بررسی آیفون X ما: تلفن هوشمند آینده

Category: دسته‌بندی نشده Comments: No comments

در بین کارمندان Wirecutter ، آیفون X ممکن است بحث برانگیزترین تلفن هوشمند تاکنون باشد – اما نه به دلایلی که ممکن است فکر کنید. بیشتر ما قبول داریم که این بهترین آیفون تا به امروز است. بسیاری فکر می کنند این بهترین تلفن هوشمند ، دوره است. اگر می توانید قیمت بالاتری را تحمل کنید ، آیفون X یک تلفن خارق العاده است. این اولین آیفون “جدید” از زمان اصلی است ، در حالی که آیفون 8 مانند آخرین آیفون “قدیمی” است.

اپل آیفون X
اپل آیفون X
آیفون امروز فردا
آیفون X گران است ، اما به لطف تشخیص چهره ، حرکات به جای دکمه Home ، یک سیستم دوربین منحصر به فرد و یک صفحه نمایش OLED بدون حاشیه که باعث می شود منطقه بیشتر صفحه نمایش روی دستگاهی که فشار می آورد ، نحوه استفاده از آیفون را تغییر می دهد. به اندازه آیفون 8.

1000 دلار از اپل
که در آن ما نمی توانیم به نظر می رسد به توافق بر اینکه آیا یا نه است آیفون X است بهترین آیفون برای اکثر مردم . (برای عادلانه بودن ، هیچ یک از ما فکر نمی کنیم اپل الگوی واحدی را ارائه دهد که در حال حاضر برای همه خوب است.) هرکسی که از X استفاده کرده است آن را دوست دارد و موافق است که نمایانگر یک تجربه کاملاً جدید و نگاهی اجمالی به آینده دستگاه های موبایل است. اما این تجربه با قیمتی قابل توجه همراه است و از آنجا که انتظار داریم بسیاری از ویژگی های آن به مدل های مقرون به صرفه تر پایین بیایند ، فکر می کنیم کسانی که از تلفن فعلی خود خوشحال هستند ممکن است بخواهند مدتی را به آن آویزان کنند و این را ارتقا ندهند. سال

تحقیق
چه کسی باید این را بخرد؟
تجربه iPhone X چقدر متفاوت است؟
آیا صفحه نمایش جدید فضای بیشتری را به شما می دهد؟
آیا سایر ویژگیهای جدید تفاوت ایجاد می کنند؟
آیا آیفون X ارزش پول دارد؟
اگر iPhone X خود را رها کنید چه اتفاقی می افتد؟
چه کسی باید این را بخرد؟
اگر می خواهید جدیدترین و بزرگترین ، فارغ از هزینه ، اگر همیشه می خواستید سیستم های دوربین بهتر یا صفحه نمایش بزرگتر گوشی های پلاس با اندازه اپل را داشته باشید ، اما اندازه مدل های استاندارد را ترجیح می دهید ، یا اگر iPhone شما دوربین روزانه شماست و شما بهترین تجربه عکاسی را می خواهید ، آیفون X بهترین گزینه برای شماست.

سه آیفون برای مقایسه کنار یکدیگر قرار گرفتند.
iPhone 8 ، iPhone 8 Plus و iPhone X (از چپ به راست). عکس: مایکل هشن
اما X نیز جذاب است زیرا شیوه استفاده از تلفن همراه خود را تغییر می دهد. اگر تا به حال از حسگر Touch ID در تلفن های قبلی ناامید شده اید ، یا آرزو می کنید که کار چند وظیفه ای ساده تر باشد ، آیفون پیشرفتهایی را ارائه می دهد که باعث می شود اولین iPhone جدید از زمان ابتدای سال 2007 در 2007 احساس شود. برای پوشش فناوری و استفاده از آیفون ها از نسل اول ، “برایان لام” ، بنیانگذار Wirecutter گفت ، “این تلفن به راحتی بزرگترین جهش و رضایت بخش ترین استفاده است.”

و به خاطر داشته باشید که در یک برنامه ارتقاء یا برنامه مالی دو ساله ، آیفون X تنها در حدود 13 دلار بیشتر در ماه از آیفون 8 شروع می شود و فقط در حدود 9 دلار بیشتر در ماه از آیفون 8 پلاس. (15 دلار یا 10 دلار بیشتر در ماه ، به ترتیب ، در برنامه ارتقاء آیفون اپل ، که شامل AppleCare + است.) این هنوز صدها دلار بیشتر از طول عمر تلفن است – و ما به شما پیشنهاد نمی کنیم مردم حتی به مبلغ ماهانه خود اضافه کنند. بدون اینکه به بودجه کلی خود فکر کنید – اما برای کسانی که توانایی پرداخت آن را دارند ، استهلاک حداقل شوک استیکر را کاهش می دهد.

تجربه iPhone X چقدر متفاوت است؟
نزدیکی شخصی که از iPhone X استفاده می کند. آنها روی نماد برنامه اینستاگرام ضربه می زنند.
صفحه نمایش OLED به لبه آیفون X بسیار عالی به نظر می رسد. عکس: مایکل هشن
در زیر کاپوت ، آیفون X از بسیاری جهات با آیفون 8 و 8 پلاس یکسان است: iOS را اجرا می کند ، از همان پردازنده استفاده می کند ، شارژ بی سیم دارد ، ضد آب است و دارای سیستم دوربین است که مشابه آن است – هرچند بهتر. از چند طریق than از 8 در علاوه بر این. اما مشخصات کل داستان را بیان نمی کنند.

حتی اگر شما یک دهه از آیفون استفاده کرده اید ، تا حدودی به دلیل اینکه شما از آیفون استفاده می کنید ، آیفون X به یک دوره تنظیم نیاز دارد ، زیرا بسیاری از اقدامات و حرکاتی که با آنها آشنا هستید ، از بین رفته اند یا حداقل دستکاری شده اند. اما در تجربه ما ، احساس راحتی فقط چند روز طول می کشد.

سیستم تشخیص چهره Face ID برای باز کردن قفل تلفن یا تأیید هویت خود در برنامه هایی که از آن پشتیبانی می کنند ، توپوگرافی صورت شما را می خواند. در آزمایش ما ، تقریباً در هر شرایطی ، آن را به صورت تبلیغاتی کار می کنیم – هرگونه نگرانی که درباره کارایی سیستم دارید ممکن است در عرض چند دقیقه از تنظیم آن پاک شود. در بیشتر مواقع ، آنقدر چهره شما را می خواند که می توانید برای باز کردن قفل گوشی ، به سادگی صفحه را بکشید – آنقدر سریع و کارآمد است که پس از گذشت چند روز از استفاده از آیفون X ، کم و بیش حتی این ویژگی را فراموش نکردیم. آنجا. و از آنجا که شما این کار را ده ها بار در روز انجام می دهید ، Face ID یک تفاوت واقعی در قابلیت استفاده کلی ایجاد می کند.

با این حال ، Face ID همیشه یک ارتقاء آشکار نسبت به Touch ID نیست. ما هنگام پوشیدن عینک آفتابی خاصی مشکلاتی را تجربه کردیم (چیزی که اپل تصدیق می کند بسته به اینکه فرکانس های مادون قرمز بسته به عینک می شود مشکل ساز باشد). و در برخی شرایط – به عنوان مثال ، هنگامی که تلفن شما در سواری اتومبیل است که خیلی دور است یا به صورت مستقیم به صورت شما اختصاص ندارد ، یا هنگامی که آیفون روی یک میز یا در غیر این صورت در زاویه ای قرار دارد که دوربین جلوی آن قرار دارد مسطح است. به راحتی چهره کامل خود را می بینید – بسیار ناخوشایندتر از این است که بتوانید انگشت خود را روی دکمه Home استراحت دهید. و برخی از کارمندان Wirecutter در تأیید هویت شما ، Face ID را کمی آهسته تر از Touch ID می دانند. (از طرف دیگر ، Touch ID هرگز برای سایر کارمندان کاملاً کار نکرد ، بنابراین برای آنها Face ID پیشرفت بزرگی بوده است.)

تقریباً در هر موقعیتی ، Face ID به صورت تبلیغاتی عمل می کند و تفاوت قابل توجهی در قابلیت استفاده کلی ایجاد می کند.

برای کسانی که نگران امنیت هستند ، اپل هیچ یک از اطلاعات بیومتریک شما را از دستگاه ارسال نمی کند. این مادربورد در آنکلاو امن (PDF) ذخیره می شود ، چیزی که اپل حتی اگر بخواهد نمی توانست به آن دسترسی پیدا کند. و Face ID یکی دیگر از ویژگیهای امنیتی کمتر ، واضح تر است که همچنین یکی از ویژگی های مورد علاقه ما است: اعلان ها بر روی صفحه قفل به طور پیش فرض محتوای آنها را مخفی می کنند تا وقتی به تلفن نگاه نکنید – وقتی این کار را انجام دهید ، Face ID فوراً صورت شما را تأیید می کند و اعلان را فاش می کند. مطالب برای شما به نظر می رسد که ابرشکل را به این روش توصیف کنید ، اما واقعاً جادویی به نظر می رسد ، و باعث می شود از امنیت بهتر و دسترسی آسان به اطلاعات نسبت به Touch ID ، ترکیب بهتری داشته باشید.

بیرون انداختن دکمه Home نیز بدان معنی است که افراد در حال ارتقا از مدل های قبلی آیفون باید حرکات ناوبری جدید را بیاموزند. به عنوان مثال ، به جای فشار دادن دکمه صفحه اصلی برای خارج شدن از یک برنامه ، از پایین صفحه به سمت بالا بکشید (یک نوار کوچک در همه برنامه ها قابل مشاهده است و به این نکته اشاره می کند). کشیدن و نگه داشتن تعویض برنامه باعث می شود فقط با جابجایی در حاشیه پایین صفحه ، به سرعت بین برنامه هایی که اخیراً استفاده شده است ، حرکت کنید – یک حرکت صاف که انجام آن بسیار ساده تر از فشار دادن دکمه Home و سپس بکشید

آیا این حرکات از رابط مبتنی بر دکمه بهتر است؟ در استفاده روزانه ما تاکنون ، بعضی بهتر هستند (همه ما که از X استفاده کرده ایم اکنون آرزو می کنیم که هر دستگاه iOS قبلاً دارای ژست تغییر برنامه باشد) ، اما برخی از اینها نیست (افتتاح مرکز کنترل بیشتر دردسر است). . اما طرح جدید ناوبری دقیقاً خوب کار می کند و مانند سایر جوانب جدید گوشی ، ما خیلی سریع به آن عادت کردیم. با این حال ، اگر تا به حال از استفاده از مرکز کنترل و حرکات اعلان در مدل های قبلی آیفون- به دلیل کنترل حرکتی ، خشکی پوست یا دلایل دیگری- استفاده کرده اید ، آگاه باشید که آیفون X کاملاً به این نوع حرکات اعتماد دارد.

آیا صفحه نمایش جدید فضای بیشتری را به شما می دهد؟
اگرچه صفحه نمایش 5.8 اینچی آیفون X بر روی کاغذ بزرگتر از صفحه نمایش 5.5 اینچی آیفون 8 پلاس است ، اما آیفون X به همان اندازه آیفون 8 است screen صفحه نمایش X فقط کمی بلندتر است زیرا تمام راه را به سمت لبه های بالا و پایین گوشی. (تنها شکاف در بالای صفحه برای سیستم دوربین TrueDepth است. این شکاف باعث می شود صفحه به نظر برسد که دارای دو گوش یا شاخ است.) نتیجه این است که در برنامه هایی که روی متن متمرکز هستند ، از نظر جسمی کوچکتر X تقریباً همان مقدار محتوا را به همراه 8 پلاس horiz کمتر از نظر افقی نشان می دهد ، اما به صورت عمودی کافی برای ایجاد تفاوت است. با این حال ، در برنامه ها و رسانه هایی که به صفحه نمایش می یابند ، X بیشتر شبیه به آیفون 8 استاندارد است. . و اگر تمایل دارید اندازه متن را در تلفن خود افزایش دهید ، آن متن روی X X کمی شلوغ تر احساس می کند – دقیقاً مانند 8 — نسبت به 8 پلاس. اگر از یک تلفن به علاوه به X می آیید ، ممکن است تعجب کنید که صفحه نمایش در برخی برنامه ها کوچکتر به نظر می رسد.

سه آیفون در کنار هم قرار گرفته اند تا تفاوت اندازه صفحه را نشان دهند.
همان مقاله از نیویورک تایمز ، در همان اندازه فونت ، در آیفون 8 (سمت چپ) ، X (وسط) و 8 پلاس (سمت راست). X و 8 Plus تقریباً به همان اندازه متن را نشان می دهند ، و هر دو نمایش بیشتر از 8. عکس: Dan Frakes
به گفته این ، صفحه نمایش OLED جدید (اپل آن را یک صفحه نمایش “Super Retina” می نامد ، زیرا از تراکم پیکسل بالاتری نسبت به صفحه نمایش LED شبکیه چشم اپل برخوردار است) بسیار عالی به نظر می رسد ، با رنگ مشکی های سیاه و پشتیبانی از فیلم های HDR. اگر آیفون 8 یا 7 دارید ، مطمئناً فوراً متوجه تفاوت آن نخواهید شد ، مگر اینکه به هم نگاهی بیندازید. تمام آیفونهای اخیر دارای صفحه نمایشهای بسیار خوبی هستند ، اما کارشناسان نمایش در DisplayMate آنرا صدا می کنند.”بهترین نمایشگر هوشمند” ، و توصیف آن به عنوان “نمایشگر بسیار دقیق ، با کارایی بالا و زرق و برق دار !!” (بله ، دو نقطه تعجب است.) صفحه نمایش OLED دارای نقاط ضعفی است ، اما iPhone X نیز از این قاعده مستثنا نیست. وقتی از زاویه ای به جای صفحه نمایش مستقیم نگاه می کنید ، صفحه می تواند تا حدودی آبی به نظر برسد. و سوزاندن این یک نگرانی است: اگر تصویری برای مدت طولانی روی صفحه باقی بماند ، می تواند سایه ای ضعیف از خود بگذارد. (ما در طول تست طولانی مدت درمورد مسائل مربوط به سوختگی مراقب خواهیم بود.)

آیا سایر ویژگیهای جدید تفاوت ایجاد می کنند؟
اگر برای گرفتن عکس به تلفن متکی هستید ، آیفون X بهترین دوربین اپل است که تاکنون ساخته شده است. به لطف یک آرایه لنز دوتایی مشابه نمونه آن در 8 پلاس ، اما با داشتن لنز تله فوتو با دیافراگم بزرگتر و تثبیت نوری در لنزهای زوم ، X به شما امکان می دهد در شرایط کم نور یا هنگام استفاده از زوم عکس های بهتری بگیرید. لنز X تنها آیفون با اندازه غیر پلاس است که از سیستم لنزهای مضاعف مدل های پلاس بهره می برد و از این بابت ارتقاء واضح نسبت به 8 در این منطقه به ویژه در نور کم است. و X تنها آیفون با دوربین جلویی (“سلفی”) است که از ویژگی های پرتره و پرتاب پرتره پشتیبانی می کند. برای کسانی که از تلفن خود به عنوان دوربین اصلی خود استفاده می کنند (و این روزها بسیاری از ما هستند) ، این ایده که شما برای تجربه بهتر عکاسی هزینه بیشتری پرداخت می کنید ممکن است قیمت بالاتر X را خوشحال تر کند.

آرایه دوربین TrueDepth که توسط Face ID استفاده می شود می تواند توسط توسعه دهندگان برنامه شخص ثالث و همچنین ویژگی Animoji iOS 11 استفاده شود: در پیام ها می توانید کلیپ های ویدیویی 10 ثانیه ای از شخصیت های ایموجی را ضبط و به اشتراک بگذارید که از چهره شما تقلید می کنند. این سرگرم کننده است ، اگرچه ضروری نیست.

ایموجی روباه متحرک که صحبت می کند ، می خندد و ابروهای خود را بالا می برد.
ویژگی جدید Animoji ، که در حال حاضر فقط در آیفون X موجود است ، به شما امکان می دهد پیام های صوتی را با شخصیت های متحرک ارسال کنید که حرکات و حالت های چهره شما را تقلید می کنند.
آیا آیفون X ارزش پول دارد؟
آیفون X گران است ، مهم نیست که چطور آن را خرد کنید. اما اگرچه ما همیشه به مردم احتیاط می کنیم که پول لازم برای آنها را خرج نکنند ، ما فکر می کنیم اگر می خواهید بیشتر هزینه کنید ، باید در مورد کارهایی که بیشترین استفاده را می کنید انجام دهید. برای بسیاری از افراد ، گوشی های هوشمند رایانه شخصی را به عنوان مهمترین فناوری در زندگی خود قرار داده اند – این چیزی است که آنها همه روزه ، در طول روز ، برای همه چیز از ارتباط گرفته تا بهره وری گرفته تا سرگرمی استفاده می کنند. بسیاری از افراد نسبت به اتومبیل ، تختخواب خود و حتی خانه خود وقت بیشتری را با تلفن همراه خود می گذرانند. بنابراین اگر فکر می کنید ویژگی های تلفن و تجربه کلی قانع کننده است ، ممکن است ارزش بیشتری برای تلفنی هزینه کند.

مدل آیفون * قیمت ** مالیات بر فروش پرداخت ماهانه‡ هزینه کل
SE (32 گیگابایت) 450 دلار 38 دلار 19 دلار 488 دلار
6s (32 GB) 580 دلار 49 دلار 24 دلار 629 دلار
6s Plus (32 GB) 700 دلار 60 دلار 29 دلار 760 دلار
7 (32 گیگابایت) 680 دلار 58 دلار 28 دلار 738 دلار
7 (128 گیگابایت) 780 دلار 66 دلار 33 دلار 846 دلار
7 پلاس (128 گیگابایت) 920 دلار 78 دلار 38 دلار 998 دلار
8 (64 گیگابایت) 830 دلار 71 دلار 35 دلار 901 دلار
8 پلاس (64 گیگابایت) 950 دلار 81 دلار 40 دلار 1،031 دلار
X (64 گیگابایت) 1200 دلار 102 دلار 50 دلار 1،302 دلار
X (256 گیگابایت) 1350 دلار 115 دلار 56 دلار 1465 دلار

  • فقط تنظیمات ذخیره سازی پیشنهادی ما ذکر شده اند
    ** شامل AppleCare + are
    با استفاده از 8.5 درصد به عنوان مثال ، در زمان خرید (در اقساط ماهانه پرداخت نشده) پرداخت می شود
    ‡ با فرض 24 ماه پرداخت
    و به لطف برنامه های مالی و “ارتقاء” که به طور گسترده ای در دسترس هستند ، می توانید هزینه یک تلفن هوشمند گران قیمت تر را نسبت به برنامه های اقساطی ماهانه گسترش دهید که قیمت بالاتر را تا حدودی راحت تر می کند. (این برنامه ها به یک وام بدون بهره می پردازند ، بنابراین شما به مرور زمان مبلغ بیشتری را نمی پردازید تا اگر تلفنی را به طور مستقیم خریداری کرده باشید.)

با این وجود ، اگر در بودجه تنگاتنگی قرار دارید ، 10 تا 15 دلار در ماه اضافی نتیجه ای ندارد ، بنابراین ما به شما پیشنهاد نمی کنیم اگر نمی خواهید یا نمی توانید آن را هزینه کنید ، خود را بیش از حد اضافه کنید.

برای بسیاری از افراد ، گوشی های هوشمند رایانه شخصی را به عنوان مهمترین فناوری در زندگی خود قرار داده اند – این چیزی است که آنها همه روزه ، در طول روز ، برای همه چیز از ارتباط گرفته تا بهره وری گرفته تا سرگرمی استفاده می کنند.

آرایش گیج کننده مدل ها در ترکیب فعلی اپل بدین معنی است که اکنون زمان خریداران متقاضی بودجه برای خرید آیفون نیست . اما اگر قصد خرید چیز جدید را دارید و در بودجه هستید ، آیفون 7 از ترکیب فعلی بهترین حس را می کند – کمترین هزینه ای است که می توانید برای یک تجربه آیفون عالی بپردازید. همچنین ممکن است خرید یک تلفن مرمت شده را از یک منبع معتبر از جمله اپل در نظر بگیرید.

اگر مایل به صرفه جویی در هزینه برای آخرین مشخصات هستید اما به سادگی به Face ID یا حرکات جدید علاقه ندارید ، آیفون 8 و 8 پلاس نزدیک به X هستند ، اما در یک بسته بندی آشناتر (هر چند مانند تمام تلفن های هوشمند پرچمدار) ، آنها گران هستند).

یک آیفون X سفید که روی سطح چوبی قرار گرفته است.
جلو و عقب آیفون X هر دو شیشه است و هر دو قابل شکست هستند. توصیه می کنیم از یک کیس استفاده کنید. عکس: مایکل هشن
اگر iPhone X خود را رها کنید چه اتفاقی می افتد؟
نکته منفی قابل توجه در مقایسه با سایر آیفون ها ، هزینه تعمیر است. مانند آیفون 8 ، صفحه نمایش و پنل پشتی آیفون X هر دو از جنس شیشه هستند. در تست های قطره ای که توسط شرکت ضمانت نامه SquareTrade و CNET انجام شده است ، هر دو طرف تلفن های تست با وجود ادعاهای اپل مبنی بر “بادوام ترین شیشه در تلفن های هوشمند” شکستند. ما خودمان را دنبال کردیم و با Good Morning America کار می کردیم تا آزمایش قطره ای را در دنیای واقعی انجام دهیم و دریافتیم که بهتر از حد انتظار عمل کرده است. به طور جدی دستگاه را خراب کنید. اما هر چه صدمه ای به گوشی شما وارد شود ، X برای تعمیر بیش از 8 هزینه بیشتری دارد.

نمودار نشانگر هزینه تعمیرات مدلهای مختلف آیفون. هزینه تعمیر صفحه نمایش آیفون X 279 دلار است ، در حالی که هزینه سایر آسیب ها 549 دلار است. برای آیفون 8 پلاس فقط تعمیر صفحه نمایش 169 دلار و سایر آسیب ها 399 دلار است. برای آیفون 8 ، تعمیر صفحه نمایش فقط 149 دلار است ، در حالی که سایر خسارتها 349 دلار است.
قیمت ها برای رفع صفحه نمایش شکسته و سایر آسیب های گوشی های فعلی اپل. منبع: پشتیبانی اپل
ما موردی را برای آیفون X به شدت توصیه می کنیم ، به خصوص هنگامی که هزینه های تعمیر نجومی را در نظر می گیرید: از گارانتی ، یک صفحه نمایش شکسته 280 دلار هزینه خواهد کرد و یک صفحه پشت شکسته (یا هر نوع آسیب دیگر) 550 دلار حیرت انگیز است. ( AppleCare + که این نوع خسارت ها را پوشش می دهد ، قیمت نسبتاً بالایی برای آیفون X 200 دلار دارد ، اما قیمت این تعمیرات را برای صفحه نمایش شکسته به 30 دلار یا 100 دلار برای هر نوع آسیب دیگر کاهش می دهد.)

افشای اطلاعات: دن فركس ، سردبیر ارشد ، موضع تحریریه ای را در اپل پذیرفته است. ویراستاران چند وجهی برای اطمینان از بی طرفی محتوای این مقاله را مرور و ویرایش کردند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>