Ann Marie پویگ در مدیریت نیروی کار از راه دور در طول بیماری همه گیر کوروناویروس

Category: وب وایر Comments: No comments

سازمان های متعدد هستند درخواست کرد که نمایندگان خود را از راه دور کار با یک هدف نهایی به مانع گسترش coronavirus COVID-19 و صرفه جویی در سلامت و امنیت کارکنان خود و کارکنان خود را خانواده. این تغییر باعث می شود ترتیب دیگری از مشکلات برای مدیران برای کمک به باقی می ماند و همراه با خود به تازگی نیروی کار از راه دور اما Ann Marie پویگ چاشنی صاحب کسب و کار و نیکوکار از کاستاریکا می داند که چگونه برای غلبه بر نیروی کار موانع و وزن آن در در مورد کار از راه دور در طول coronavirus بیماری همه گیر.

حرکت کل یک بخش یا سازمان برای کنترل از راه دور می تواند باعث یک شوک پیشرفت است. به کمک وزش این شروع با ارزیابی فعلی سرپرستان و تجمع گروهی از متخصصان که از راه دور کار درک. این افراد باید به گزینه ای برای بیان پیچیدگی های خاص و پر کردن به عنوان دارایی به افرادی که قطعا سوال. “یک محور از این گروه کار خواهد بود برای بایگانی کردن مشکلات به طور مداوم به طوری سازماندهی کسانی که مشکلات به طور مستقیم و اختصاص DRIs (به طور مستقیم مسئول افراد) برای حل و فصل مشکلات می گوید:” پویگ.

دستیاران اجرایی ممکن است به همین ترتیب در یک تدریج قابل توجه در تغییر است. آنها می توانند به عنوان documentarians در تجمعات و کمک درونی مبادلات و ارائه بسیار مورد نیاز لینک به کاهش میزان ارتباطات هرج و مرج است.

یک “منبع حقیقت” می تواند راهنمای ساده برای شروع و در عین حال پر خواهد شد به عنوان یک انفرادی سرچشمه حقیقت برای فشردن سوالات. شما باید برای انتقال این در سراسر شرکت و به روز رسانی آن به طور مداوم با DRIs برای نرمال سوالات در اطراف دستگاه و دسترسی. این می تواند شروع به انفرادی سازمان صفحه وب سایت و یا بایگانی در مفهوم یا از سالنامه و به خوبی کار خواهد کرد برای شما به طور قابل توجهی پس از حضور اورژانس می میرد.

“یکی از قابل ملاحظه ترین مشکلات در حالی که رفتن را از راه دور نگه داشتن همه در بالای آن در یک شیوه مهارت می گوید:” پویگ. “قرار دادن هدفمند اعمال اطراف متد آرشیو قابل توجهی روش تغییرات در یک نقطه کانونی برای محدود کردن بی نظمی و شکنندگی.”

مشروط بر گروه اندازه در نظر بگیرید به طور مداوم در تصویری گردهمایی اتاق در هر گروهی که در آن همکاران می توانید صبر کنید و یا رفتن به عقب و جلو آنها را مشاهده کنید مناسب. این تولید مثل کمک می کند تا عادت توانمند سازی همکاران به درک حرکت به کنترل از راه دور در کمتر از تداوم شیوه ای. آن را نیز نشان می دهد که هدفمند بودن جلسات در اطراف مکاتبات گاه به گاه — بخش قابل توجهی اتفاق می افتد که غیر منتظره در یک دفتر و الزامات سریع جایگزینی در یک محیط از راه دور.

هر آنچه که شما در حال حاضر مشاهده روی straightforwardness صاحبان کسب و کار باید به پایین نگه دارید در طول این زمان. آن را ضروری است برای نگه دارید تا نقاط مورد نظر از طریق این حرکت” توضیح می دهد که پویگ. “همه پاسخ به کار از راه دور در یک راه غیر منتظره و نه همه خانه های مناسب فضای کاری. این می تواند (و به احتمال زیاد خواهد شد) احساس لرزش و همکاران انتظار دیدار تازه به عنوان کارآفرینان تکرار در ارتباطات خود برنامه به طور مداوم است.”

در حالی که کار از راه دور سازمان شما باید نوار دستگاه پشته را به یک پایگاه است. Google Docs; گسترده بحث دستگاه (مانند Microsoft تیم یا شل) و زوم و یا یکی دیگر از ویدئو کنفرانس مرحله همه شما باید برای شروع. در صورتی که گروه شما نیاز به دسترسی به درون چارچوب از طریق VPN تضمین کند که همه دسترسی ساده و دستورالعمل استفاده از روشن هستند.

مردم به طور معمول غیر قابل نفوذ برای تغییر — به خصوص تغییر است که محدود در زمان آسیب پذیری و یا اضطراری است. صاحبان کسب و کار باید با این واقعیت است. همه دست راه برای مقابله با درک جدید حقیقت اساسی برای فعال کردن همه برای اضافه کردن به موفقیت از راه دور ،

به خصوص برای سازمان های جامد “در اداره جوامع” این بسیار مهم است برای دولت به درک که از راه دور پیشرفت یک روش است نه یک موازی تغییر به بدبختانه. “کارآفرینان پاسخگو بتواند چرخه باز بودن در مورد چه چیزی است و کار نمی کند و اطلاع رسانی این به همه نمایندگان می گوید:” پویگ. “برخورد با یک کنترل از راه دور سازمان است مانند برخورد با هر سازمان است.
آن پایین می آید به اعتماد مکاتبات و گسترده کمک از اهداف مشترک”

در مورد Ann Marie پویگ

Ann Marie پویگ شده است برجسته مشاور کنترل مدیر حسابداری مدیر حسابداری و مالی و رئیس امور مالی برای تقریبا 20 سال است.
او دو زبانه در زبان اسپانیایی و انگلیسی و دارای شهرت دقیق و روشن و مختصر سابقه مدیریت در پایان ماه closings اقلام تعهدی آشتی AP AR JE عنوان برتر منابع انسانی مهارت های خود را. او بسیار آگاه در زمان تکنولوژی تجارت الکترونیک و انواع صنایع.

 

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>