کسب و کار باید منجر به پایان نژادی و نابرابری

Category: کرین نیویورک Comments: No comments

به انجمن خوش آمدید, سیاه امریکا 2020: Covid-19 گرفته زندگی و معیشت بیشتر آمریکایی های سیاه و سفید از مردم از هر نژاد دیگر. امی کوپر استناد پلیس به تهدید مسیحی کوپر در پارک مرکزی, و سه مرد سفید در گرجستان تقریبا دور با قتل Ahmaud Arbery. سپس وحشتناک قتل Breonna تیلور و جورج فلوید خسته و وحشت مخاطبان است. نابرابری در امریکا است که بیش از حد اغلب کشنده است. آن را در نهایت تبدیل شده است غیر ممکن است به چشم پوشی است.

تا به امروز دیده ایم تظاهرات در تمام 50 ایالت و سراسر جهان, در حالی که تماس برای تغییر حلقه پلیس در حوزه قانون گذاری خانه ها در صنایع و شرکت های بزرگ نردبان. همانطور که شرکت ها در صورت فشار به صحبت می کنند تا مصرف کنندگان در حال ساخت آن را روشن است که آنها می خواهند بدانند که شرکت آنها را با استفاده از نه تنها سهم ارزش خود را, اما همچنین زندگی می کنند ارزش های خود را.


به عنوان یک مادام العمر حقوق مدنی فعال و کارآفرین, من هیجان زده برای دیدن این حساب در میان رهبران شرکت های بزرگ اما از آن زمان برای آنها را به رفتن بیشتر اقدام با نزدیک لحظه ای خواسته. هر شرکت است که نتواند به اقدامات فوری اقدام عملی برای عدالت نژادی روبرو خواهد شد در دراز مدت عوارض. کلمات قوی سازمانی اظهارات باید زوج با قوی اعمال مانند واقعا سرمایه گذاری در ایجاد و متنوع در استخر استعداد در هر سطح از ساختار شرکت و بالا بردن کل یک گروه از مردم از رنگ به موقعیت رهبری به عنوان مدیران و اعضای هیئت مدیره.

من دیده ام که استعداد چشم انداز و وجود دارد مقدار زیادی از مردم در بازار کار که به خوبی واجد شرایط برای پر کردن این موقعیت و آن را به شرکت های بزرگ امریکا برای رسیدن به فراتر از قدیمی خود را به شبکه های مهار آن است. ارتکاب به عملی و دراز مدت تغییر نمی تواند half-hearted. این لحظه روشن می سازد که آمریکایی ها می خواهند پاسخگویی واقعی و تغییر پایدار است.

ما می توانیم فکر می کنم از این مطالبات به عنوان دو مماس آهنگ از کارهای مهم: پرداختن به اثرات پایدار از سیاست های نژادپرستانه و اعمال نفوذ موفقیت برای رسیدن به تغییر.

این است که بر خلاف کشور ما تاریخی میراث redlining—تبعیض آمیز عمل انکار یا محدود کردن وام مسکن و خدمات مالی به جوامع رنگ—که درگیر استراتژیک جلوگیری از آمریکایی های سیاه و سفید از ساختمان ثروت برای خانواده ها و جوامع خود را از طریق مالکیت خانه. پرداختن به اثرات سیاست های نژادپرستانه نیاز به سرمایه گذاری منابع در زمان و انرژی و سرمایه به جامعه سیاه و سفید یک بخش است که از لحاظ تاریخی استراتژیک محروم از سرمایه گذاری ارزشمند.

مردم را روشن ساخته است که ما شاهد یک لحظه نیست بلکه یک جنبش است. کسب و کار نیاز به موقعیت خود را نه تنها به طوری که آنها ممکن است افزایش به مناسبت بلکه به طوری که آنها در حال شرکت در طولانی سر رسیده موج تغییراتی که ما در حال شروع به دیدن. کسب و کار نمی تواند در ایمان خوب پست infographics مورد نیاز برای پلیس پاسخگویی بدون همچنین برگزاری خود را پاسخگو. آنها نیاز به باز و مایل به Verizon بود که من با آنها کار می کرد به صحبت علنی—منn کلمات و اعمالدر مورد آنچه در آن به معنی ارزش سیاه و سفید زندگی می کند.

شده است کار زندگی من برای کمک به شرکت های رسیدن به اهمیت هنگامی که آنها به دست آورده ام با موفقیت و به آنها کمک کند کانال شرکت خود را به خدمت بیشتر خوب است. شرکت های آمریکایی باید درک نقش خود را در مبارزه برای عدالت و برابری در این کشور جایی که آنها ساخته شده و خود را به موفقیت.

وجود دارد تنها دو طرف در این مبارزه است. موفقیت در آینده برای شرکت ها بستگی دارد خود را که در سمت راست آن است.

Lamell McMorris, رهبر حقوق مدنی و سیاسی, مشاور تاسیس Greenlining ملک ایالات متحده آمریکا, شهری, ملک کلنگی شرکت است.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>