تنوع در موقعیت کار در UAFS

Category: آرکانساس Comments: No comments

یک تعهد شده در سپتامبر گذشته به استخدام یک تنوع مدیر دانشگاه آرکانزاس در فورت اسمیت هنوز رتبهدهی نشده است انجام شده است اما مدرسه بالا مدیر روز پنجشنبه گفت که یک استخدام ساخته خواهد شد با وجود یک دانشگاه استخدام یخ.

صدراعظم Terisa رایلی در بیانیه ای گفت: “مدیر تنوع سهام و ورود به موقعیت است که بسیار مهم است برای ما موفقیت طولانی مدت و پر خواهد شد.”

این دانشگاه در بودجه اسناد پیش بینی شده 15% کاهش در ثبت نام برای 2020-21 سال تحصیلی با استناد به covid-19 همه گیر اقتصادی اثرات آن بر جمعیت دانشجویی. موقت رهبران شده اند نام سه باز dean موقعیت به عنوان بخشی از یک استخدام یخ در محل به کاهش هزینه ها.

ساخت یک استخدام — که رایلی گفت: شامل خواهد شد برای اولین بار بازنویسی شرح شغل به جای تاکید کمتری روی برخی از مدارک رسمی — خواهد انجام تعهد اعلام کرد به پردیس در پاییز گذشته پس از شکایت از تبعیض نژادی توسط سابق بسکتبال مردان بازیکن.

“این احتمال وجود دارد ما مصاحبه فینالیست پس از دانشجویان و استادان بازگشته اند در اوایل پاییز” رایلی گفت: پنج شنبه.

رایلی در سپتامبر گذشته نوشت: در یک ایمیل به پردیس که او “را به خود اختصاص منابع لازم برای استخدام یک مدیر پردیس تنوع و شمول خواهد شد که عضویت من رهبری تیم و باید یک صندلی در هیات ارشد جدول.”

حدود 150 نفر از جامعه سپتامبر گذشته با حضور در پردیس فروم در مسابقه برگزار شده توسط دانشگاه را سیاه و سفید انجمن دانشجویان.

این گروه رئیس جمهور Mikaela Swinney و 22 در روز چهارشنبه به نام استخدام تنوع مدیر “مطلق اولویت است.”

“خودم و دانش آموزان دیگر را درک نمی کنند و می دانند که شده است وجود دارد نگه دارید و در فرایند استخدام با توجه به همه گیر و با این حال گفت: ما بسیار به دنبال به جلو به داشتن تنوع افسر زمانی که پردیس بازگشایی,” Swinney یک ممکن است فارغ التحصیل و دانشجو با برنامه به دنبال صدور گواهینامه پرستاری گفت: در یک ایمیل.

رایلی که در زمان بیش از به عنوان صدراعظم جولای 1, ساخته شده تعهد در سپتامبر پیام گفتن دانش آموزان که بررسی نشد “قابل توجهی” شواهدی از تبعیض نژادی توسط مردان سر مربی تیم بسکتبال, Jim Boone.

سابق, بازیکن, Tyler ویلیامز که سیاه و سفید است, اعلام کرده بود او را رد کرد و از این تیم پس از Boone که سفید است, صحبت disapprovingly در مورد ویلیامز پوشیدن موی خود را در dreadlocks. Boone از طریق یک وکیل هرگونه تبعیض است.

دانش آموزان سیاه پوست ساخته شده در حدود 4 درصد از جمعیت دانشجویی در پاییز گذشته یا 223 از 6,229 دانشجویان با توجه به UAFS داده است. دانش آموزان اسپانیایی ساخته شده تا حدود 14 درصد از تمام دانشجویان و بزرگترین گروه اقلیت در دانشگاه.

رایلی که سفید است در ایمیل خود در سپتامبر گذشته گفت: دانشگاه “نمی خواهد چشم پوشی و یا اجازه می دهد” هر نوع سیاست و یا شیوه های دیکته سبک های مو برای ورزشکاران است.

Darneisha Airhart یک 2018 UA-فورت اسمیت فارغ التحصیل کمک به سازماندهی تظاهرات در پاییز گذشته را محکوم بون اقدامات و ارائه پشتیبانی به ویلیامز و خانواده اش.

Airhart سوال میل از دانشگاه های برتر و رهبران را به عمل آورند.

“من فکر می کنم من همیشه احساس می کردم که این فقط صحبت کنید. من هرگز احساس صداقت یا که آنها وزن از آنچه واقعا صورت گرفت” Airhart گفت.

رایلی روز دوشنبه نوشت: یک ایمیل به پردیس در مرگ جورج فلوید.

“به ما سیاه و دانشجویان دانشکده و اعضای هیات: زندگی شما مهم است. ما متعهد به استفاده از قدرت آموزش و پرورش و تعامل را در مورد تغییر در دانشگاه ما و در کشور ما” پیام به عنوان خوانده شده در بخش.

ایمیل دوشنبه گفت: این دانشگاه دارای “آغاز سراسر کشور جستجو برای یک مدیر دفتر تنوع سهام و شمول است.”

در بیانیه ای به Democrat-Gazette, رایلی گفت: یک موقعیت توضیحات هنوز به اعلان مجدد پس از یک جستجوی قبلی آمد خالی است. این دانشگاه در ماه فوریه اعلام کرد که دو فینالیست برای تنوع مدیر اما رایلی گفت: یکی خارج از در نظر گرفتن پس از مرگ در خانواده و از سوی دیگر نبود این کار ارائه شده.

رایلی گفت: جایگاه شرح داده خواهد شد متفاوت تر از قبلی جستجو کنید.

“آنچه که ما آموخته است که با انجام جستجو بود که موقعیت شرح حال انواع مهارت های مورد نیاز, تجربه و اعتبار که هنگامی که در ترکیب تجاوز واقعی نهادی نیاز” رایلی گفت.

او گفت: این کار شده بود آگهی که قبلا به عنوان نیاز به یک مدرک دکترا و همچنین به عنوان تجربه پیشرو تنوع سهام و ورود به تلاش در یک دانشگاه و یک رکورد از تحقیقات منتشر شده در تنوع موضوعات.

رایلی گفت: نامزد از جمله “بعید به شرایط و موقعیت هایی که نیاز به تمرکز کار روزانه خود در ایجاد روابط در دانشگاه و در جامعه انجام و یا تسهیل آموزش و کارگاه های آموزشی و یا هدایت” در دانشگاه تنوع سهام و ورود کمیته. رایلی تشکیل کمیته پاییز گذشته.

“پس از این موقعیت توضیحات به روز شده است و توافق با استخدام کمیته ما حرکت خواهد کرد به پست و تبلیغ آن را به سرعت. البته ما می خواهیم مشارکت قابل توجهی در فرآیند مصاحبه به اطمینان حاصل شود که ما استخدام بهترین فرد” رایلی گفت.

یک UAFS سخنگوی راشل Putman گفت: بیش از 40 موقعیت خواهد شد پر نشده در این دانشگاه در این سال به عنوان بخشی از استخدام یخ. بدون شماره در دسترس بود جمعه برای تعداد موقعیت های بحرانی در نظر گرفته خواهد شد که او گفت.

“در حالی که ما قابل نگرانی ما بودجه کاهش منابع ما در حال تجربه به عنوان یک نتیجه از COVID-19 کوتاه مدت بحران” رایلی گفت. “برعکس ما تمایل به ساخت یک فراگیر فرهنگ که در آن همه مردم محترم و با ارزش برای کمک به آنها است نهادی ارزش اصلی خواهد بود که پارچه ای آموزش و پرورش و UAFS برای همیشه.”

در انتظار یک استخدام رایلی گفت که او امیدوار است برای کار با تنوع رهبران در دیگر دانشگاه ها در UA سیستم “به طوری که ما می تواند به نفع از منابع که در حال حاضر در محل و یا در دسترس است.”

ماریسول Osorio, یک علوم سیاسی عمده در یک ایمیل آن را به نام یک “ایده بزرگ” برای این دانشگاه به ارمغان بیاورد کسی که آگاه و کسانی که دارای تجربه با فرهنگ های مختلف و تنوع است.

اما Osorio, 22, همچنین گفت که او مطمئن نیستید که دقیقا چه تنوع افسر را برای دانشگاه. او گفت: “منابع در آموزش در طول زمان مانند ما زندگی می کنند از طریق” خواهد بود مفید برای بزرگسالان جوان “از آنجا که برای اکثر ما تمایل به دریافت اطلاعات ما از طریق رسانه های اجتماعی (که گاهی اوقات می تواند بسیار مغرضانه).”

سیسیلیا یتیم آموزش عالی محقق و دستیار استاد در دانشگاه دنور گفت: دانشگاه تنوع افسر می تواند نقش مهمی در پردیس.

کار خود را ممکن است شامل جمع آوری اطلاعات از طریق نظرسنجی به یاد بگیرند که چگونه مختلف گروه های دانشجویی, تجربه, پردیس زندگی, برای مثال. تنوع افسر می تواند کار به عنوان یک نوع از “بافت همبند” در سراسر محوطه دانشگاه برای کمک به دانشجویان احساس پشتیبانی در سراسر بخش های مختلف علمی و فعالیت های شرکت برنامه.

“فقط با داشتن موقعیت که در ارشد مدیریت آن را می فرستد قابل مشاهده پیام برای دانش آموزان و جامعه دانشگاه است که تنوع یک اولویت است” یتیم گفت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>