چرا موفقیت چشمگیر کوبا با واکسن کووید می تواند بهترین امید را برای جنوب جهانی فراهم کند

[ad_1]

کارگران محموله ای از واکسن کوبایی Soberana Plus علیه بیماری جدید کروناویروس COVID-19 را که توسط دولت کوبا سوریه اهدا می شود، در فرودگاه بین المللی خوزه مارتی در هاوانا، در تاریخ 7 ژانویه 2022 حمل می کنند.

یامیل لاج | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

کوبا درصد بیشتری از جمعیت خود را در برابر کووید-19 نسبت به تقریباً همه بزرگترین و ثروتمندترین کشورهای جهان واکسینه کرده است. در واقع، تنها امارات متحده عربی غنی از نفت می تواند به واکسیناسیون های قوی تر ببالد.

این جزیره کوچک در دریای کارائیب که تحت حکومت کمونیست ها است، با تولید واکسن خود علیه کووید به این مرحله رسیده است، اگرچه در بحبوحه تحریم یک دهه ای ایالات متحده در تلاش است تا قفسه های سوپرمارکت ها را پر نگه دارد.

هلن جافه، کارشناس کوبایی و استاد تاریخ اقتصادی و اجتماعی در دانشگاه گلاسکو در اسکاتلند در تماس تلفنی با CNBC گفت: «این یک شاهکار باورنکردنی است.

«کسانی از ما که بیوتکنولوژی خوانده‌ایم از این نظر تعجب نمی‌کنیم، زیرا فقط از بهشت ​​بیرون نیامده است. این محصول یک سیاست آگاهانه دولت برای سرمایه گذاری عمومی در این بخش، هم در بهداشت عمومی و هم در علوم پزشکی است.”

بر اساس آمار رسمی گردآوری شده توسط «دنیای ما در داده»، تا به امروز، حدود 86 درصد از جمعیت کوبا با سه دوز واکسیناسیون کامل علیه کووید و 7 درصد دیگر تا حدی در برابر این بیماری واکسینه شده اند.

این ارقام شامل کودکان دو ساله ای است که از چند ماه پیش شروع به دریافت واکسن کرده اند. مقامات بهداشتی کشور در این ماه واکسن های تقویت کننده را برای کل جمعیت معرفی می کنند تا از شیوع نسخه بسیار قابل انتقال Omicron Covid جلوگیری کنند.

این کشور با جمعیت حدود 11 میلیون نفر تنها کشوری در آمریکای لاتین و کارائیب باقی مانده است که برای کووید اقدام به درمان خانگی کرده است.

جان کرک، استاد افتخاری برنامه آمریکای لاتین در دانشگاه دالهوسی در نوا اسکوشیا، کانادا، به سی‌ان‌بی‌سی گفت: «تنها شجاعت محض این کشور کوچک برای تولید واکسن‌های خودش و واکسینه کردن 90 درصد جمعیتش فوق‌العاده است». تلفن.

من فکر می‌کنم واضح است که بسیاری از کشورها و جمعیت‌های جنوب جهان، واکسن کوبا را بهترین امید خود برای واکسیناسیون تا سال 2025 می‌دانند.

هلن جافه

استاد تاریخ اقتصادی و اجتماعی در دانشگاه گلاسکو،

بخش معتبر بیوتکنولوژی کوبا پنج واکسن مختلف را علیه کووید ایجاد کرده است، از جمله Abdala، Soberana 02 و Soberana Plus – که همه آنها می‌گویند وقتی در سه دوز تجویز می‌شوند، بیش از 90 درصد از آنها در برابر کووید علامت‌دار محافظت می‌کنند.

داده‌های آزمایش‌های بالینی واکسن‌ها در کوبا هنوز مورد بررسی علمی بین‌المللی قرار نگرفته است، اگرچه این کشور در دو تبادل مجازی اطلاعات با سازمان بهداشت جهانی شرکت کرده است. برای شروع فرآیند فهرست اورژانسی برای واکسن های خود.

برخلاف غول‌های داروسازی آمریکایی فایزر و مدرنا که از فناوری mRNA استفاده می‌کنند، همه واکسن‌ها در کوبا واکسن‌های پروتئین زیرواحد هستند – مانند واکسن Novavax. برای کشورهای کم درآمد بسیار مهم است، آنها ارزان هستند، می توانند در مقیاس بزرگ تولید شوند و نیازی به انجماد عمیق ندارند.

این امر باعث شده است تا مقامات بهداشتی بین‌المللی واکسن‌ها را به‌عنوان منبع بالقوه امید برای جنوب جهانی برجسته کنند، به‌ویژه که سطوح پایین واکسیناسیون همچنان ادامه دارد. برای مثال، در حالی که حدود 70 درصد از مردم اتحادیه اروپا به طور کامل واکسینه شده اند، کمتر از 10 درصد از جمعیت آفریقا به طور کامل واکسینه شده اند.

با این حال، برای امیدواری به این اتفاق، WHO احتمالاً باید واکسن‌های کوبا را تأیید کند. روند بررسی WHO شامل ارزیابی تأسیسات تولیدی است که واکسن‌ها در آن تولید می‌شوند، نکته‌ای که مقامات بهداشتی کوبا می‌گویند پیشرفت را کند کرده است.

ویسنته ورز، رئیس مؤسسه واکسن کوبا Finlay، ماه گذشته به رویترز گفت که آژانس بهداشت سازمان ملل در حال ارزیابی ظرفیت تولید کوبا بر اساس “استانداردهای جهانی” است و به فرآیند پرهزینه ارتقاء آن به آن سطح اشاره کرد.

Veres پیشتر گفته بود که اسناد و داده های لازم در سه ماهه اول سال 2022 در اختیار WHO قرار خواهد گرفت. تأیید WHO گام مهمی برای در دسترس قرار دادن عکس ها در سراسر جهان خواهد بود.

“ارزش عالی”

جافه در پاسخ به این سوال که اگر سازمان جهانی بهداشت واکسن‌های کوبایی علیه کووید را تأیید کند چه معنایی برای کشورهای کم‌درآمد خواهد داشت، گفت: «فکر می‌کنم واضح است که بسیاری از کشورها و مردم جنوب جهان، واکسن کوبا را بهترین امید خود برای واکسیناسیون تا سال 2025 می‌دانند. “

“و در واقع همه ما را تحت تاثیر قرار می دهد، زیرا آنچه ما با نوع omicron می بینیم این است که وقتی جمعیت های عظیم تقریباً هیچ پوششی ندارند، اتفاق می افتد این است که شما جهش دارید و انواع جدیدی ایجاد می شود و سپس آنها برمی گردند. کشورهای سرمایه داری پیشرفته را دنبال می کنند. انباشت واکسن، “او افزود.

مردی هنگام راه رفتن در خیابان در پی همه‌گیری COVID-19 در هاوانا، کوبا، 2 اکتبر 2021، ماسک صورت می‌پوشد.

خواکین هرناندز آژانس شین هوا گتی ایماژ

کرک موافقت کرد که تایید بالقوه WHO از واکسن‌های کووید تولید ملی در کوبا برای جنوب جهانی “اهمیت زیادی” دارد.

کرک می‌گوید: «نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که واکسن‌ها به دمای بسیار پایینی که فایزر و مدرنا نیاز دارند، نیاز ندارند، بنابراین مکان‌هایی وجود دارد، به‌ویژه در آفریقا، که نمی‌توان این واکسن‌های شمالی جهانی را در آن‌ها ذخیره کرد.» .

وی همچنین خاطرنشان کرد که کوبا برخلاف سایر کشورها یا شرکت‌های دارویی، پیشنهاد مشارکت در انتقال فناوری را داده است تا تجربیات خود در تولید واکسن را با جنوب جهانی به اشتراک بگذارد.

«هدف کوبا برخلاف شرکت‌های چندملیتی دارو، کسب درآمد سریع نیست، بلکه هدف کوبا حفظ سلامت کره زمین است. بنابراین، بله، برای کسب سود منصفانه، اما نه سود بیش از حد، همانطور که برخی از شرکت های چند ملیتی کسب می کنند، “کرک گفت.

تدروس آدانوم گبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت، ماه گذشته هشدار داد که “سونامی” موارد کووید ناشی از نوع omicron “بقدر زیاد و سریع” بود که سیستم های بهداشتی را در سراسر جهان فراگرفته است.

تدروس درخواست خود را برای واکسن های بیشتر برای کمک به کشورهای کم درآمد برای واکسینه کردن جمعیت خود تکرار کرد، زیرا بیش از 100 کشور در مسیر دستیابی به هدف آژانس بهداشت سازمان ملل برای واکسیناسیون کامل 70 درصد از جهان تا جولای هستند.

WHO سال گذشته اعلام کرد که جهان احتمالاً در سال 2022 دوزهای کافی از واکسن کووید را برای تلقیح کامل کل جمعیت بزرگسال جهان خواهد داشت – مشروط بر اینکه کشورهای با درآمد بالا واکسن را برای استفاده در برنامه های تقویت کننده ذخیره نکنند.

همراه با انجمن‌های تجاری در صنعت داروسازی، تعدادی از کشورهای غربی – مانند کانادا، بریتانیا و ژاپن – از جمله کشورهایی هستند که فعالانه معافیت ثبت اختراع طراحی شده برای ترویج تولید جهانی واکسن‌های کووید را مسدود می‌کنند.

فوریت چشم پوشی از برخی حقوق مالکیت معنوی در پی همه گیری همه گیر، بارها توسط WHO، کارشناسان بهداشت، گروه های جامعه مدنی، اتحادیه های کارگری، رهبران سابق جهان، خیریه های پزشکی بین المللی، برندگان جایزه نوبل و سازمان های حقوق بشر مورد تاکید قرار گرفته است.

بدون تردید در مورد واکسن

میانگین هفت روزه روزانه ابتلا به کووید در کوبا تا 11 ژانویه به 2063 افزایش یافت که نشان دهنده افزایش تقریباً 10 برابری از اواخر دسامبر با گسترش نوع Omicron است.

این درحالی است که تعداد موارد Covid omicron در کشورها و مناطق منطقه قاره آمریکا افزایش می یابد. سازمان بهداشت پان آمریکن، دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در آمریکا، هشدار داده است که افزایش موارد ابتلا می تواند منجر به افزایش بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر در هفته های آینده شود.

PAHO از کشورها خواست تا واکسیناسیون را برای کاهش انتقال کووید تسریع کنند و توصیه خود را برای اقدامات بهداشت عمومی مانند ماسک های محکم که یک الزام اجباری در کوبا است، تکرار کرد.

جافه مدت‌هاست که به توانایی کوبا برای به رخ کشیدن یکی از قوی‌ترین رکوردهای واکسیناسیون در جهان اعتقاد دارد. او در فوریه گذشته در صحبت با CNBC – قبل از اینکه کشور حتی یک واکسن خانگی تولید کند – گفت که می تواند “تضمین کند” که کوبا قادر خواهد بود واکسن کووید این کشور را بسیار سریع تجویز کند.

جافه گفت: “این یک حدس نبود.” “این مبتنی بر درک سیستم بهداشت عمومی آنها و ساختار آن بود. بنابراین، این واقعیت که آنها به اصطلاح کلینیک های پزشک خانواده و پرستار در هر محله دارند.”

دانش‌آموزان همراه با مادرشان با دوز واکسن Soberana 2 در برابر بیماری جدید کروناویروس COVID-19، که در کوبا، در مرکز آموزشی بولیوار در کاراکاس، ونزوئلا در 13 دسامبر 2021 ساخته شده است، واکسینه می‌شوند.

پدرو رانس ماتی آژانس آناتولی گتی ایماژ

بسیاری از این کلینیک ها در مناطق روستایی و صعب العبور مستقر هستند، به این معنی که مقامات بهداشتی می توانند به سرعت واکسن را به جمعیت جزیره تحویل دهند.

جافه گفت: “جنبه دیگر این است که آنها هیچ تردیدی در مورد واکسن ندارند، چیزی که در بسیاری از کشورها شاهد آن هستیم.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

بهترین مترجم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesNovagraelf bar 1500buy verified stripe accountCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynayenimilyoner.comtropical tiki oynabeylikdüzü korsan taksiOmegleçorlu korsan taksiinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme BozdurmaLcd ekranVozol star 6000Bağlama büyüsürekorbetbetboo girişgenco bahisaviator sinyal hilesideneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü