اولین آزمایشات با متاوره؟ ببینید در پزشکی چه خبر است

[ad_1]

جراح شفیع احمد با پوشیدن هدست مایکروسافت هولولنز در اتاق عمل خود در بیمارستان سلطنتی لندن در روز پنجشنبه 11 ژانویه 2018 عکس می گیرد.

بلومبرگ | بلومبرگ | گتی ایماژ

فراجهان، چیز بزرگ بعدی در دنیای دیجیتال، به عنوان یک دامنه اینترنتی معرفی می شود، جایی که آواتارهای متحرک خود فیزیکی ما می توانند تقریباً هر تعاملی را انجام دهند، از خرید گرفته تا بازی و سفر – روزی. Wonks می گوید که ممکن است یک دهه یا بیشتر طول بکشد تا فناوری لازم بتواند به آن برسد.

با این حال، صنعت مراقبت‌های بهداشتی در حال حاضر از برخی از مؤلفه‌های کلیدی استفاده می‌کند که در نهایت عبارتند از: واقعیت مجازی (VR)، واقعیت افزوده (AR)، واقعیت ترکیبی (MR) و هوش مصنوعی (AI) – و همچنین نرم‌افزار و سخت‌افزار. برنامه های کاربردی آنها را تقویت کنید. برای مثال، شرکت‌های تجهیزات پزشکی از MR برای مونتاژ ابزار جراحی و طراحی اتاق‌های عمل استفاده می‌کنند، سازمان بهداشت جهانی (WHO) از AR و گوشی‌های هوشمند برای آموزش پاسخ‌دهندگان کووید-19 استفاده می‌کند، روان‌پزشکان از VR برای درمان اختلال استرس پس از سانحه (PTS) در مبارزات استفاده می‌کنند. سربازان و دانشکده های پزشکی از VR برای آموزش جراحی استفاده می کنند.

فیس بوک، Oculus و Covid

از زمانی که فیس بوک – اکنون Meta Platforms – Oculus و فناوری هدست واقعیت مجازی 2 میلیارد دلاری آن را در سال 2014 به دست آورد، بسیاری از برنامه های کاربردی مراقبت های بهداشتی توسعه یافته اند. یکی از موارد اخیر همکاری با فیس بوک Reality Labs و Nexus Studios و آکادمی WHO بود. انکوباتور تحقیق و توسعه این سازمان در حال طراحی یک برنامه آموزشی تلفن همراه برای متخصصان بهداشتی است که در سراسر جهان با کووید-19 مبارزه می کنند. یکی از دوره های آموزشی شامل AR برای شبیه سازی یک گوشی هوشمند بر روی تکنیک های صحیح و دنباله ای برای قرار دادن و برداشتن تجهیزات حفاظتی برای افراد است. این برنامه با محتوایی که به هفت زبان در دسترس است، بر اساس نیازهای بیان شده توسط 22000 متخصص بهداشت جهانی که سال گذشته توسط WHO مورد بررسی قرار گرفتند، ساخته شده است.

فناوری Oculus در UConn Health، یک مرکز پزشکی در دانشگاه کانکتیکات در فارمینگتون، کانکتیکات، برای آموزش جراحان ارتوپد استفاده می‌شود. معلمان با PrecisionOS، یک شرکت نرم‌افزار پزشکی کانادایی که آموزش واقعیت مجازی و ماژول‌های آموزشی در ارتوپدی ارائه می‌دهد، شریک می‌شوند. با استفاده از هدفون Oculus Quest، ساکنین می‌توانند عملکرد سه بعدی تعدادی از روش‌های جراحی، مانند قرار دادن یک پین در استخوان شکسته را تجسم کنند. از آنجایی که این روش به صورت مجازی انجام می شود، این سیستم به دانش آموزان اجازه می دهد تا اشتباه کنند و بازخوردی از معلمان دریافت کنند تا در تجربه بعدی خود لحاظ کنند.

در همین حال، با توجه به اینکه متاورس همچنان در حال ساخت است، “ما فرصتی عالی برای ادامه کاری که متا در حال حاضر برای حمایت از تلاش های بهداشتی انجام می دهد، می بینیم.” سخنگوی متا گفت. همانطور که تخصص، برنامه‌ها و خدمات متا در حال تکامل است، می‌توانید انتظار داشته باشید که یک استراتژی سلامت نقشی داشته باشد، اما هنوز خیلی زود است که بگوییم چگونه می‌تواند با فناوری‌ها و تامین‌کنندگان شخص ثالث تلاقی کند.

هنگامی که مایکروسافت عینک هوشمند HoloLens AR خود را در سال 2016 برای توسعه تجاری معرفی کرد، مصرف کنندگان اولیه Stryker، یک شرکت فناوری پزشکی در کالامازو، میشیگان بودند. او در سال 2017 استفاده از دستگاه AR را برای بهبود فرآیندهای طراحی اتاق عمل برای بیمارستان ها و مراکز جراحی آغاز کرد. از آنجایی که OR ها توسط خدمات مختلف جراحی مشترک هستند – از جراحی عمومی گرفته تا ارتوپدی، قلب و غیره – نور، تجهیزات و ابزار جراحی بسته به روش متفاوت است.

مهندسان Stryker با درک پتانسیلی که HoloLens 2 در طراحی در حال تکامل OR از دو بعدی به سه بعدی ارائه می دهد، می توانند OR های مشترک را با استفاده از هولوگرام طراحی کنند. تجربه MR همه افراد، تجهیزات و تنظیمات را بدون نیاز به حضور اشیاء فیزیکی یا افراد تجسم می کند.

Zimmer Biomet، یک شرکت تجهیزات پزشکی ایندیانا مستقر در ورشو، اخیراً از پلت فرم OptiVu Mixed Reality Solutions خود رونمایی کرده است که از دستگاه‌های هولولنز و سه برنامه کاربردی استفاده می‌کند – یکی از MR در ساخت ابزارهای جراحی استفاده می‌کند، دیگری جمع‌آوری و ذخیره داده‌ها برای ردیابی پیشرفت. بیمار قبل و بعد از جراحی و یک سوم که به پزشکان اجازه می دهد تجربیات MR را با بیماران قبل از عمل به اشتراک بگذارند.

سخنگوی Zimmer Biomet گفت: ما در حال حاضر از HoloLens به عنوان یک خلبان کنترل از راه دور در ایالات متحده، EMEA و استرالیا استفاده می کنیم. سخنگو گفت که این فناوری برای پوشش موارد و برنامه های آموزشی از راه دور استفاده شده است و این شرکت در حال توسعه برنامه های نرم افزاری هولولنز به عنوان بخشی از راه حل های داده متمرکز بر مراحل قبل و بعد است.

چشم انداز هولوگرافیک مایکروسافت برای آینده

در ماه مارس، مایکروسافت Mesh را معرفی کرد، یک پلتفرم MR که توسط سرویس ابری Azure خود پشتیبانی می‌شود که به افراد در مکان‌های فیزیکی مختلف اجازه می‌دهد تا به تجربیات هولوگرافی سه بعدی در دستگاه‌های مختلف، از جمله HoloLens 2، طیف وسیعی از هدست‌های واقعیت مجازی، تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و بیشتر کامپیوترها در یک پست وبلاگی، این شرکت آواتارهای دانشجویان پزشکی را تصور کرد که در حال مطالعه آناتومی انسان هستند که دور یک مدل هولوگرافیک جمع شده‌اند و ماهیچه‌های پشت آن‌ها را سفید می‌کنند تا ببینند چه چیزی زیر آن است.

مایکروسافت فرصت های زیادی را برای فناوری MR خود می بیند و در ماه مارس قراردادی 20 میلیارد دلاری با ارتش ایالات متحده برای استفاده از آن با سربازان منعقد کرد.

در کاربردهای دنیای واقعی فناوری پزشکی AR، جراحان مغز و اعصاب جانز هاپکینز اولین عمل جراحی AR این موسسه را در ماه ژوئن بر روی بیماران زنده انجام دادند. در طی عمل اولیه، پزشکان در حین همجوشی ستون فقرات، شش پیچ را در ستون فقرات بیمار قرار دادند. دو روز بعد، یک تیم جداگانه از جراحان یک تومور سرطانی را از ستون فقرات یک بیمار خارج کردند. هر دو تیم هدفون های تولید شده توسط شرکت اسرائیلی Augmedics، مجهز به نمایشگر چشم شفافی که تصاویر آناتومی داخلی بیمار مانند استخوان ها و سایر بافت ها را بر اساس سی تی اسکن نشان می دهد، قرار دادند. دکتر تیموتی ویتهام، مدیر آزمایشگاه جراحی مغز و اعصاب هاپکینز اسپینال فیوژن می گوید: «مثل این است که یک رهیاب GPS در مقابل چشمان خود داشته باشید.

در دانشکده پزشکی دانشگاه میامی میلر، مربیان مرکز گوردون برای شبیه سازی و نوآوری در آموزش پزشکی از AR، VR و MR برای آموزش اولین پاسخ دهندگان اورژانسی برای درمان بیماران تروما، از جمله کسانی که سکته مغزی، حمله قلبی یا شلیک گلوله داشته اند، استفاده می کنند. زخم دانش‌آموزان درمان‌های نجات‌بخش قلب را از هاروی تمرین می‌کنند، یک مانکن واقع‌گرا که تقریباً هر بیماری قلبی را به‌طور واقع‌بینانه شبیه‌سازی می‌کند. با استفاده از هدفون VR، دانش‌آموزان می‌توانند آناتومی اولیه را که به صورت گرافیکی در هاروی نمایش داده می‌شود، «ببینند».

بری آیزنبرگ، MD، استاد پزشکی و مدیر مرکز گوردون گفت: «در محیط دیجیتال، ما به اشیاء فیزیکی وابسته نیستیم. او گفت قبل از توسعه برنامه درسی فناوری مجازی، دانش آموزان باید از نظر فیزیکی روی صحنه باشند و روی بیماران آسیب دیده واقعی تمرین کنند. اکنون می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که همه فراگیران، صرف‌نظر از موقعیت جغرافیایی‌شان، تجربه مجازی یکسانی دارند.»

مؤسسه فناوری خلاق در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (ICT) از زمان تأسیس خود در سال 1999، فناوری های واقعیت مجازی، هوش مصنوعی و سایر فناوری ها را برای مقابله با انواع شرایط پزشکی و روانی توسعه داده است. آلبرت اسکیپ ریزو، روانشناس و مدیر واقعیت مجازی پزشکی در ICT، با یادآوری آشفتگی با Apple IIe و کنسول دستی Game Boy، گفت: «زمانی که من برای اولین بار وارد این کار شدم، فناوری عصر حجر بود. امروز او از هدفون های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده Oculus، HP و Magic Leap استفاده می کند.

Rizzo به ایجاد یک درمان مواجهه با واقعیت مجازی به نام Bravemind کمک کرد که هدف آن تسکین PTSD، به ویژه در میان جانبازان جنگ عراق و افغانستان بود. در طول مواجهه درمانی، بیمار با هدایت یک درمانگر آموزش دیده، با شبیه سازی تجربیات خود با خاطرات خود از تروما مواجه می شود. با استفاده از هدفون، بیمار می تواند در چندین سناریو مجازی مختلف، از جمله در میان محیط شهری و جاده بیابانی با مضمون شرقی، غوطه ور شود.

ریزو گفت: “بیماران از صفحه کلید برای شبیه سازی افراد، شورشیان، انفجارها، حتی بوها و ارتعاشات استفاده می کنند.” و بیمار به جای تکیه صرف بر ارائه یک سناریوی خاص، می تواند آن را در دنیای امن و مجازی به عنوان جایگزینی برای درمان مکالمه سنتی تجربه کند. درمان مبتنی بر شواهد با Bravemind اکنون در بیش از دوازده بیمارستان جانبازان در دسترس است، جایی که نشان داده شده است که به طور قابل توجهی علائم PTSD را کاهش می دهد. کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی و کنترل‌شده اضافی در حال انجام است.

همانطور که Big Tech به ساخت متاورس ادامه می دهد، همراه با شرکت های نرم افزار و سخت افزار، دانشگاه ها و سایر شرکای تحقیق و توسعه، صنعت مراقبت های بهداشتی گواهی بر زندگی واقعی باقی می ماند. پائولو پینیرو، مدیر نرم افزار در کمبریج، Sagentia Innovation مستقر در بریتانیا بر اساس وب سایت شرکت مشاوره، نوشت: «در حالی که متاورس هنوز در مراحل اولیه خود است، پتانسیل زیادی برای تغییر و بهبود مراقبت های بهداشتی دارد. «دیدن این که وضعیت چگونه پیش می‌رود بسیار جذاب خواهد بود.

با Healthy Returns در تماس باشید

برای یک صندلی ردیف اول در رویدادهای CNBC، می توانید مستقیماً از رویاپردازان، مبتکران، رهبران و تأثیرگذارانی که در صحنه حضور دارند بشنوید.پادکست کلیدیاکنون گوش کناما شما پادکست های خود را دریافت می کنید.

برای اطلاعات اختصاصی بیشتر از خبرنگاران و سخنرانان ما، در خبرنامه Healthy Returns مشترک شوید تا هر هفته جدیدترین ها را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

بهترین مترجم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum kameralı su tesisatçısıinstagram takipçi satın alMobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes1xbetNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Bozdurma 1xbetistanbul escort, elit escort, maltepe escort, sahne escort, istanbulun en iyi escortları, mükemmel escort sitesi, güvenilir escort, hatun escort