شکلات ‘اثر انگشت’ می تواند تایید ادعاهای برچسب

Category: وب وایر Comments: No comments

عطر و طعم و عطر خوب شکلات ظهور از آن, محیط زیست, در علاوه بر این به پردازش آن. اما شما می توانید مطمئن باشید که نوار شما خریدم واقعا از عجیب و غریب محلی اعلام کرد در پوشه ؟ در حال حاضر محققان در حال ارائه یک روش برای تعیین که در آن خاص و شکلات تولید شد — و روزی که مزرعه آن لوبیا را از آمد — با نگاه به آن شیمیایی “اثر انگشت است.”

محققان در حال ارائه نتایج خود را از طریق انجمن شیمی آمریکا (ACS) SciMeetings پلت فرم آنلاین.

“این پروژه نشات گرفته از یک ایده داشتم برای یک آزمایشگاه در یکی از دوره های آموزش من می گوید:” شانون Stitzel, Ph. D., پروژه محقق اصلی. “روش ما استفاده می شود به تجزیه و تحلیل میله شکلات از یک فروشگاه مواد غذایی کار می کرد و در کلاس و ورزش piqued است دانش آموزان کنجکاوی. بنابراین من شروع به رسیدن برای جالب تر نمونه ها و افزایش سرعت و تکنیک.”

عوامل بسیاری می تواند یک شکلات طعم و کمک به آن شیمیایی منحصر به فرد را. فرایند ساخت شکلات شروع می شود با این غلاف از کاکائو درخت. ژن از درخت غلاف برداشت شده از, و همچنین محیط زیست درخت رشد کرده است در تواند بر ترکیب محصول نهایی. پردازش مراحل نیز می توانید تغییر دهید و یک شکلات را پیچیده شیمی. به طور کلی پس از دانه های کاکائو به دست آمده از غلاف شده اند تخمیر خشک و بوداده آنها به رب زمین به نام مشروب کاکائو که حاوی مواد جامد کاکائو و کره کاکائو. شکر و دیگر مواد اضافه شده به مشروب به شکلات. هر یک از این مراحل می تواند متنوع کمی توسط این شرکت انجام آنها منجر به تفاوت در ترکیب شکلات. حتی بیشتر از تنوع بین شکلات از مناطق مختلف می تواند از طبیعی مخمر در غلاف است که فراگیر لوبیا که می تواند بر فرآیند تخمیر در نتیجه مؤثر بر عطر و طعم ترکیبات موجود در شکلات.

تصدیق این کشور از یک شکلات منشاء قطعه مهم از اطلاعات است. حفاری را به خاص مزرعه که در آن یک شکلات لوبیا بودند رشد می تواند کمک به بررسی کنید که محصول “تجارت عادلانه” یا “آلی” به عنوان برچسب آن ممکن است نشان می دهد یا این که از آن شده است تقلبی در طول راه با پایین تر از مواد تشکیل دهنده.

در اوایل Stitzel آزمایش در تاوسن دانشگاه درگیر یک روش شناخته شده برای جغرافیایی تعیین. او با استفاده از عنصری تحليل آن استفاده شده است برای شناسایی منبع از بی شمار از مواد ناشناخته. اما Stitzel می خواستم برای رفتن بیشتر و تجزیه و تحلیل ترکیبات آلی در مشروب کاکائو برای دیدن اگر هر یک از آنها باقی مانده پس از پردازش های مختلف مراحل. اگر آنها استفاده می شود می تواند به عنوان نشانگر برای احراز هویت دقیق تر تست.

از طریق یک دوست در صنعت Stitzel به دست آورد و تنها منبع نمونه از مشروب کاکائو از سراسر جهان است. او در مقطع کارشناسی دانشجو, گابریل Lembo استفاده از کروماتوگرافی مایع (LC) برای جدا کردن مشروب کاکائو ترکیبات از نمونه های مختلف و طيف سنجی جرمی (MS) شناسایی شیمیایی خود را امضا. Lembo نتایج نشان داد که LC-MS توسط یک قوی تجزیه و تحلیل تکنیک. ترکیبات مانند کافئین و تئوبرومین و مدار شناسایی شده در الگوهای مختلف را تشکیل می دهند که یک امضا و اثر انگشت. این اثر انگشت را نشان می دهد منشأ و نمی تواند به راحتی finagled توسط نابکار تولید.

Stitzel می گوید که در نهایت خود را روش می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کمک به نقشه از انتظار طعم پروفایل شکلات با توجه شیمیایی آن امضا. و او می گوید: این امر می تواند جالب به منظور تعيين اثر انگشت از کاکائو و سپس جمع آوری اثر انگشت با هر متوالی پردازش گام به ببینید که چگونه آنها را تغییر دهید. در حال حاضر دانش آموزان خود را در حال گسترش استفاده از روش تحليل با نگاه به امضا شیمیایی از اشکال مختلف نمایشگاه-تجارت و آلی قهوه است.

محققان اذعان حمایت و کمک مالی از بنیاد ملی علوم و تاوسن دانشگاه جس & میلدرد دانشکده علوم و ریاضیات.

انجمن شیمی آمریکا (ACS) یک سازمان غیر انتفاعی اجاره توسط کنگره ایالات متحده. ACS’ ماموریت برای پیشبرد گسترده تر شیمی سازمانی, و پزشکان خود را برای بهره مندی از زمین و مردم آن است. جامعه یک رهبر جهانی در ارائه دسترسی به شیمی مربوط به اطلاعات و تحقیقات از طریق آن متعدد تحقیقات راه حل های کارشناسی و مجلات و کنفرانس های علمی, کتاب های الکترونیکی و اخبار هفتگی نشریه شیمی و مهندسی اخبار. مجله ACS در میان بسیاری ذکر شده مورد اعتماد ترین و بیشترین مطلب خوانده شده در ادبیات علمی; اما ACS خود را می کند انجام شیمیایی تحقیقاتی. به عنوان یک متخصص در اطلاعات علمی راه حل (از جمله SciFinder® و STN®) آن CAS تقسیم قدرت های جهانی تحقیق و کشف و نوآوری است. ACS’ دفاتر اصلی در واشنگتن و Columbus, Ohio.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>