واکسن جهانی آنفولانزا می تواند توسعه mRNA اصلی بعدی مدرنا، فایزر باشد

[ad_1]

افسران لباس ویژه رویه‌های تولید RNA اطلاعاتی (mRNA) را برای واکسن کووید-19 در شرکت آلمانی BioNTech در ماربورگ آلمان در 29 مارس 2021 آزمایش کردند.

عبدالحمید حسباس | آژانس آناتولی گتی ایماژ

تحقیق و توسعه ای که منجر به تولید واکسن های کووید-19 شد، تلاش ها برای یافتن واکسن آنفولانزای قوی تر و ماندگارتر را تشدید کرده است، شاید گام هایی به سوی جام مقدس ویروس شناسان برداشته شود: یک واکسن جهانی آنفولانزا.

محققان Pfizer و Moderna، شرکت‌های داروسازی که نیم قرن تحقیق را در زمینه فناوری mRNA برای ایجاد واکسن‌های کووید به کار گرفته‌اند، از همان دانش برای مطالعه روش‌های تلقیح توده‌های آنفولانزا استفاده می‌کنند.

پیرادا صوفیفت، معاون تحقیقات واکسن ویروسی در CNBC، به CNBC در نیویورک گفت: «همانطور که واکسن کووید-19 نشان داد، واکسن‌های mRNA پتانسیل تولید واکسن‌های آنفلوانزای با قدرت بالاتر را سریع‌تر از واکسن‌های آنفولانزای مدرن ارائه می‌دهند. فایزر. پست الکترونیک. همه‌گیری به ما این امکان را داده است که از پتانسیل علمی گسترده mRNA استفاده کنیم.»

در سال 2020، تعداد موارد آنفولانزا به شدت کاهش یافت، به احتمال زیاد به دلیل محدودیت های کووید. اما بر اساس گزارش هفتگی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری فلویو، با شروع زمستان امسال، عفونت‌های آنفولانزا و بستری شدن در بیمارستان‌ها به ویژه در ایالت‌های شرقی و مرکزی همچنان افزایش می‌یابد.

CDC همیشه واکسن سالانه آنفولانزا را به عنوان بهترین راه برای جلوگیری از عفونت با ویروس و عوارض بالقوه جدی آن توصیه می کند. با این حال، نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد میزان واکسیناسیون آنفولانزا در این فصل کمتر از فصل گذشته است، که ممکن است به دلیل نوسانات واکسن‌هایی باشد که در طول همه‌گیری ویروس کرونا منتشر شد.

اگرچه هر سال یک ویروس آنفولانزا به طور معمول بر آمریکای شمالی غالب می شود – A (H3N2) در این فصل – حملات چهار ظرفیتی برای محافظت در برابر سه سویه دیگر طراحی شده است که می توانند باعث عفونت شوند زیرا ویروس از ماه به ماه جهش می یابد.

این رویکرد این واقعیت را در نظر می‌گیرد که واکسن‌های آنفولانزا فقط 40 تا 60 درصد در پیشگیری از عفونت مؤثر هستند و گاهی اوقات تا پایان فصل آنفولانزا فقط 10 درصد مؤثر هستند. واکسن‌های مرسوم آنفولانزا در تخم مرغ یا سلول‌های پستانداران رشد می‌کنند و همچنین حدود شش ماه طول می‌کشد تا میلیون‌ها دوز مورد نیاز تولید شود.

برعکس، طراحی واکسن آنفلوانزا مبتنی بر mRNA فقط به دنباله ژنتیکی ویروس غالب نیاز دارد که به طور قابل توجهی زمان تولید را سرعت می‌بخشد. طبق گزارش فایزر، انعطاف‌پذیری فناوری mRNA و زمان تولید سریع آن، می‌تواند به طور بالقوه امکان تطبیق سویه‌ها، امنیت بیشتر عرضه و فرصتی بالقوه برای بهبود کارایی واکسن‌های فعلی آنفلوانزا را فراهم کند.

صوفات افزود: «ما معتقدیم که mRNA فناوری ایده‌آلی برای مقابله با این چالش است.

گسترش فناوری mRNA

فناوری پشت RNA اطلاعاتی یا mRNA از زمان کشف آن در سال 1960 در حال توسعه بوده است، اما واکسن‌های فایزر و مدرنا کووید اولین باری بودند که برای استفاده انسانی تأیید شدند.

اکنون در ساخت چندین واکسن مختلف استفاده می شود. Pfizer و BioNTech آلمان اوایل این ماه گفتند که یک واکسن بالقوه مبتنی بر mRNA برای جلوگیری از زونا ایجاد خواهند کرد، در حالی که محققان گفتند امیدوارند این فناوری بتواند نقطه عطفی در توسعه واکسن HIV باشد.

استفان بانسل، مدیرعامل مدرنا، روز دوشنبه درباره جاه‌طلبی‌های گسترده‌تر واکسن در Squawk Box CNBC گفت: «MRNA یک پلتفرم است. mRNA یک مولکول اطلاعاتی است، و بنابراین اکنون چهل و چهار برنامه صفر در دست توسعه داریم، و در واقع خیلی بیشتر در آزمایشگاه‌ها.

با تمرکز بر بیماری های تنفسی، بانسل گفت که سالانه حدود 10 ویروس وجود دارد که منجر به بستری شدن در بیمارستان می شود.

“البته آنفولانزا بسیار شناخته شده است، اما RSV و بسیاری از ویروس های دیگر برای مردم چندان شناخته شده نیستند، زیرا علائم مشابه آنفولانزا است، جایی که ما معتقدیم جهان سزاوار تنها تقویت کننده سالانه است که حاوی همه این موارد مختلف است. واکسن‌ها در یک دوز واحد علیه آنفولانزا، علیه RSV، علیه کووید با سازگاری مناسب با سویه‌های در گردشی که در اینجا هستند، و این چیزی است که ما برای آن کار می‌کنیم.

Bancel گفت: Moderna یک برنامه RSV و یک برنامه تست آنفولانزا دارد و “ما در حال کار بسیار سریع برای ترکیب آن هستیم.”

“طرز فکری که من در مورد آن دارم این است که شما با افزودن واکسن بیشتر به همان ویال، یک ارتقاء سالانه محصول خواهید داشت. بنابراین، در جغرافیای خود اقتباسی از سویه‌های کنونی امسال دریافت خواهید کرد، بنابراین در ایالات متحده، یا در اروپا، یا در ژاپن، زیرا چون ما زمستان‌های زیادی را می‌بینیم، اعتقاد بر این است که واکسن آنفولانزا کار نمی‌کند، زیرا ما در واقع گونه های مختلفی در سراسر جهان در حال گردش هستند.”

در ماه سپتامبر، فایزر شروع آزمایش فاز 1 واکسن mRNA آنفلوانزای بزرگسالان در انسان را اعلام کرد که اولین برنامه آنفولانزای مبتنی بر mRNA سازنده دارو را نشان می‌دهد. این واکسن به اصطلاح چهار ظرفیتی است، همانطور که امروزه استفاده می شود و چهار نوع مختلف آنفولانزا را هدف قرار می دهد.

در دسامبر، مدرنا اولین داده موقت مثبت را از یک مطالعه فاز 1 در مورد نامزد خود برای واکسن آنفولانزای فصلی چهار ظرفیتی، به نام mRNA-1010، در افراد مسن و جوان‌تر اعلام کرد. این شرکت همچنین اعلام کرد که مطالعه فاز 2 mRNA-1010 اکنون به طور کامل ثبت شده و آماده سازی برای مطالعه فاز 3 در حال انجام است.

اگرچه به طور کلی دلگرم کننده است، اما با این وجود یافته ها نشان می دهد که واکسن آنفلوانزای مبتنی بر mRNA مدرنا نسبت به واکسن هایی که قبلاً در بازار تأیید شده اند، به ویژه Fluzone HD سانوفی، در افراد مسن مؤثرتر نیست. پس از ارائه یافته ها توسط یک سرمایه گذار در مدرننا، سهام آن 10 درصد سقوط کرد. ما نمی‌توانیم مقایسه مستقیمی انجام دهیم. ما (داده‌های Fluzone) را فقط به عنوان یک راهنما ارائه کردیم.»

به طور معمول، شرکت‌های بزرگ داروسازی مانند فایزر و مدرنا از تحقیق و توسعه مراحل اولیه در مورد واکسن‌های آنفولانزا منحرف می‌شوند، زیرا آنها در طول تاریخ درآمد کمی داشته‌اند. ارزش بازار جهانی واکسن آنفولانزا در سال 2021 توسط Fortune Business Insights به 6.59 میلیارد دلار رسید و انتظار می‌رود که در سال 2028 با CAGR 7.2 درصد در این دوره پیش‌بینی شده به 10.73 میلیارد دلار افزایش یابد. طبق آمار Statista، درآمد جهانی کل صنعت داروسازی در سال 2020 1.27 تریلیون دلار بود.

با این حال، واکسن های کووید یک داستان متفاوت است.

در نوامبر، همانطور که فایزر درآمدهای سه ماهه سوم را گزارش کرد، گفت که انتظار دارد واکسن کروناویروس خود در سال 2021 36 میلیارد دلار درآمد ایجاد کند. تقریباً در همان زمان، مدرنا پیش بینی درآمد واکسن کووید را برای سال 2021 تا 2021 کاهش داد. بین 15 میلیارد دلار و 18 میلیارد دلار، کمتر از برآورد قبلی 20 میلیارد دلار، که بخشی از آن به دلیل مشکلات تولید است.

با مرگ و میر ناشی از کووید در ایالات متحده، بیش از 832000 و بیش از 5.4 میلیون در سراسر جهان، مردم توجه خود را از آنفولانزای فصلی که از اکتبر تا مه ادامه دارد، معطوف کرده اند. با این حال، تاریخچه مرگبار خود را دارد، با چهار بیماری همه گیر آنفولانزا در قرن گذشته (1918، 1957، 1968، 2009) که هر کدام حداقل یک میلیون جان باختند.

از سال 2010 تا 2020، CDC تخمین می زند که آنفولانزا سالانه بین 12000 تا 52000 مرگ در ایالات متحده ایجاد می کند که از 9 میلیون تا 41 میلیون عفونت متغیر است. در سرتاسر جهان، سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین می زند که آنفولانزا سالانه 290000 تا 650000 نفر را می کشد.

افزایش هزینه های تحقیق و توسعه

با وجود این آمار وحشتناک، تحقیق و توسعه برای واکسن‌های بهبودیافته آنفولانزا، و همچنین بودجه، نسبتاً ناچیز است و عمدتاً به دانشگاه‌ها، استارت‌آپ‌های بیوتکنولوژی و مؤسسه ملی بهداشت (NIH) محدود می‌شود.

موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی NIH بودجه سالانه ای در حدود 220 میلیون دلار برای واکسن جهانی آنفولانزا دارد که برخی از آن به عنوان کمک هزینه به مراکز نوآوری مشترک برای واکسن‌های آنفولانزا یا CIVIC که در سال 2019 راه‌اندازی شدند، توزیع می‌شود. NIH نزدیک به 7 میلیارد دلار برای تحقیق در مورد سرطانی که در سال 2020 باعث مرگ 606520 نفر شد، هزینه کرده است.

نوامبر گذشته، رزا دلاورو از کانکتیکات و اد مارکی سناتور ماساچوست، قانون واکسن‌های آنفولانزا، یک لایحه سرمایه‌گذاری 1 میلیارد دلاری برای پروژه‌های تحقیقاتی NIH NIH، از جمله همکاری خارجی، را دوباره معرفی کردند.

ده‌ها پروژه تحقیق و توسعه واکسن R&D دیگر در ایالات متحده وجود دارد که برخی از آنها در جستجوی واکسن‌هایی هستند که به عنوان واکسن‌های خارج از فصل شناخته می‌شوند و می‌توانند گیرندگان را برای چندین سال از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند. یک برنامه امیدوارکننده در موسسه طراحی پروتئین دانشکده پزشکی واشنگتن سیاتل توسط تیمی به رهبری نیل کینگ، استادیار بیوشیمی در دانشکده پزشکی دانشگاه که از رایانه برای طراحی نانوذرات پروتئینی جدید و خودساخته برای واکسن استفاده می‌کند، در حال اجراست. تولید

کینگ گفت: «این واکسن در مرحله آزمایشی کوچک در NIH است. داوطلبان دوز مصرف شده اند و ما در حال شروع به تجزیه و تحلیل هستیم.» او انتظار دارد تا چند ماه دیگر به نتایج برسد و پس از آزمایشات فاز 2 و 3، «طی پنج سال آینده» تأییدیه FDA را دریافت کند.

دکتر جنیفر گوردون، مدیر برنامه، در حال توسعه یک واکسن آنفولانزا، گفت که NIAID در چندین مرحله آزمایش جهانی واکسن آنفلوانزا در فاز 1 شرکت دارد. یکی در سال 2019 و دیگری در ژوئن گذشته آغاز شد و هر کدام از رویکردهای علمی متفاوتی استفاده کردند.

دکتر گوردون بدون تعیین چارچوب زمانی، امیدوار است که یک واکسن آنفولانزای واقعی یک بار مصرف روزی به واقعیت تبدیل شود، اما او از ایجاد واکسن های بهتر در این بین غافل نمی شود. او گفت: «ما نمی‌خواهیم بگوییم که ما فقط به واکسن‌هایی علاقه‌مندیم که برای همیشه ماندگار شوند. رویکردهایی وجود دارد که نسبت به آنچه اکنون داریم، پیشرفت‌های قابل توجهی دارد و پیروزی‌های بزرگی هستند، حتی اگر جهانی نباشند.»

آلبرت بورلا، مدیر عامل فایزر، روز دوشنبه گفت که همکاری اخیرش در تحقیقات به او اجازه می دهد تا بر روی آنفولانزا تمرکز کند، به ویژه از طریق فناوری DNA، که به او اجازه می دهد زمان تولید بخش قابل توجهی از فرآیند تولید کلی را برای واکسن های RNA کاهش دهد. تقریبا از یک ماه تا چند روز

این می‌تواند توانایی ما را برای داشتن گزینه‌های واکسن جدید در صورت نیاز، به جای سه تا دو ماه، به شدت کاهش دهد.» بورلا گفت، این، مثلاً، مزایای چشمگیری برای مبارزه ما با کووید و سایر بیماری‌هایی مانند آنفولانزا به همراه خواهد داشت، به عنوان مثال، به شما این امکان را می‌دهد که بسیار بسیار نزدیک به زمان گسترش گزینه‌های جدید باشید.

با Healthy Returns در تماس باشید

برای یک صندلی ردیف اول در رویدادهای CNBC، می توانید مستقیماً از رویاپردازان، مبتکران، رهبران و تأثیرگذارانی که در صحنه حضور دارند بشنوید.پادکست کلیدیاکنون گوش کناما شما پادکست های خود را دریافت می کنید.

برای اطلاعات اختصاصی بیشتر از خبرنگاران و سخنرانان ما، در خبرنامه Healthy Returns مشترک شوید تا هر هفته جدیدترین ها را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

بهترین مترجم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort kameralı su tesisatçısıhtml nullednulled themesNovagraredfoxbetelf bar 1500kronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotbuy verified stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeCialisMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma bomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynaTheta Healing Nedir