کوکوداما چیست؟

گلدان کوکداما

آیا تا به حال از کوکادا یا باغ های معلق شنیده اید ؟ “کوکداما” یک کلمه ژاپنی است و از دو واژه “koke” به معنی خزه و “داماس” به معنای توپ و یا یک بسته تشکیل شده است که در واقع یک نوع بونسای تغییر شکل یافته است و تاریخ آن در قرن هفدهم در کشور ژاپن است.

 

 

Kokodama یک سبک هنری برای نگهداری و کشت گیاهان امروز اما در اصل این یک روش باغبانی از ژاپن به کشور ما و تمام جهان پیدا کرده است.

 

ژاپنی, پوشش ریشه های یک گیاه خاص با خاکی که گل و خزه و سپس نخ را به دور یک گلدان کروی شکل و به دلیل شکننده گلدان نمی خواهد به شما این فرصت را به معلق از سقف آویزان می شود. همچنین ، ایجاد یک باغ سقف ژاپنی برای خودتان با حلق آویز برخی از کوکداما در گوشه ای از خانه.

 

کوکوداما خود را یک قابلمه طبیعی است و تمام مواد مورد نیاز برای گیاه در این راه ارائه شده و شما کنترل بهتری بر گیاه خود را داشته باشد. در واقع ، این یک روش خلاقانه برای سازماندهی گیاهان است.

 

شکل بونسای درخت اولیه وکوکداما کوچک  دست ساخته شده و ساده است که ایده اصلی آن مدرسه ژاپنی, زیبایی شناسی, به نام وابی-یک مطالعه مستقل (Wabi Sabi) که قبل از فقدان کامل از طبیعت و زیبایی های طبیعی تاکید کرد. ویژگی های اصلی مدرسه wabi-sabi سادگی ، زمینی ، نامرتب و معمولی است. کوکوداما در واقع بازتابی از اصول wabi-sabi است و تاکید زیادی بر نشان دادن زیبایی گیاه به گلدان دارد. به همین دلیل است که این گیاهان گلدان ندارند.

 

در دوران باستان ، بخشی از ریشه بونسای از زمین برای نشان دادن بخشی از زیبایی ریشه. با گذشت زمان ، خزه به ریشه ها اضافه شد و به جای درختان کوچک ، گیاهان و بوته های داخلی مورد استفاده قرار گرفت و به کاشت کوکداما کمک کرد.

 

امروز ، بسیاری از مردم کوکداما به دلیل شکل های مختلف آن استقبال کرده اند و نمی کشد تا فضای زیادی.

 

 

کوکداما می تواند قرار داده شده بر سنگ های تخت صفحات (مانند صفحات) کم افزایش کاسه تزئینی صفحات و یا یک بشقاب کوچک یا اگر شما هیچ جایی برای قرار دادن آن شما به راحتی می توانید آن را آویزان; که ایجاد یک زیبایی خاص.

 

مجموعه ای از گل ها و گیاهان دزیکا در سبک کوکداما رهبر شد و شما می توانید گیاه مورد علاقه خود را کاملا حرفه ای طراحی خاص و زیبا و تنوع گیاهان بالا با قیمت و کیفیت رقابتی تنظیم خرید کوکداما

 

به منظور رضایتمندی مشتری تمامی خدمات مربوط به گیاهان را در این سبک اعم از جایگزینی کودداما تکمیل می نماید. جایگزینی از خزه و کنف و همچنین مشاوره در زمینه خرید و نگهداری کوکداما کاملا رایگان است و شما می توانید با خیال راحت محصولات سالم و درست را از سایت, گل ها و گیاهان دزیکا خرید کوکداما