چه می دانیم، بعد چه اتفاقی می افتد

[ad_1]

پرزیدنت دونالد ترامپ در حین تظاهرات برای به چالش کشیدن تایید نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده توسط کنگره ایالات متحده در واشنگتن، 6 ژانویه 2021، روی صفحه نمایش دیده شد.

شانون استپلتون رویترز

یک سال از قیام مرگبار در کاپیتول آمریکا می گذرد، زمانی که گروه خشن حامیان دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا، کنگره را مجبور به فرار کردند و انتقال قدرت به رئیس جمهور جو بایدن را موقتاً متوقف کردند.

این حمله، از اولین نقض محیط امنیتی بیرونی تا زمانی که ساختمان در نهایت ایمن تلقی شد، حدود هفت ساعت به طول انجامید. اما تأثیر آن هنوز در حال طنین‌اندازی است، به‌ویژه در واشنگتن، جایی که نبردهای سیاسی ناشی از قیام، شکاف‌های چریکی را که قبلاً شدید در کاپیتول هیل بودند، عمیق‌تر کرده است.

یک سال بعد، مقدار کمی مجاز است – و برخی از نبردها تازه شروع شده اند.

وزارت دادگستری صدها شورشی را متهم کرده و همچنان در جستجوی صدها تن دیگر است که مظنون به حمله به افسران پلیس در جریان شورش هستند. مریک گارلند، دادستان کل کشور قول داده است که “به هر اندازه و زمانی که برای بازگرداندن عدالت لازم باشد” زمان خواهد برد.

به نظر می رسد تحقیقات از کمیسیون انتخابات مجلس نمایندگان به طور پیوسته در حال تشدید است و احضارهای بیشتری در انتظار برگزاری نشست های علنی هفته ها در مورد یافته های آن است. وکلای ترامپ از دیوان عالی خواسته اند تا از دستیابی این کمیسیون به سوابق متعدد کاخ سفید به عنوان بخشی از تحقیقات جلوگیری کند.

سیاست CNBC

بیشتر از پوشش سیاسی CNBC را بخوانید:

سخنرانی های 6 ژانویه

در همین حال، ترامپ که نقش او در قیام کنگره کانون توجه کمیته منتخب بوده است، رهبر واقعی حزب جمهوری خواه باقی می ماند و آشکارا احتمال نامزدی مجدد برای ریاست جمهوری در سال 2024 را آزار می دهد.

دروغ های او در مورد انتخابات 2020، که با تقلب گسترده علیه او “راه اندازی” شده بود، تقریباً توسط مقامات جمهوری خواه، که همچنین تا حد زیادی از صحبت در مورد تهاجم به کنگره اجتناب کردند، باقی ماند. حتی برخی از جمهوری‌خواهانی که در ابتدا ترامپ را مقصر این قیام می‌دانستند یا در اعتراض دولت او را ترک می‌کردند، از آن زمان یا سکوت کرده‌اند یا دوباره از او حمایت کردند. ترامپ قرار بود در این سالگرد کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند اما آن را لغو کرد.

تعداد معدودی از جمهوری‌خواهانی که به انتقاد از ترامپ با صدای بلند ادامه می‌دهند، مانند اعضای منتخب کمیته مجلس نمایندگان، لیز چنی و آدام کینسینجر، با واکنش شدید حزب خود مواجه می‌شوند.

رهبران دموکرات، در مقابل، قصد دارند تا حد امکان در مورد قیام و نقش ترامپ در آن در طی برنامه ای از رویدادها در روز پنجشنبه در کاپیتول روشن کنند.

بایدن و معاون رئیس جمهور کامالا هریس و دیگران در کنگره سخنرانی کردند. اظهارات بایدن بر آنچه که وی تهدیدی برای دموکراسی می‌داند، متمرکز بود که ناشی از تلاش‌های ترامپ برای لغو انتخابات 2020 است.

رئیس جمهور گفت: «دروغ هایی که باعث خشم و جنون ما در این مکان شد، از بین نمی رود. بنابراین ما باید در دفاع از حق رای و شمارش آن رای قاطع، مصمم و تزلزل ناپذیر باشیم.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، دی-کالیفرنیا، چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، DN.Y، و سایر اعضای کنگره در 6 ژانویه بازخورد خود را در مورد تجربه دست اول خود به اشتراک خواهند گذاشت.

ساعت 17:30 نمایندگان در پله های مرکزی کاپیتول اقامه نماز خواهند کرد.

مطالعه DOJ، به تعداد

مریک گارلند، دادستان کل ایالات متحده، یک سال پیش پس از حمله به ساختمان کنگره ایالات متحده در واشنگتن در روز چهارشنبه، 5 ژانویه 2022، در وزارت دادگستری سخنرانی کرد.

کارولین کاستر استخر رویترز

در 6 ژانویه 2021، صدها شورشی در سراسر خط درگیر شدند و به کاپیتول یورش بردند. آنها شیشه ها را شکستند، دفاتر را شکستند، تهدید کردند و پس از فرار نمایندگان، موقتا سالن سنا را تصرف کردند. برخی از آنها اسپری فلفل، تپانچه های خیره کننده، اشیاء بی رنگ یا سلاح های دیگر را حمل می کردند.

به گفته وزارت دادگستری، نزدیک به 140 افسر پلیس که به این حمله پاسخ دادند مورد حمله قرار گرفتند. پنج تن از این افسران از آن زمان جان خود را از دست داده اند که چهار تن از آن ها بر اثر خودکشی بوده اند.

تحقیقات وزارت دادگستری در مورد تهاجم اکنون به بزرگترین تحقیقات جنایی در تاریخ ایالات متحده تبدیل شده است – و کار آن هنوز به پایان نرسیده است.

اعداد سرسام آور هستند: در یک سال، دولت بیش از 725 نفر را در ارتباط با قیام دستگیر و متهم کرد. بیش از 325 نفر از آنها به جرایم جدی متهم شده اند، از جمله بسیاری از آنها برای حمله به مقامات یا تلاش های فاسد برای ایجاد مانع در روند رسمی کنگره. ده نفر متهم به حمله به اعضای رسانه ها یا تخریب تجهیزات آنها شدند.

اما اف‌بی‌آی همچنان در تلاش است تا بیش از 350 نفر دیگر را شناسایی کند که معتقد است مرتکب خشونت در کاپیتول شده‌اند که بیش از 250 نفر از آنها ممکن است به افسران حمله کرده باشند.

گستره تحقیقات وزارت دادگستری بی سابقه است و کارکنان تقریباً از هر دفتر FBI و دفاتر دادستانی ایالات متحده در سراسر کشور را درگیر می کند. این آژانس بیش از 5000 احضار و حکم بازرسی صادر کرده، حدود 2000 دستگاه را توقیف کرده و حدود 15 ترابایت داده و بیش از 300000 توصیه عمومی را بررسی کرده است.

گارلند در یک سخنرانی روز چهارشنبه گفت: «اقداماتی که تاکنون انجام داده‌ایم آخرین ما نخواهد بود».

گارلند گفت: «وزارت دادگستری متعهد به پاسخگویی قانونی همه مجرمان در 6 ژانویه در هر سطحی است – خواه آن‌ها در آن روز حضور داشته‌اند یا از نظر جنایی مسئول حمله به دموکراسی ما بوده‌اند.»

او گفت: «ما حقایق را به هر کجا که منجر شود دنبال خواهیم کرد.

تحقیقات اتاق در 15 دی ماه به کجا می انجامد؟

در 6 ژانویه، رئیس کمیته، خانم بنی تامپسون، و لیز چنی، R-Wyo. امتناع از تبعیت از احضاریه ای که کمیته تحقیق در مورد حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره ایالات متحده در روز پنجشنبه صادر کرد. 2 دسامبر 2021.

تام ویلیامز CQ-Roll Call, Inc. | گتی ایماژ

آدام شیف، عضو هیئت مدیره کالیفرنیا، یکشنبه گفت، کمیسیون انتخابات 9 نفره اتاق در حال آماده شدن برای برگزاری جلسات عمومی به زودی – احتمالاً ظرف چند هفته – است.

قرار است این جلسات به تفصیل نشان دهد که چه اتفاقی در 6 ژانویه گذشته رخ داد، هم در ساختمان کنگره و هم در کاخ سفید، جایی که ترامپ به طور زنده وقایع را تماشا کرد. ترامپ ساعاتی پس از آغاز حمله منتظر ماند و سپس ویدئوی کوتاهی را در فضای مجازی منتشر کرد که در آن به حامیانش می‌گفت «به خانه بروید» و افزود: «ما شما را دوست داریم. تو خیلی خاص هستی.

این کمیسیون وظیفه بررسی حقایق و علل شورش کنگره، تهیه گزارش نهایی در مورد این رویداد و ارائه توصیه های قانونی برای جلوگیری از تکرار آن را دارد.

این کمیسیون از زمان آغاز به کار خود در ماه جولای تاکنون 52 احضاریه صادر کرده، بیش از 35000 صفحه سوابق را استخراج کرده، بیش از 350 مصاحبه با شاهدان را انجام داده و بیش از 400000 دلار هزینه کرده است.

به نظر می رسد او اکنون تحقیقات خود را گسترش می دهد زیرا اعضا می گویند که می خواهند مستقیماً مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق را بشنوند. ترامپ زمانی که پنس را در 6 ژانویه ریاست کنگره را بر عهده داشت، برای رد آرای کلیدی در کالج انتخاباتی بایدن فشار آورد، اما پنس نپذیرفت.

این کمیسیون هیچ اختیارات دادستانی ندارد، اما می تواند جرایمی را آماده کند که کنگره می تواند برای بررسی به وزارت دادگستری ارسال کند. تاکنون، مجلس نمایندگان دو نفر – استیو بنن، مشاور سابق ترامپ و مارک میدوز، رئیس سابق دفتر ترامپ – را به دلیل عدم رعایت احضارهای کنگره برای پیگرد قانونی به وزارت دادگستری فرستاده است.

وزارت دادگستری بنن را به دو مورد توهین به کنگره متهم کرده است که بنن در این مورد اعتراف کرد که بی گناه است.

طبق گزارش ها، این کمیسیون در حال بررسی تعدادی از جنایات احتمالی، از جمله جنایت احتمالی ترامپ است.

ماه گذشته، چنی یک “سوال کلیدی” را به کمیته فاش کرد: “آیا دونالد ترامپ، از طریق اقدام یا عدم اقدام، به طرز فاسدی تلاش کرده است روند رسمی شمارش آرا کنگره را مسدود کند یا مانع شود؟”

اظهارات چنی به برخی از ناظران حقوقی القا می کند که کمیسیون در حال تحقیق در مورد اینکه آیا ترامپ ممکن است مرتکب جرم شده باشد یا خیر.

روز سه‌شنبه، کمیسیون همچنین فاش کرد که از شان هانیتی، مجری فاکس نیوز و متحد نزدیک و مورد اعتماد ترامپ خواسته است تا داوطلبانه در تحقیقات همکاری کند. کمیسیون در نامه‌ای، متن‌هایی را که هانیتی قبل و بعد از 6 ژانویه برای دستیاران ترامپ ارسال کرده بود و در آن ابراز نگرانی و توصیه می‌کرد، علنا ​​فاش کرد.

هانیتی در متنی در 5 ژانویه نوشت: «من بسیار نگران 48 ساعت آینده هستم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

بهترین مترجم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesNovagraelf bar 1500buy verified stripe accountCialisbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynayenimilyoner.comtropical tiki oynabeylikdüzü korsan taksiOmeglejoybetinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme BozdurmaLcd ekranVozol star 6000Bağlama büyüsürekorbetbetboo girişgenco bahisaviator sinyal hilesideneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsüwww.iqelektroniksigara.com