10 چیز که در سال 2022 گران تر می شوند

[ad_1]

یک چیز مطمئن است: 2022 برای شما هزینه خواهد داشت.

بین تورم و مشکلات زنجیره تامین، قیمت های مصرف کننده تقریبا در همه جا در حال افزایش است.

جولی رامهلد، تحلیلگر کاربری در DealNews.com می گوید: «واقعاً فکر نمی کنم راهی برای فرار وجود داشته باشد.

اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید هوشمندانه‌تر برای چیزهایی که نیاز دارید و می‌خواهید خرید کنید.

در اینجا لیستی از برخی از اقلام اصلی که در سال آینده هزینه بیشتری خواهند داشت و کارهایی که اکنون می توانید در مورد آن انجام دهید آورده شده است.

1. مسکن

برای برخی، خرید خانه یکی از بزرگترین چالش های همه گیر است، حتی اگر نرخ وام مسکن به پایین ترین حد خود رسیده است. به گفته سلما هپ، معاون اقتصاددان ارشد CoreLogic، متأسفانه، سال 2022 می تواند سال دیگری از اوج های جدید باشد، زیرا قیمت مسکن دو تا سه برابر سریعتر از یک سال گذشته در همه شهرها افزایش می یابد. او افزود: «افزایش مورد انتظار در نرخ بهره وام مسکن در سال آینده چالش‌های بیشتری ایجاد خواهد کرد.»

نوع حرفه ای: نرخ‌های بالاتر می‌تواند حداقل به کاهش تقاضا برای مسکن کمک کند، که می‌تواند منجر به افزایش چشمگیر کمتر قیمت مسکن و جنگ‌های پیشنهادی کمتر شود، که در نهایت ورود برخی از خریداران خانه را آسان‌تر می‌کند. و با افزایش قیمت اجاره، خرید همچنان مناسب خواهد بود.

2. غذا

فروشگاه مواد غذایی در نیویورک در 7 دسامبر 2021

وانگ یانگ | آژانس شین هوا گتی ایماژ

رفتن به خواربارفروشی خیلی سریع شروع به از بین بردن بودجه شما می کند. نه تنها محصولات اساسی مانند تخم مرغ، گوشت و شیر گران می شوند. کوکاکولا و پپسی نیز به دلیل مشکلات بیشتر عرضه و نیروی کار افزایش قیمت را اعلام کردند. مدیرعامل Mondelez، Dirk Van de Put اخیراً به CNBC گفت، حتی Oreo، Ritz و Sour Patch Kids در سال 2022 قیمت بیشتری خواهند داشت و در اوایل سال جاری با افزایش 7 درصدی قیمت شروع شد.

نوع حرفه ای: اجتناب از پاره شدن غذا دشوار خواهد بود. رامهلد توصیه کرد که مراقب فروش هفتگی باشید و تا زمانی که می توانید انبار کنید. و در حالی که ممکن است قطع کوپن ها قدیمی به نظر برسد، بسیاری از فروشگاه ها معاملات دیجیتال یا تخفیف های عضویت دارند که باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. یک کارت اعتباری با جوایز مواد غذایی نیز می تواند به شما در هزینه های هفتگی کمک کند.

3. لباس

آمریکایی ها بالاخره آماده خداحافظی با شلوار ورزشی خود هستند، اما این بهترین زمان برای خرید نخواهد بود. با وجود اینکه انتظار می‌رود فروش لباس در سال جاری به طور کامل بهبود یابد، با توجه به گزارش کسب‌وکار مد مک‌کینزی، با توجه به اینکه بسیاری از خریداران می‌خواهند کمد لباس‌های خود را از دوران همه‌گیری بازسازی کنند، فشارهای زنجیره تامین منجر به افزایش قیمت‌های خرده‌فروشی تا 3.2 درصد می‌شود. و 15 درصد از مدیران مد انتظار دارند در سال 2022 قیمت ها را 10 درصد یا بیشتر افزایش دهند.

نوع حرفه ای: قبل از اینکه چیز جدیدی بخرید، لباس های قدیمی خود را به پول تبدیل کنید. می توانید به صورت حضوری یا آنلاین از طریق سایت هایی مانند Tradesy، Poshmark و thredUP ارسال کنید.

4. هزینه های گرمایش

قبوض گرمایشی می تواند در این فصل شما را عرق کند. بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده در زمستان 2021، انتظار می رود تقریبا نیمی از خانوارهایی که با گاز طبیعی گرم می کنند، به طور متوسط ​​30 درصد بیشتر از زمستان گذشته هزینه کنند. بر اساس این گزارش، مصرف کنندگان پروپان 54 درصد بیشتر هزینه خواهند کرد، در حالی که مصرف کنندگان نفت می توانند شاهد افزایش 43 درصدی قبض ها و مصرف کنندگان برق 6 درصد دیگر هزینه کنند.

نوع حرفه ای: یک ممیزی انرژی خانه را برای شناسایی و تصحیح نشت‌های احتمالی و یافتن مناطقی برای بهبود، مانند آب‌بندی پنجره، در نظر بگیرید. در برخی ایالت‌ها، شرکت‌های خدمات شهری حتی ممکن است این سرویس را به صورت رایگان ارائه دهند.

5. گاز

پمپ بنزین لس آنجلس در 10 دسامبر 2021.

فردریک جی. قفل | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

از آنجایی که قیمت بنزین در سال گذشته به میزان باورنکردنی 58.1 درصد افزایش یافته است، تصور پرداخت بیشتر از این هم در پمپ دشوار است. با این حال، در برخی از ایالت‌ها، از جمله میشیگان، ایندیانا، اوهایو، ایلینوی و کنتاکی، قیمت بنزین احتمالاً «خیلی زود» افزایش می‌یابد که بخشی از آن به دلیل افزایش قیمت عمده‌فروشی است.

نوع حرفه ای: بسته به محل زندگی شما، نوسانات زیادی در قیمت ها بین ایستگاه های خدمات وجود دارد. حتی اگر تفاوت قیمت یک گالن زیاد به نظر نرسد، باز هم می تواند به صدها دلار در سال برسد.

6. بیرون غذا خوردن

رستوران‌ها از ابتدای همه‌گیری تحت فشار بوده‌اند و چالش‌های مداوم کارکنان به این زودی‌ها برطرف نخواهد شد. در نتیجه، بیشتر آنها مجبور بودند برای جذب کارگران علاوه بر پرداخت بیشتر برای غذا، دستمزدها را افزایش دهند، که به این معنی است که قیمت منوها نیز افزایش خواهد یافت.

نوع حرفه ای: به دنبال غذاهای ویژه یا پیشنهادات غذایی هفتگی باشید، مانند همبرگر دو به یک. گاهی اوقات دریافت پول بیشتر برای پول خود راه خوبی برای افزودن ارزش با قیمتی حتی بالاتر است.

اطلاعات بیشتر از امور مالی شخصی:
آمریکایی های بیشتری در این فصل به تعطیلات رفته اند
چگونه پس از شکستن بودجه خود به مسیر خود برگردید؟
آیا فکر می کنید مشکل هزینه دارید؟

7. اتومبیل

قیمت‌های خودروهای جدید بالاترین قیمت‌های تاریخ هستند، در حالی که قیمت‌های خودروهای فرسوده و کامیون‌ها، که در گذشته راه خوبی برای انجام معامله بودند، منجر به انفجار تورم 31.4 درصدی سال به سال شده‌اند و این زمان را به زمان چالش‌برانگیزی برای خرید تبدیل کرده است. برای یک ماشین

نوع حرفه ای: ممکن است نتوانید قیمت را کاهش دهید، اما فروشندگان برای خودروهای دست دوم هزینه بیشتری می پردازند، به این معنی که هنگام خرید اجاره نامه می توانید در ازای مبادله بیشتر یا کمتر از قیمت بازار دریافت کنید.

8. کامپیوتر و الکترونیک

رایانه‌ها، تلویزیون‌ها و کنسول‌های بازی ویدیویی به شدت تحت تأثیر کمبود مداوم تراشه‌ها قرار گرفته‌اند و این بدان معناست که موجودی بسیار کمتری وجود دارد، حتی اگر مایل به پرداخت حق بیمه باشید – که بسیاری از مردم هستند، زیرا خرید یک چیپ تقریبا غیرممکن شده است. کنسول بازی های ویدیویی در دوران رونق بازی های ناشی از همه گیری.

نوع حرفه ای: برخی از بهترین فروش‌های سال حول و حوش روز رئیس‌جمهور و یکشنبه سوپر بول به دست می‌آیند، زمانی که خرده‌فروشان مدل‌های سال گذشته را جشن می‌گیرند تا فضا را برای عرضه‌های امسال باز کنند. رامهلد گفت، در غیر این صورت، زمانی که در انبار موجود است، آن چیزی را که می توانید علامت بزنید. احتمال بازگشت این قیمت ها بعید است، حتی زمانی که عرضه در نهایت به تقاضا برسد.

9. مبلمان

سرپناه خانگی اکثر مردم را با تعمیرات دیوانه کرده است، اما حتی به روز رسانی های کوچک هم ارزان نخواهد بود. بر اساس کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد، قیمت مبلمان ممکن است در سال آینده به دلیل نرخ های بالاتر برای حمل و نقل کانتینری بیش از 10 درصد افزایش یابد. ناگفته نماند هزینه مصالح ساختمانی برای تبدیل عمده.

نوع حرفه ای: تمیز کردن خوب و یک لایه رنگ جدید می تواند تقویت بسیار مورد نیاز را فراهم کند، در حالی که برخی از تاخیرهای تحویل و مشکلات تحویل این موارد حجیم را کاهش نمی دهد.

10. مراقبت های پزشکی

پرداخت هزینه مراقبت های بهداشتی مدت ها قبل از همه گیری یک مشکل بود. بر اساس یک شاخص پزشکی منتشر شده توسط شرکت مشاوره Milliman، هزینه های مراقبت های بهداشتی در حال حاضر نسبت به سال 2020 8.4 درصد افزایش یافته است که هزینه های مراقبت را برای بسیاری از آمریکایی ها دور از دسترس قرار می دهد.

نوع حرفه ای: مراجعه به پزشک را به تعویق نیندازید. یکی از راه‌های کمک به هزینه‌ها، استفاده از حساب‌های هزینه پزشکی قابل کسر مالیات است – به‌ویژه حساب‌های پس‌انداز سلامت یا حساب‌های مخارج انعطاف‌پذیر. برای اینکه بتوانید از HSA استفاده کنید، باید در یک برنامه بهداشتی با کسر فرانشیز یا HDHP ثبت نام کنید. سپس کمک‌ها به صورت معاف از مالیات افزایش می‌یابد، و شما می‌توانید آن پول را برای حفظ یا شکست تورم مراقبت‌های بهداشتی سرمایه‌گذاری کنید.

مشترک CNBC در یوتیوب شوید.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

بهترین مترجم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kuşadası escortkameralı su tesisatçısıyün cami halısı