کروناویروس و فیشینگ: حفاظت از خود را از مجازی تهدیدات

Category: وب وایر Comments: No comments

در زمان بحران وجود دارد مقدار زیادی از اطلاعات در حال گردش در اطراف است که جذب مجرمان به دنبال استفاده از طریق تمرین مجازی کلاهبرداری به نام فیشینگ. برخی از این کلاهبرداری ها فرستاده می شود و عمدتا توسط e-mail, اس ام اس یا واتساپ دارای ویژگی های مشابه: آنها وعده قرار است بهره مند شوند و سعی کارگردانی کاربر برای دسترسی به لینک های مخرب.

فیشینگ چیست?

فیشینگ عمل دستکاری مردم برای به دست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری, کلمه عبور, هویت, کارت, اطلاعات, اطلاعات کارت اعتباری و یا حتی پول است. فیشینگ معمولا اتفاق می افتد از طریق ایمیل و یا لینک وب سایت های جعلی.

نکاتی برای محافظت از خودتان

  • با کلیک بر روی لینک های موجود در پیام ها و یا پست در رسانه های اجتماعی که از افراد ناشناخته و یا سازمان.
  • همیشه بررسی آدرس مقصد و هنگامی که در شک نکنید با کلیک بر روی لینک کلیک کنید و اجرا نکنید فایل های.
  • مشکوک از پیام ها با درخواست تجدید نظر عاطفی به شما و یا که ارائه هدیه.
  • BLook برای منابع قابل اعتماد مانند ول رسمی کانال های ارتباطی وزارت بهداشت و روزنامه ها است که می تواند تایید اطلاعات است.
  • چک کنید اگر ایمیل حاوی لینک به کدهای مخرب. شما می توانید بررسی کنید که مقصد یک لینک با موقعیت ماوس خود را بیش از آن و تجزیه و تحلیل ها نمایش داده می شود آدرس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>