Ann Marie پویگ مورد بحث و بررسی راه های مختلف برای ایجاد نوآوری در محل کار

Category: وب وایر Comments: No comments

فرصتی برای توسعه چیزی است که یک بیت از ما می خواهید که ما باید بیشتر باز کردن درب برای ما به طور منظم روزانه وجودهای. ما اذعان می کنند که ما نمی تواند به تدریج مبتکر سنگ زنی دور توسط اعتدال از قطعات گذشته ظرفیت ما برای مراقبت از – شاید کسب و کار به محافظت و جلوگیری از هر گونه خطر و یا شاید به اندازه کار در هر روز باعث می شود, از جمله هر چیزی جدید به احساس گسسته. در حالی که این ممکن است قابل توجهی وجود دارد تجارب و فریب تقریبا هر کسی می توانید استفاده کنید برای حفظ مبتکر و خلاق عضلات جامد و مناسب برای استفاده شود. Ann Marie پویگ یکی از کاستاریکا پیشرو در حوزه کسب و کار و خیر و سهام چند نکات را پیشرفت تا پایان بودن یک بیت از مرسوم روز به روز در برنامه است.

تمام انرژی خود را در سطح تغییرات زمانی که شما در حال ایستاده. جملهای درجه نشاط از جمع آوری خواهد شد ، یک “ایستاده” جلسه را در مورد مطلب قابل توجه سرزندگی و شور و فعال خواهد شد اقدام به خاموش. برای بهبود پس از تنظیم به طور قابل توجهی بیشتر آنها خواهد شد و بدون شک تا پایان برجسته تر انگیزه.

در نقطه زمانی که شما چیزی را ببینید که snatches چشم خود قرار داده و آن را در نظر ساده. این می تواند هر وحی – پر زرق و برق آگهی در یک مجله فوق العاده الک کرده ی ریزی-از طریق منو و یا حتی عمدا به شکل ایمیل است که باعث می شود شما snicker. می گوید پویگ, “کشف یک نقطه که در آن شما می توانید نمایشگاه همه چیز – یک دفتر تقسیم کار خاک حتی پورتال خود را.”

پیشرفت هرگز رخ می دهد در یک خلاء است. انتخاب یک همدست شما احساس باور نکردنی از و خودتان اعتماد به یکدیگر است. اصرار که فرد را به ادامه تلاش چیزهای جدید مراقبت از روح و روان به این که آیا آن را برای رفتن به نقطه ای دیگر برای ناهار کمک یک فکر در یک دمدمی مزاج و یا به سادگی مفهوم. بهتر است و کمتر ذکر—با هم.

ما معمولا پیدا کردن که افکار جدید باید عظیم و تحول است. در هر صورت به عنوان اغلب به عنوان منطقی می تواند انتظار می رود شانس و به پایان می رسد که می تواند ایران دارای بیشترین اثر است. با وجود این راه است که آنها رخ می دهد به سرعت و (قابل اعتماد) بدون مقدار زیادی از موضوع آنها علاوه بر جمع آوری فتنه و فکر هر دو جمع آوری و سازمان است. این باعث برجسته تر منطقی جامد پیشرفت.

در نقطه ای که همه چیز است که در انجام می شود ما به طور کلی چیزهایی که ما می توانیم با چشم ما بسته است. این است که به چه سبب ما را به پیش افتادن از خواسته های خاص در همه چیز و در عین حال می تواند در صورت مانند شوک ما از امکانات جدید. توضیح می دهد پویگ “برای این span از روز درک تکالیف شما را انجام دهد که نیازی به فکر. در نظر گرفتن چگونه شما می توانید آنها را از راه دیگر. این می تواند تحریک ملاحظات جدید و راه های بهتر برای مقابله با ایجاد.”

ترک صحبت کردن و شروع ساختمان! بیان تفکرات خود را تغییر دهید کلمات خود را به تصاویر و عکس ها به مدل. دقیقا زمانی که افراد می توانند خود را ببینید فکر آنها به صورت پویا تمایلی به اخراج آن و اساسا به تدریج آماده به اذعان آن را به عنوان بزرگ و در نهایت در ارتباط با آن انگیزه.

به عادی عمل meandering در خارج از اینکه آیا یا نه آن را اساسا به قدم زدن در اطراف حیاط و یا مربع است. به عنوان شما راه رفتن تلاش برای دیدن همه چیز. در شانس کردن که شما نیاز به برخی از کنترل را در سفر خود را برای الهام تغییر آن را به یک بازی – به عمد و به دنبال چیزهایی است که شروع با حرف “یک” در روز 1 “ب” در روز 2 و غیره. شامل پویگ, “مغز خود را آغاز خواهد شد مربوط به نقاط بین آنچه شما می بینید و مسائل شما در سمت چپ پشت در محل کار. که توانایی پنهان شخصیت.”

برای چند, چک کردن تلفن ضروری چیزی که انجام می شود هر روز صبح. به جای رفتن بعد از تلفن با این حال خوراک مغز با imaginativeness قبل از وارد شدن به ایمیل – انتخاب یک اصل لحن و یا وبلاگ و شروع روز با آن و در عین حال تضمین می کنند که آن چیزی که می تواند به حفظ نوآورانه و روان. این بی سابقه است روش برای از خواب بیدار شدن نبوغ و می تواند در شیوه ای مانند مختصر بی نظیر نگرش برای مدت زمان از روز است.

این نکات ممکن است تمام ذخایر بودن بی اهمیت; در هر صورت با هم حرکت آنها شما را به دیدن جهان در یک شیوه ای ناگهانی. این چیزی است که بهبود همراه است با دیدن یک باز کردن دروازه که در آن هیچ کس دیگری می تواند. بیشتر به شما عمل این بیشتر مناسب آن به پایان خواهد رسید که خود را به طور پیش فرض دیدگاه—و بیشتر پیشرفت خواهد تبدیل به یک رسم و کمی منظم تقویم.

در مورد Ann Marie پویگ

Ann Marie پویگ شده است برجسته مشاور کنترل مدیر حسابداری مدیر حسابداری و مالی و رئیس امور مالی برای تقریبا 20 سال است. او دو زبانه در زبان اسپانیایی و انگلیسی و دارای شهرت دقیق و روشن و مختصر سابقه مدیریت در پایان ماه closings اقلام تعهدی آشتی AP AR JE عنوان برتر منابع انسانی مهارت های خود را. او بسیار آگاه در زمان تکنولوژی تجارت الکترونیک و انواع صنایع.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>