فریب آمیزی آسان, ماهی قزل آلا, amandine در 30 دقیقه

Category: آرکانساس Comments: No comments

ماهی قزل آلا amandine یک چیز طلب می کنم. اگر من آن را ببینید در منوی رستوران, من آن را سفارش دهید. وقتی که من خسته هستم و احساس می کنم نیاز به یک خوشمزه آرامش غذا (و که نمی کند این روزها?), من آن را. این نوع از آسان ظرافت است که من آرزو می کنم من می تواند تکرار در هر وعده غذایی weeknight اما چند ظروف گرد هم می آیند تا به سرعت با چند تا از مواد تشکیل دهنده و چنین پاداش بزرگ در پایان.

این است که دست به پایین راه مورد علاقه من برای خوردن تازه filets ماهی قزل آلا. پت و آنها را خشک و گرد و غبار آنها را با آرد ماهی تابه سرخ آنها را در چربی تا زمانی که طلایی رنگ شود. سپس حذف filets و meunière سس که برای تلفن های موبایل فانتزی, اما این است که واقعا چیزی بیش از browned کره با لیمو و یک نم جعفری. در نهایت, من می خواهم به اضافه کردن قطعه قطعه و یا بادام چاک دار به سس به نوبه خود این را به amandine.

پور سس بیش از filets و خدمت به آنها را با بخار پز مارچوبه یا لوبیا سبز یک تکه نان ترد و یک لیوان شراب سفید خشک مانند sauvignon بلان. بهشت است.

در کتاب آشپزی, عمیق پایان از عطر و طعم: دستور العمل ها و داستان های از نیواورلئان’ نخست وزیر غذاهای دریایی آشپز (گیبس اسمیت 2019), Tenney فلین می گوید که “در آشپزی فرانسوی تنها ماهی است که ساخته شده این غذا معروف است.”

“هنگامی که شما از آن آویزان شما می توانید در یک هزار و جهت با استفاده از هر ماهی به نظر می رسد بهترین در بازار خود گفت:” فلین که به تازگی بازنشسته شده اما همچنان فعال در حمایت از پایدار غذاهای دریایی است و یک صاحب شرکت GW باله رستوران یک رستوران غذاهای دریایی در فرانسه در سه ماهه.

روش پخت و پز, یکی از ده ها تن او به دقت توضیح می دهد که در خود کتاب آشپزی ساده است. شاید سخت ترین بخش این است که کوه در می رم از ماهی. فلین توضیح می دهد چگونه به انجام آن را در دستور زیر اما من فریب خورده و گاهی اوقات برش قطعه ماهی در نیمه, به طوری که آنها مناسب تر به راحتی بر روی یک کاردک نازک. نتیجه این است که به عنوان زیبا به عنوان آن بلند و باریک filets اما آن را کاملا خوب راه برای ایجاد اعتماد به نفس.

فلین همچنین توضیح می دهد که تابه سرخ کردن و meunière سس تکنیک های اساسی — خوشمزه و کلاسیک. آنها ارائه یک بوم برای بسیاری از تغییرات. او توصیه می کند تهیه ماهی و سس و سپس تفکر خلاقانه در مورد اضافات. اگر من احساس عجیب, من ممکن است اضافه کردن یک فنجان از نیمی از توده crabmeat با کسانی که سخاوتمندانه مشت بادام.

در میان پیشنهادات دیگر برای دو filets:

½ فنجان دانه های ذرت

4 اونس crawfish دم

½ فنجان خون نارنجی بخش

1 قاشق غذا خوری آب پرتقال

¼ تا ½ فنجان گردو خرد شده

¼ فنجان تکه های فلفل قرمز بو داده

شما ایده را دریافت کنید. آزمایش.

بسیاری از ما کره و لیمو, در, دست, بنابراین اگر شما در حفظ و ماهی در فریزر خود را, شما به احتمال زیاد می تواند باعث filets سس و حتی بدون توقف توسط فروشگاه مواد غذایی. سپس با آزمایش و مرکبات ادویه و یا آجیل است که شما باید در یخچال یا آشپزخانه.

سعی کنید آن را و ببینید که اگر این را تبدیل کند به یک weeknight رفتن به برای شما بیش از حد.

ماهی قزل آلا Amandine

2 (5 – تا 6 اونس) خالدار filets ماهی قزل آلا یا دیگر filets از اندک ماهی (می تواند جایگزین گربه ماهی درام یا تنها)

¼ قاشق چای خوری نمک کوشر

½ قاشق چای خوری فلفل سیاه و سفید

¼ فنجان آرد همه منظوره

1 قاشق غذا خوری روغن زیتون یا روغن کانولا

4 قاشق غذاخوری کره شور به علاوه موارد بیشتر در صورت نیاز تقسیم می شود استفاده

آب نصف لیمو (حدود 2 قاشق چای خوری)

1 قاشق غذا خوری خرد شده تازه, تخت, برگ جعفری, به علاوه موارد بیشتر برای چاشنی زدن

¼ تا ½ فنجان بادام خرد شده

پت filets ماهی خشک است. به آرامی فصل آنها را با نمک و فلفل و گرد و غبار با آرد.

حرارت زیادی سرخ کردن ماهی تابه نچسب یا آهن و روی حرارت متوسط تا داغ است. اضافه کردن روغن و سپس ذوب 1 قاشق غذا خوری کره. اگر کره شروع به قهوه ای خیلی سریع حذف پان از سوز و چند ثانیه صبر کنید قبل از اضافه کردن ماهی. (اگر آن را می سوزاند کمپرسی آن را پاک کردن ماهی تابه و بیش از شروع.)

محل چاشنی filets پوست سمت بالا — سمت تخت, اگر پوست — در تابه داغ و طبخ و دست نخورده برای 3 تا 4 دقیقه. با استفاده از یک نازک یا ماهی کاردک به آرامی بلند کردن فیله برای بررسی رنگ. زمانی که آنها قهوه ای طلایی شیب پان نسبت به شما تا روغن تخلیه به پایین و به نوبه خود filets دور از شما بنابراین شما لازم نیست چلپ چلوپ بر روی خودتان. به آرامی تلنگر filets با کاردک و طبخ تا زمانی که قهوه ای طلایی از طرف دیگر 2 یا 3 دقیقه دیگر. انتقال filets به یک گرم صفحه.

اضافه کردن بقیه کره را به تابه. با استفاده از یک ماهوت پاک کن زدن خراش دلمه بیت پایین پان در حالی که کره ای. (اگر کره ذوب شده به سیاه شدن بیت تخلیه آن را به سرعت پاک کردن ماهی تابه و تازه اضافه کنید کره.)

زمانی که کره قهوه ای متوسط — فقط گذشته رنگ نور شکر قهوه ای — اضافه کردن آب لیمو و جعفری و بادام به طعم و هم بزنید تا ترکیب.

صفحه filets بریزید سس کره بیش از چاشنی زدن با جعفری و خدمت می کنند.

باعث می شود 2 نفر.

دستور اقتباس از عمیق پایان از عطر و طعم توسط Tenney فلین

مواد غذایی در 03/25/2020

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>