150 سال از تعهد به علم و شمارش

Category: وب وایر Comments: No comments

ارنست Solvay میراث زنده و لگد زدن

از کنفرانس های معتبر آغاز و در اوایل قرن 20 به امروز Solvay جایزه Solvay همواره حفظ سنت تشویق پیشرفت علمی است. برای عشق از علم بلکه از یک حس مشترک هوش.

چند شرکت های صنعتی اگر هر کدام را سرگرم در طول تاریخ خود مانند رابطه نزدیک به Solvay اتحاد با جهان علمی, علم و کنجکاوی محور پژوهش است. احتمالا وجود دارد تا حد زیادی به درک که در ارتباط با این واقعیت است که ارنست Solvay بنیانگذار شرکت بود که یک دانشمند خود را.

در واقع بعد از 23 روز تولد او اختراع یک فرایند تولید خاکستر سودا با نمک آمونیاک و اسید کربنیک تولید خاکستر سودا بود برای تبدیل شدن به خود شرکت اصلی فعالیت و نقطه شروع موفقیت آن است. این اولین ثبت اختراع باطل شد; بلژیک علمی مقامات در نظر گرفته شده در این واکنش شیمیایی شده بود از لحاظ تئوری شناخته شده برای یک مدت زمان طولانی و سزاوار نیست یک ثبت اختراع. اما ارنست Solvay باقی مانده تعیین می شود و دو سال بعد او ثبت دومین ثبت اختراع توصیف جانشینی از تجهیزات و عملیات به جای اصل خود است. سال 1863 و Solvay ماجراجویی آغاز شده بود.

برای عشق علم

در طی دهه های بعد تولید خاکستر سودا ساخته شده Solvay بسیار موفق است. اما حتی به عنوان رئیس پررونق شرکت ارنست Solvay خود را نگه داشته مجاورت با جهان علمی و عشق خود را برای تحقیقات علمی است. به مهار قدرت از علم به تولید و کسب و کار به سادگی کافی نیست. در واقع او دوست داشت به می گویند که او کارآفرینی سفر تا به حال تنها یک هدف: به او استقلال مالی برای ارضای اشتیاق خود را برای تحقیقات علمی است. او می خواست برای تشویق به علم به طور مداوم حرکت رو به جلو بدون در نظر گرفتن آن در برنامه های عملی و او می دانست که بهترین راه برای رسیدن به آن گرد هم آوردن درخشان علمی ذهن از زمان به طوری که آنها می تواند تبادل ایده ها. بیشتر چه او در نظر گرفته تمام علوم به طور شایسته مورد علاقه از جمله علوم اجتماعی و اعتقاد بر این آنها باید در دسترس همه است.

اواخر قرن 19 Solvay به عنوان یک شرکت مشهور خود را به جلو فکر کردن دولت از ذهن است. آن را تا به حال اجرا گسترده و avant-gardist برنامه رفاه برای کارگران و پشتیبانی علمی علوم در بسیاری از راه های مختلف. معروف به مبلغ پایه او ایجاد شد و حتی با نام مستعار ‘بلژیک کارنگی’. “این سنت در حمایت از خالص دانشگاهی علم و تولید مقدار زیادی از نتایج در بسیاری از علمی حوزه می گوید:” نیکولاس Coupain, Solvay شرکت میراث Manager. در حالی که وجود دارد یک شخصی قوی ابعاد با توجه به بنیانگذار منافع – ارنست Solvay سرگرم روابط شخصی با بسیاری از دانشمندان و به آنها کمک های مالی خود را با استفاده از بودجه خود را – نیز وجود دارد یک ارتباط روشن با شرکت او.

ارنست Solvay به حال به این ترتیب به دست آورد و شهرت به عنوان یک حامی از علوم است. به همین دلیل والتر نرنست (1864-1941) یک شیمیدان معروف آلمانی رو به او هنگامی که او متوجه شد که پیشرفت های علمی بود و محکوم به ماندن گیر کرده اگر از آن باقی مانده است و در آلمان به تنهایی و که او و همکاران او نیاز به پیدا کردن یک راه برای گفتگو با همتایان خود در فرانسه و انگلستان و هلند و غیره.

این است که چه چیزی باعث این ایده از آنچه که در مورد برای تبدیل شدن به مهم ترین رویداد علمی در جهان است ؟

جهان معتبرترین کنفرانس علمی

هر مورد ممکن است در سال 1911 Solvay سازماندهی یک کنفرانس علمی و بین المللی در هتل Métropole در بروکسل که در تاریخ به عنوان اولین Solvay کنفرانس دعوت از درخشان ترین دانشمندان در زمینه فیزیک به جمع آوری و بحث در مورد تحقیقات خود را. والتر نرنست و ماکس پلانک (1858-1947) شناخته شده آلمانی فیزیکدانان نظری داشتند اصلی آن سازمان و هندریک لورنتس یک فیزیکدان هلندی بود که برنده جایزه نوبل در سال 1902 رئیس خود را.

تاثیر این کنفرانس فوق العاده ای بود. سابقه راه اندازی شد و ارنست Solvay به سرعت تصمیم به تداوم آن توسط موسس بین المللی Solvay موسسه فیزیک در سال 1912. در واقع, آن را نیز به سرعت تصمیم گرفت که این کنفرانس باید در فیزیک و بین المللی Solvay موسسه شیمی ایجاد شد و سال بعد به منظور سازماندهی همان نوع از همایش های شیمی – این دو موسسه در نهایت ادغام در سال 1970 برای تبدیل شدن به “بین المللی Solvay موسسات برای فیزیک و شیمی دهکده توسط ارنست Solvay”.

وای!

چه شد که درباره آنچه ارنست Solvay و دانشمند دوستان تا به حال موفق به ایجاد در سال 1911? اول از همه لیست مهمان خود را قطعا در حال حاضر قابل توجه در آن زمان بوده است در ادامه به اعتصاب ذهن هر کسی که حتی از راه دور علاقه مند به علم به قرن گذشته رفتن به پایین در تاریخ به عنوان احتمالا شگفت انگیز ترین گردهمایی در جهان مشهور دانشمندان تمام دوران است. یکی فقط می توانید تصور کنید که سطح بحث بین آلبرت اینشتین, ماری کوری, آنری پوانکره مارتین نادسن پل لانگوین ماکس پلانک والتر نرنست و هندریک لورنتس همه جمع آوری شده در همان اتاق صحبت کردن در مورد برش لبه فیزیک… برای حکایت, آلبرت اینشتین, 32, دوم جوانترین فیزیکدان حال حاضر یکی از جوانترین شد فردریک Lindemann یک فیزیکدان بریتانیایی بود که رفتن به تبدیل شدن به یک مشاور وینستون چرچیل در 1950s.

دومین نکته قابل توجه در مورد کنفرانس Solvay اولین بار بود که دستیابی به موفقیت های علمی آن را فعال کنید. موضوع آن بود که “تابش و کوانتوم” و این نگاه در مشکلات داشتن دو رویکرد یعنی فیزیک کلاسیک و کوانتوم تئوری هموار کردن راه های جدید را از به دنبال در فیزیک است که به عنوان ما امروز می دانیم که به سرعت در حال توسعه در این دوره از زیر سال. “در واقع شش یا هفت Solvay اولین بار کنفرانس ها همه منجر به غول مرحله در پیشرفت علوم می گوید:” نیکولاس Coupain. این به این معنی ارنست Solvay شهود درست بود: قرار دادن بزرگترین علمی ذهن از وقت خود را در همان اتاق و ایده های جدید ملزم به ظهور خواهد کرد که منجر به پیشرفته تر علم پایین جاده. آن را که ساده است و کار می کند.

تاریخ ساخت

5 کنفرانس در سال 1927 یکی دیگر ساخته شده است که آن را به کتاب های تاریخ آن را به عنوان میزبانی معروف بحث بین آلبرت اینشتین و نیلز بور فیزیکدان دانمارکی (1885-1962) که مجموعه ای از پایه برای فیزیک کوانتومی, نظریه که فعال است توسعه فن آوری از نظر ما حیاتی در زندگی روزمره ما مانند انرژی و ارتباطات دیجیتال است.

در نهایت یک چیز بیشتر در مورد اولین Solvay کنفرانس خرس بود تاکید کرد: آنها به طور کامل حمایت شده توسط ارنست Solvay با استفاده از پول خود را. این بود برخی از شرکت های بزرگ در رویداد حمایت قرار داده و با هم به این شرکت یک تصویر هوشمند. آن را انجام یک مرد که عاشق علم و صمیمانه به آن باور داشتند. درست به این اعتقاد او اعطا کل آزادی عمل به دعوت دانشمندان و مستقل کمیته علمی ایجاد شده برای ایجاد دستور کار کنفرانس ها و لیست مهمان برای هر یک. ماموریت Solvay موسسات به “پشتیبانی و توسعه کنجکاوی محور پژوهش در فیزیک و شیمی و زمینه های متفقین با هدف گسترش و تعمیق درک درستی از پدیده های طبیعی” به آن ایمان هنوز متحده امروز است. یک ماموریت است که خواهد بود را تایید کرد با وجود فراز و نشیب های قرن 21 را ببینید…

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>