نویسنده آرکانزاس بومی چارلز Portis مرده در سن 86

چارلز McColl Portis یک آرکانزاس بومی بهترین و شناخته شده برای خود تصویر یک چشم متحده مارشال به نام Rooster Cogburn در سال 1968 رمان درست شن درگذشت دوشنبه در یک سنگ کوچک آسایشگاه.

او 86.

Portis شد مبتلا به بیماری آلزایمر و زوال عقل در سال 2012 و در اثر عوارض ناشی از این بیماری گفت: برادرش جاناتان Portis.

چارلز Portis که ادبی صدای متمایز بود برای آن deadpan طنز و با توجه به عجیب و غریب جزئیات منتشر شده در پنج رمان — Norwood (1966), True Grit (1968), سگ جنوبی (1979), Masters of Atlantis (1985) و Gringos (1991) – و غیرداستانی مجموعه Escape Velocity: چارلز Portis مجموعهای از مطالب گوناگون (2012).

True Grit داستان داستانی 14 ساله Mattie با راس از Yell, شهرستان, کشتی,., که استخدام Cogburn به انتقام قتل پدرش. این کتاب ساخته شده بود به یک سال 1969 فیلم به همین نام با بازی جان وین, کیم داربی و آرکانزاس بومی گلن کمپبل. یک بازسازی از فیلم بازیگران Hailee Steinfeld و جف بریجز بود کارگردانی و تولید شده توسط اتان و جوئل کوئن و اجرایی تولید شده توسط استیون اسپیلبرگ در سال 2010.

در سال 1970 Portis’ اولین رمان Norwood – که شرح سفر متقابل کشور از یک جوان سابق دریایی در تگزاس زندگی می کنند — اقتباس شده بود به یک فیلم, بازیگران کمپبل داربی و فوتبال-بازیکن-تبدیل-بازیگر جو Namath.

Portis — که به عنوان شناخته شده بود یا “دوستان” و یا “چارلی” با توجه به کدام بخش از زندگی خود کسی آمد به او را می دانم — ناراحت کننده بود با شهرت که ناشی از موفقیت ادبی خود را. او به ندرت اعطا مصاحبه خودداری کردند در حال عکس و زندگی بی سر و صدا در یک آپارتمان در لیتل راک ریوردیل منطقه است.

“او تا به حال این مقدار زیادی از موفقیت با درست شن. من فکر می کنم آن را نمی نشستن به خوبی با او گفت:” جاناتان Portis. “او نمی خواهم برای جلب توجه است. او راحت در اطراف خود دوستان است اما خجالتی اطراف غریبه. او ترجیح داد تا به عنوان یک فرد ناشناس از آنجا که او یک نفر نگهبان است. او را بشنود snatches از مکالمات و یا دیدن افرادی که تا به حال یک نگاه خاص و او را توجه داشته باشید که. شما می خواهم آنها را در کتاب های خود است.”

کارلو Rotella یک روزنامه نگار و یک استاد مطالعات آمریکا در کالج بوستون نوشته شده است به طور گسترده مورد Portis و کار خود را. پس از سال 2010 بازدید در یک سنگ کوچک نوار Rotella نوشت که Portis به نظر می رسید بیمار در سهولت, اما او نبود “در تلاش برای تحت تاثیر قرار درجا ادبی شخصیت.” به جای “او به نظر می رسد که از مد افتاده مفهوم است که او گفت آنچه که او تا به حال به می گویند در صفحه ،

در اخیر ایمیل مکالمه Rotella گفت Portis’ گریزی به خود ارتقاء نمونه ای از شخصیت او ایجاد شده است.

“از یک طرف آنها می خواهند به انجام سرنوشت همه چیز و از سوی دیگر آنها نگران هستند که در انجام آن چیزهایی که آنها ممکن است خود را مسخره” Rotella گفت. “او به نظر می رسید برای من مثل یک مرد که نمی خواهم به این تصور که او فکر خود را به عنوان یک معامله نویسنده است.”

دوست دیرین ریک کاب که ملاقات Portis بیش از دو دهه پیش زمانی که او با یک آبجو در پژمرده رز, Little Rock, رستوران ها و کافی در Portis’ محله گفت: Portis به ندرت آغاز گفتگو.

“او تا به حال برای گرم کردن به شما کمی قبل از او صحبت کرد” کاب گفت.

سپس داستان را بریزید.

این قصه گفت: در طول روزانه نوار بازدید و یا در وعده های غذایی در وفل خانه یا Dixie کافه با دوستان خود بودند استادانه درست شده و یا اغراق شده است. آنها مانند Portis’ رمان — ساده و سرشار از جزئیات و خشک و طنز.

“من در حال حاضر خواندن کتاب خود را قبل از من تا کنون او را ملاقات نمود. ما به سختی تا کنون مورد بحث است که بخشی از زندگی خود را” کاب گفت. “من می دانستم که او آن را و او می دانست که او آن را انجام داد و این بود که.”

او دوست دیرین و همکار روزنامه نگاری ویلیام ضربه شارپی-که بعدها تبدیل به یک ویرایشگر در نیویورکر و سپس editor-in-chief در اقیانوس اطلس — گفت که در حالی که Portis شناخته شده بود برای اجتناب از نور افکن او یک زاهد گوشه نشین و یا ضد اجتماعی است.

“در واقع او به زندگی از حزب. او دوست داشت حلق آویز کردن با دوستان خود بود و پر جنب و جوش و حضور در هر جمع” ضربه شارپی گفت. “هنگامی که او یک خبرنگار در نیویورک هرالد تریبون در ’60s, شما اغلب می تواند در پیدا کردن او را به گفتن داستان های خنده دار در شقیدن کارکنان مورد علاقه نوار هنرمند و نویسندگان رستوران [شناخته شده به عنوان Bleeck را پس از صاحب آن]. در آن روز او اغلب با Nora Ephron که — سال به دور از تبدیل شدن به یک کارگردان موفق هالیوود — شد و سپس یک خبرنگار در New York Post.”

EL DORADO ریشه

Portis متولد شد و در دسامبر. 28, سال 1933 در ال دردو. پدرش مرحوم ساموئل Portis بود به دنبال برادر خود را در اواسط دهه 1920 از جنوب آلاباما به Smackover در روغن بوم. آنجا بود که او ملاقات کرد و ازدواج آلیس Waddell.

ساموئل Portis رفت از آموزش زبان انگلیسی و سابقه در Norphlet به بازنشستگی در سال 1970 به عنوان سرپرست هامبورگ منطقه مدرسه. آلیس Portis یک نویسنده پرکار در حق خود است. او نوشت: داستان و فروش لوازم اداری هفتگی در هامبورگ روزنامه همچنین نوشت: داستان از ویژگی های از طریق سال برای آرکانزاس روزنامه و آرکانزاس دموکرات.

“او تا به حال این آندروود ماشین تحریر او همیشه تپش دور در” جاناتان Portis که شروع به کار به عنوان یک ویرایشگر کپی در آرکانزاس روزنامه در سال 1972 بود و نانامی به بازی به عنوان روزنامه دستیار شهرستان ویرایشگر دولت ادیتور و ویرایشگر کسب و کار قبل از روزنامه دارایی های خریداری شده توسط حزب دموکرات در سال 1991.

Portis’ برادر دکتر ریچارد Portis نیز مشغول به کار در روزنامه به عنوان یک دولت میز گزارشگر پس از آن به عنوان یک ویرایشگر کپی در اواسط دهه 1960 قبل از رفتن به دانشکده پزشکی.

چارلز Portis صرف دوران کودکی خود را در El Dorado, Norphlet و مونت هالی قبل از فارغ التحصیلی از هامبورگ دبیرستان. او داوطلب خدمت سربازی در نیروی دریایی و مبارزه در جنگ کره. در آن زمان که جاناتان Portis معتقد است برادرش شروع به نوشتن.

“او یک خواننده حریص. او خواندن همه چیز او می تواند دست خود را در” جاناتان Portis گفت. “من فکر می کنم او تصمیم گرفت:” من ممکن است سعی کنید دست من در این.'”

ضربه شارپی به نام Portis یک “گنجه فکری.”

“هنگامی که ما در حال ویرایش یکی از کمک های خود را به اقیانوس اطلس,” ضربه شارپی به یاد می آورد: “من توجه داشته باشید از Portis که گفت:,” بله, وجود دارد برخی از چیزهایی که نیاز به تغییر و یا حذف در این سفر قطعه. جان راسکین اشاره شد رسیدن به یک بیت. … من با گرفتن یک ضربه تند وشدید زدن در زبان انگلیسی مدرسه از سفر نوشتن است که تا حد زیادی در مورد معماری. کتیبه توصیف در طول بزرگ. رسکین آغاز شده و تمام این, اما او یک نابغه بود و حمل با ما همراه است.'”

رسکین بود ویکتوریا دوران منتقد هنری.

روزنامه حرفه ای

Portis فارغ التحصیل از دانشگاه آرکانزاس فایت در سال 1958 با مدرک لیسانس در رشته روزنامه نگاری. در سال 2001 مصاحبه با روزنامه نگاری روی نی برای آرکانزاس, روزنامه , پروژه Portis توصیف رانندگی به فایت با دوست خود بیلی راجرز و با “دیپلم دبیرستان و 50 دلار” را به ثبت نام.

“شما تا به حال به را انتخاب کنید یک اصلی, بنابراین من قرار دادن روزنامه نگاری” Portis گفت: در مصاحبه. “من باید فکر این امر می تواند سرگرم کننده و بسیار سخت چیزی مانند باربر ، نه به توهین به آرایشگران. آنها احتمالا ارائه بیشتر خدمات مفید.”

Portis’ روزنامه نگاری حرفه ای در زمان او از اولین شغل خود را در این تجدید نظر تجاری در ممفیس به مدت دو سال — 1959-60 — در آرکانزاس روزنامه که در آن او نوشت: ستون “شهر ما” و در نهایت به لندن به عنوان رییس دفتر برای نیویورک هرالد تریبون.

ضربه شارپی به یاد Portis در آرکانزاس روزنامه “نشسته وجود دارد در پشت من در تمام طول روز و خیره در او بزرگ, پیر Underwood به عنوان او زحمت کشیده بیش از خود را “شهر ما” ستون است.”

“من می گویند که Portis بود یک نابغه طنز و یکی از بهترین نویسندگان آمریکایی از نیمه دوم قرن 20” ضربه شارپی گفت.

در مصاحبه با نی Portis گفت: او فکر کرد که او می تواند انجام دهد این ستون به خوبی, اما او هرگز نمی تواند “به گشاد گشاد راه رفتن.”

“دست و پا چلفتی نیمه پخته ، این یک سخت کار کردن” Portis گفت. “من تا به حال به انجام پنج نفر از کسانی که همه چیز هر هفته به همراه یک قطعه یکشنبه-یک گسترش از ویژگی های داستان با تصاویر. و هنگامی که شما به خودتان پیدا کنید در تلاش برای پر کردن فضای شما را در دردسر هستید.”

Portis به یاد می آورد یک قطعه یکشنبه در یک “بزرگ cockfighting دیدار در شهرستان گرلند.”

“پت Carithers و من سوار وجود دارد” Portis گفت. “همه این غلطک های بالا در گرد و خاکی Cadillacs با تگزاس و لوئیزیانا صفحات خود را با مبارزه جوجه و فلش خود را ضخیم wads پول نقد.”

ضربه شارپی گفت Portis فوق العاده بود چشم.

“نوشتن او بود هرگز انتزاعی است. آن بتن” ضربه شارپی گفت. “اگر یک شخصیت او رانندگی در بزرگراه و یا سوار تازی اتوبوس یا تغییر تایر شما راست وجود دارد با او. Portis نمی جوک بگویید — او متوجه همه چیز. من باور دارم که یک بخش بزرگ از چه ساخته شده است نوشته ی او خنده دار بود که خود را از مردم و مکان های خیلی زیبا مشاهده شده. او تقریبا به عنوان جزئیات گرا به عنوان Nabokov.”

Vladimir Nabokov یک زن روسی متولد رمان نویس و منتقد.

Rotella گفت محبوب ترین کیفیت Portis’ نوشتن — راه خود را با زبان خود حساسیت — در حال “تقریبا غیر ممکن است به تقلید و یا حتی تعریف” اما آنها طنین انداز با همه نوع از مردم است.

“من قرار داده و آن این است: وقتی که من 9 ساله دختر و بیش از تبدیل مستقیم است که ضرب و شتم من دو جفت و گفت:” به ضرب گلوله توسط یک کودک!’ من می دانستم که خواندن درست شن به بچه ها من تا به حال شده است یک ایده خوب” Rotella گفت.

Ian Frazier — تحریریه برای مجله ی نیویورکر و نویسنده کتاب های متعدد از جمله Great Plains, سفر در سیبریو در رژ — گفت: آنچه که او تحسین بسیاری در مورد Portis بود که چگونه خود را طنز می تواند خنده دار و جدی را در همان زمان.

“هنگامی که Mattie با راس تاسف است که به دلیل عدم حضور او در مراسم تشییع جنازه پدر سرویس موعظه توسط یک مرد او را توصیف به عنوان ‘یک پشم-hatted میل لنگ,’ لقب خنده دار است اما Mattie با غم و اندوه واقعی است” Frazier گفت. “Portis نوشت: جالب ترین آثار بزرگ ادبیات آمریکا پس از [علامت] تواین.”

درست شن

جاناتان Portis گفت: خانواده شوکه شده بود که Portis نوشت: نامه ای به پدر و مادر خود را به می گویند که او در حال حرکت بود به آرکانزاس از لندن است. در حالی که در نیویورک زندگی او ملاقات کرده بود لین Nesbit که به تازگی آغاز شده به عنوان یک عامل ادبی. Portis او نشان داد بخشهایی از Norwood.

“او گفت: ‘اگر شما می توانید این پایان من می توانید آن منتشر شده است.’ بنابراین او در زمان او در کلمه” جاناتان Portis گفت. “در برخی از نقطه او به خودش گفت: ‘اگر من تا به حال رفتن به انجام این کار من بهتر است آن را در حال حاضر.”

در سال 1964 او به روزنامه نگاری و نقل مکان به یک کابین در دریاچه Norphlet به پایان رسید و Norwood — بسیار به حسادت از اواخر نویسنده و روزنامه نگار تام ولف که مشغول به کار با Portis در نیویورک هرالد تریبون در 1960s.

“او ساخته شده یک ثروت است. … یک ماهیگیری زیستن! در آرکانزاس! آن را بیش از حد godd***اد کامل درست باشد و در عین حال وجود آن بود” ولف به نقل از, در , New York magazine.

ولف گفت: در یک ایمیل قبل از مارس 14, 2018, مرگ, که Portis صفوف با طنز نویسان مانند تواین, Louis-Ferdinand Celine, Nikolai Gogol و Evelyn Waugh.

جاناتان Portis گفت که پس از Norwood منتشر شد Portis از نقل مکان به لس آنجلس و به طور خلاصه برخی از اسکریپت doctoring برای برخی از تلویزیون نشان می دهد.

“او نمی خواهم به خصوص از آن او به هامبورگ” جاناتان Portis گفت.

“ما نمی دانیم که آنچه که او قرار بود به انجام بعدی. او به ادامه این رمان نویس حرفه ای و یا تبدیل شدن به یک معلم و یا بازگشت به روزنامه کار می کند؟” جاناتان Portis گفت. “او به ما گفت که او کار بر روی یک رمان در مورد قرن 19 اما او هرگز در مورد آن صحبت کردیم. او همیشه می گفت ” اگر شما در مورد آن صحبت کنید, شما آن را انجام نمی.’ سپس به طور ناگهانی درست شن بیرون آمد.”

میراث او

آمریکا طنز پرداز Roy, Blount, جونیور, نویسنده بیش از 20 کتاب و مکرر کمک کننده به مجلات از جمله نیویورکر, اقیانوس اطلس و غرور نمایشگاهگفت: Portis’ میراث گذشته نسل.

“من باور دارم چارلز Portis هنوز هم خنده دار بود برای من بزرگ و نوه” مهندس گفت. “و آنها قادر خواهید بود به می گویند ‘من بزرگ-بزرگ-پدربزرگ می دانستند او.'”

هیچ چیز زیادی تغییر در Portis’ زندگی به دلیل ادبی, موفقیت, Jonathan Portis گفت. چارلز Portis خریداری پدر و مادرش یک خانه در سنگ کوچک اما Portis زندگی در یک هتل و یک سال و یک تریلر دیگر در نهایت قبل از حل و فصل را به یک آپارتمان در لیتل راک. او پس از درگذشت پدر در سال 1984 Portis نقل مکان کرد و مادر خود را به یک آپارتمان همسایه بنابراین او می تواند نگه دارید نزدیک چشم در او.

“او زندگی نمی کنند هر نوع وحشی و دیوانه زندگی است. او مراقب بود که با پول خود را” جاناتان Portis گفت. “او هنوز هم همان شخص است.”

و او هنوز هم مورد استفاده قدیمی خود را دستی آندروود ماشین تحریر خود را دوست کاب گفت.

“او را به حیاط فروش و برای استفاده از ماشین تحریر فقط برای پیدا کردن قطعات به نگه داشتن آن و رفتن” کاب گفت.

Portis را صرف چندین ماه از سال در سن میگول د الند در مرکز مکزیک. او خریداری یک سال 1973 Chevrolet Blazer یکی از اوایل چهار چرخ-مدل درایو و سوار را از طریق این کشور مکزیک.

“او دوست داشت مردم” جاناتان Portis گفت. “هنگامی که او را آماده برای رفتن به مکزیک, او به من تماس بگیرید و می گویند: اگر شما هر گونه لباس یا حوله را به من چون من آنها را در مکزیک است.'”

Portis نجات یک توله سگ رها شده در یکی از سفرهای خود را از طریق تیجوانا در بر داشت یک راننده تاکسی به قاچاق سگ در طول مرز و زمان آن را به یک دامپزشک.

“او را سوار در سراسر کشور با این کوچک bitty سگ. او به نام او خپله” جاناتان Portis گفت. “آن را به سرعت آشکار شد به او گفت که زندگی در یک آپارتمان و همیشه در حال حرکت پس از یک سگ خوب نبود برای او مناسب است. او به سگ به پدر و مادر ما و ساخته شده است یک حصار در اطراف حیاط خود را.”

در آخرین روز های متعدد دوستان و اعضای خانواده بازدید Portis که هرگز ازدواج یا بچه دارند.

“آن سورئال در اولین زمانی که من او را ملاقات نمود تا چند سال پیش” کاب گفت: “اما او فقط یک مرد به طور منظم.”

اطلاعات اين مقاله کمک توسط جینی راهب از Arkansas Democrat-Gazette.

مترو در 02/18/2020

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

بهترین مترجم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید