جو زمین به دور dustier از آنچه قبلا اعتقاد بر این

Category: وب وایر Comments: No comments

گرد و غبار یک جزء کلیدی از آب و هوای زمین سیستم. هنگامی که آن را در تعامل با ابر اقیانوس و خورشید و تابش آن بر سیاره ما زندگی می کنند سیستم های موثر در, همه چیز از آب و هوا و بارندگی به گرم شدن کره زمین.

وجود دارد دو نوع گرد و غبار در جو هر دو لگد کردن با سرعت بالا باد در مناطق خشک است. گرد و غبار ریز تمایل منجر به خنک کننده به دلیل آن پراکند نور خورشید بسیار شبیه ابرها انجام دهد. درشت گرد و غبار که بزرگتر است و سرچشمه در مناطقی مانند صحرای بزرگ تمایل به گرم جو بسیار شبیه گازهای گلخانه ای.

دانستن چقدر درشت گرد و غبار در جو ضروری است برای درک نه تنها پدیده های جوی و گرد و غبار را تحت تاثیر قرار, اما همچنین میزان گرد و غبار ممکن است در گرم شدن کره زمین.

در حال حاضر دانشمندان UCLA گزارش وجود دارد که چهار برابر مقدار درشت گرد و غبار در جو زمین است که در حال حاضر شبیه سازی شده توسط مدل های آب و هوا. این یافته ها به نظر می رسد در مجله علم پیشرفت.

بنیاد ملی علوم تامین می شود محققان دریافتند که جو زمین شامل 17 میلیون تن درشت گرد و غبار — معادل 17 میلیون فیل یا جرم هر فرد در آمریکا با هم قرار داده.

“به درستی نشان دهنده تاثیر گرد و غبار به عنوان یک کل در سیستم زمین, آب و هوا, مدل باید دقیق درمان درشت گرد و غبار در جو” گفت: این مطالعه برای اولین بار نویسنده Adeyemi Adebiyi.

Adebiyi کار با جاسپر Kok یک UCLA اتمسفر و اقیانوس دانشمند برای تعیین مقدار واقعی درشت گرد و غبار در جو با تجزیه و تحلیل ده ها منتشر هواپیما-بر اساس مشاهدات از جمله اندازه گیری های اخیر گرفته شده بیش از صحرای بزرگ و مقایسه آن با به طور گسترده ای استفاده می شود, جهانی, جو, مدل شبیه سازی.

“هنگامی که ما در مقایسه با نتایج ما با آنچه پیش بینی شده است با آب و هوای فعلی مدل ما در بر داشت شدید تفاوت” Kok گفت. “State-of-the-art مدل های آب و هوا به حساب تنها 4 میلیون تن متریک اما نتایج ما نشان داد بیش از چهار برابر این مبلغ است.”

با متصل کردن این مقدار از دست رفته درشت گرد و غبار به مدل Adebiyi گفت: آن را افزایش می دهد احتمال این که خالص مقدار گرد و غبار به طور کلی — هر دو ریز و درشت — گرم به جای خنک کردن آب و هوای زمین سیستم از هوا به اقیانوس.

درشت ذرات گرد و غبار گرم و آب و هوای زمین با جذب هر دو ورودی تابش از خورشید و خروجی تابش از سطح زمین است. این ذرات می تواند تاثیر ثبات و گردش در درون ما جو که ممکن است تحت تاثیر پدیده های جوی مانند طوفان است.

“یک پیش بینی دقیق از تغییر جهانی آب و هوا بستگی دارد درک اجزای مختلف در سیستم زمین می گوید:” Chungu دریاچه ارومیه یک مدیر برنامه در NSF تقسیم جوی و Geospace علوم است. “این تحقیقات را تقویت درک ما از تغییر آب و هوا اثر گرد و غبار به خصوص درشت گرد و غبار در هوا است.”

— NSF امور عمومی [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>