهدیدات خود عمل کنند.

کواچیچ با اشاره به دستور بایدن برای سازمان‌های مختلف دولتی برای بررسی راه‌های جدید، گفت: «بازیگران تا حد زیادی سر جای خود هستند، تعهدات انجام شده است، رئیس‌جمهور ایالات متحده دستور اجرایی ماه جولای خود را صادر می‌کند که می‌گوید «آنها را بگیرید». که در آن بتوانند با مشکلات تمرکز انحصار و رقابت در اقتصاد مقابله کنند. “اگر این کار را در حال حاضر برای دوازده ماه آینده انجام ندهید، دیگر هرگز آن فرصت را نخواهید داشت. و من فکر می کنم آنها نه تنها متوجه می شوند که باید این کار را انجام دهند، بلکه می خواهند این کار را انجام دهند.”

زمان مبارزه

هان در مصاحبه ای با CNBC گفت که مبارزه با فناوری بزرگ “نیازمند شجاعت” است، اگرچه او پیشنهاد نکرد که آژانس او ​​هرگونه معامله موجود را مسدود کند.

خان در مصاحبه ای گفت: «اینها شرکت هایی با منابع بسیار خوب هستند. «آنها از استقرار این منابع خجالت نمی کشند. ما واقعاً به این شرکت‌ها نشان می‌دهیم، اما به کشور نیز نشان می‌دهیم که سازمان‌های مجری قانون عقب‌نشینی نمی‌کنند، زیرا این شرکت‌ها در حال منقبض کردن ماهیچه‌های خود هستند یا می‌خواهند ما را مرعوب کنند.»

شرکت‌های بزرگ فناوری اغلب به ده‌ها وکیل، اعم از وکلای داخلی و خارج از دادگاه، پول می‌دهند تا در مورد شانس تأیید یک معامله مشاوره دهند. مایکروسافت، آمازون، مادر فیسبوک متا، آلفابت و اپل ممکن است پنج شرکتی باشند که از نظر نوع قدرت بازاری که بر جامعه و رقبای خود دارند، با توجه به ارزیابی‌های بازار جمعی آنها که مجموعاً نزدیک به 9.5 تریلیون دلار است، پنج شرکت مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

در نگاه اول، آمازون، خرید یک استودیوی فیلم (MGM) یا مایکروسافت، خرید یک شرکت بازی (Activision) یا یک شرکت نرم‌افزار هوش مصنوعی برای مراقبت‌های بهداشتی (Nuance)، بر آلارم‌های ضد انحصار سنتی شکست نمی‌خورد. اینها معاملاتی نیستند که پایگاه رقابتی محدودی داشته باشند که حتی کوچکتر شوند، مانند صنایع بی سیم یا پهنای باند.

این امر خان را در موقعیت «اثباتش کن» قرار می دهد، جایی که احتمالاً باید به این نکته اشاره کند که تفسیر قانون ضد انحصار باید با پویایی سرمایه داری فعلی تنظیم شود.

در همین حال، کنگره در حال کار بر روی قوانین جدیدی است که می‌تواند برای سازمان‌های مجری قانون آسان‌تر باشد تا در دادگاه ثابت کنند که برخی رفتارهای پلتفرم آنلاین غیرقانونی است. روز پنجشنبه، کمیته عدالت سنا لایحه ای بزرگ را پیشنهاد کرد که پلتفرم های آنلاین غالب را از تبعیض علیه محصولات رقبا در پلتفرم های خود منع می کند. اگرچه این لایحه بر رفتار شرکت تمرکز دارد، قانونگذاران همچنین لایحه ای را در نظر گرفتند که بار اثبات ادغام را به شرکت های مسلط منتقل می کند.

خان در مصاحبه ای با CNBC گفت: «تصمیم گیری در مورد اینکه چه زمانی باید به جلو حرکت کرد و اقدامی انجام داد، هنوز ارزشش را دارد، حتی زمانی که در مورد سقوط نیست. «حتی اگر خطری وجود داشته باشد که باز هم بتوانید آن را از دست بدهید، انجام آن خطر می تواند مزایای زیادی داشته باشد. میتوانی پیروزباشی. تمام ضرباتی را که نمی خورید از دست می دهید. اما آنچه می بینیم این است که انفعال پس از عمل پس از عمل می تواند هزینه های جدی داشته باشد. این چیزی است که ما واقعاً در تلاشیم آن را معکوس کنیم.”

بیانیه

در اولین سال ریاست جمهوری جو بایدن، تنظیم کننده های ضد انحصار دو معامله بزرگ رسانه ای و فناوری را برای مسدود کردن انتخاب کردند. وزارت دادگستری شکایتی را برای جلوگیری از تصاحب ناشر رقیب Simon & Schuster توسط رقیب Penguin Random House در نوامبر تنظیم کرد، و FTC خان شکایتی را برای جلوگیری از خرید 40 میلیارد دلاری انویدیا از تراشه‌ساز بریتانیایی Arm در دسامبر تنظیم کرد.

کواچیچ گفت که هر دو معامله به طور غیرعادی مهم هستند، زیرا آنها دو مورد از اولین پرونده های بزرگ خارج از دروازه هستند. او گفت: “این یک مزیت بزرگ است که اولین کارهای خود را برنده شوید.” “برای اینکه نشان دهید که می توانید آن را انجام دهید. برای اینکه نشان دهید که فقط صحبت کردن نیست.”

خان گفت، مدت زمان نسبتاً کوتاهی که آژانس‌های مجری قانون باید در طول دوره کاری خود بگذرانند، «احساس فوریت شدید» را در FTC ایجاد می‌کند، که درک می‌کند که باید بر اساس سابقه باشد تا طرز فکر شرکت‌ها در مورد ادغام و تملک تغییر کند. .

تماشا کنید: لینا خان به سوالات مربوط به مقررات ضد تراست پاسخ می دهد

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

بهترین مترجم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer kameralı su tesisatçısıhtml nullednulled themesNovagraredfoxbetelf bar 1500kronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotbuy verified stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeCialisMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma bomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaTheta Healing Nedir