برای دولت ویروس, تست, هنوز, نما, چالش

پس از آرکانزاس’ اولین مورد از covid-19 شناسایی شد 11 مارس در پاین بلاف دولت انجام داده است بیش از 470,000 آزمون-حدود 15 درصد از جمعیت آن — با نزدیک به 38,000 مردم پیدا مثبت برای این ویروس به روز.

بیش از چهار ماه پس از آرکانزاس’ ورود به سراسر جهان همه گیر تست باقی مانده است یک چالش مهم در دولت با دسترسی گاهی اوقات مسدود شده قبل از معیارهای غربالگری و یا به سادگی توسط که در آن یک فرد است در تلاش برای به دست آوردن یک آزمون.

و سپس بار چرخش از نتایج متاثر شده اند در سراسر کشور کمبود تست لوازم و تجهیزات از جمله معرف — یک ترکیب استفاده می شود به علت یک واکنش شیمیایی مورد نیاز برای تشخیص این ویروس در نمونه تست.

در ایالات متحده بیش از 700 ، 000 نفر در حال آزمایش هر روز با توجه به داده ها از مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری.

[CORONAVIRUS: اینجا را کلیک کنید برای ما پوشش کامل ” arkansasonline.com/coronavirus]

به عنوان شدت گرفتن ویروس از طریق ملت و دولت است و هزاران مورد جدید در هر هفته سلامت کارشناسان می گویند آمریکا باید تست 1 میلیون به 3 میلیون نفر روزانه به جلوتر از ویروس.

با توجه به بنیاد راکفلر “تست و ردیابی برنامه عمل” پرده برداری جولای 16, دانشمندان و کارشناسان بهداشت و درمان به ارمغان آورد با هم در اوایل این ماه به نام برای 30 میلیون آزمون در هفته اکتبر.

“تست است و ما راهی برای خروج از این بحران” راجیو شاه, رئيس جمهور از بنیاد راکفلر گفت: در نامه ای صادر شده با برنامه است.

با توجه به گزارش های اخیر از دانشگاه آرکانزاس برای علوم پزشکی شیوع در آرکانزاس است که پیش بینی شده برای رسیدن به اوج خود در پایان ماه نوامبر.

برای کمک به مبارزه با گسترش ویروس کارشناسان می گویند نتایج آزمون نیاز به بازگشت به سرعت در حال. CDC دستورالعمل توصیه می کنند که نتیجه آزمون زمان چرخش تحت چهار روز قبل متحده آسانسور ویروس مربوط به محدودیت.

در آرکانزاس نرخ بازده نتایج آزمون متفاوت از یک ارائه دهنده خدمات به بعد با برخی از گزارش نتایج در عرض چند دقیقه و دیگران در عرض چند هفته. آزمون پردازش در حالت آزمایشگاهی به طور معمول سه تا چهار روز برای دریافت نتایج گفت اسیایی, McNeill سخنگوی وزارت امور خارجه از سلامت.

با شماره

همانطور که از شنبه تقریبا 15,500 آزمون در هر 100000 نفر انجام شده در آرکانزاس است که حدود 3 میلیون نفر است.

در مقایسه با دیگر ایالت های جنوبی آرکانزاس در رتبه سوم بیشترین تعداد آزمون اداره در هر 100000 نفر جمعیت صدر توسط لوئیزیانا در حدود 26,000 و تنسی در بیش از 19,000.

در پایین بودند تگزاس با بیش از 11 ، 000 در هر 100000 نفر جمعیت و میسوری با حدود 10 ، 000.

کشورهای دیگر از جمله در مقايسه شد, آلاباما, گرجستان, کنتاکی, می سی سی پی و اوکلاهما.

تست در آرکانزاس آغاز شده در 57,000 آزمون در هر ماه در این بیماری همه گیر را آغاز. در ماه ژوئن این تعداد شروع به پریدن کرد به 181,688 و تا کنون در ماه جولای تقریبا 145,000 آزمون انجام شده است.

در ماه ژوئن شماره آرکانزاس شامل حدود 50000 آزمایشات انجام شده در خانه های سالمندان و دیگر تسهیلات مراقبت دراز مدت به عنوان یک شرط بازگشایی امکانات برای بازدید کنندگان.

“آرکانزاس در حال انجام به خوبی در آزمون و در ماه گذشته به تنهایی ما تست شده 6 درصد از کل جمعیت” رژیم صهیونیستی. آسا هاچینسون گفت: در یک ایمیل. “اما ما نمی توانیم اجازه و ما نیاز به انجام همان سطح از تست در جولای.”

تست هاچینسون گفت: بسیار مهم است در مبارزه با ویروس.

“آزمایش کلیدی برای شناسایی کسانی که آلوده به ویروس و آگاهی به میزان گسترش ویروس در جامعه” هاچینسون گفت. “تست ما است سیستم رادار به نقطه ما را به عفونت. سپس ما ردیابی و منزوی.”

گرفتن تست شده

آرکانزاس’ coronavirus آزمایشات انجام شده در 75 بهداشت محلی واحد و همچنین حدود 200 سایت های دیگر — از جمله بیمارستان ها ، داروخانه ها ، کلینیک های پزشکی و pop-ups.

یک نقشه با تست سایت-از جمله هر دو واحد بهداشتی و دیگر تست های سایت-را می توان در بخش بهداشت و درمان در وب سایت https://www.healthy.arkansas.gov/programs-services/topics/covid-19-guidance-for-getting-tested.

دکتر خوزه رومرو اداره موقت, منشی, وجود دارد گفت: “هیچ محدودیتی برای تست” در ادارات بهداشت محلی.

“در این شیوه ما در حال گسترش آزمایش به طور قابل توجهی” رومرو گفت. “علاوه بر تست رایگان است که انجام شده و در محلی واحد بهداشت.”

هنوز هم برخی از Arkansans در حال پیدا کردن آن دشوار است برای گرفتن آزمایش و بیمارستان و تجاری تست می گویند که آنها باید در اولویت قرار که می شود به دلیل کمبود مواد شیمیایی به فرآیند آزمون.

و زمان انتظار در برخی از تست سایت ها سنگین است.

لورا جوان از اسپرینگدیل گفت: شوهرش به نام Washington County واحد بهداشت و درمان در فایت چند هفته پیش پس از یک ممکن است قرار گرفتن در معرض ویروس و گفته شد که این واحد رزرو یک هفته ،

“او گفت که بهترین شرط بندی بود به سعی کنید برای پیدا کردن یک درایو از طریق تست رویداد بیش از آخر هفته و یا برای رفتن به مراقبت های فوری و یا مطب دکتر برای تست هر چه زودتر” جوان گفت:. “من هیچ نظری ندارم که چگونه به دور از آنها رزرو شده در حال حاضر. من فقط فرض آن را حتی بدتر است.”

بازدید کنندگان به Walgreens تست وب سایت کار و راه خود را از طریق غربالگری بررسی برای تعیین اگر آنها واجد شرایط برای تست تنها برای پیدا کردن قرار ملاقات رزرو یک هفته ،

UAMS دارای چهار خط از طریق درایو تست سایت در لیتل راک نیز به اجرا در موبایل تریاژ واحد است که سفر در سراسر کشور.

UAMS سخنگوی Leslie Taylor گفت: خطوط و صبر طولانی به عنوان تیم اداره حدود 400 تست در هر روز.

[تعاملی آرکانزاس نقشه نشان داده نمی شود تا بالا ؟ اینجا را کلیک کنید به آن را ببینید: arkansasonline.com/arvirus]

“ما نمی انجام تست” تیلور گفت. “ما تنها به آزمایش افراد با علائم شناخته شده قرار گرفتن در معرض و یا کسانی که در حال برنامه ریزی برای روش و عمل جراحی در AMA’S).”

باپتیست نظام سلامت دارای 13 تست سایت در سراسر کشور اجرای حدود 470 آزمون در روز, سخنگوی کارا وید گفت.

خطوط طولانی در تست سایت با برخی از مردم در انتظار تا زمانی که چهار ساعت در اب راه رفتن را گفت.

چند Northwest Arkansas ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی منتشر شد بیانیه مشترک گفت: به تازگی آزمایش اولویت های تا به حال به تنظیم شود به دلیل نگرانی در مورد در دسترس بودن تست مواد.

ارائه دهندگان شامل آرکانزاس کودکان, غرب, جامعه, درمانگاه, رحمت, Northwest Arkansas, شمال, سلامت, UAMS غرب جانبازان سیستم مراقبت های بهداشتی از Ozarks و واشنگتن مرکز پزشکی منطقه ای.

کسانی که با علائم خواهد شد تست شده برای اولین بار پس از آن که ویروس مثبت افراد در درون خانواده خود و سوم هستند بدون علامت مراقبت های بهداشتی کارگران که در معرض شده اند و یا احتمالا در معرض ویروس.

“برای اطمینان از ما نظارت کافی [دنده محافظ] منابع و منابع ما باید خوب استوارت” اریک Pianalto رئیس جمهور از بیمارستان رحمت شمال غربی آرکانزاس در بیانیه ای گفت:. “در حالی که ما می خواهیم تست هر کس که واقع بینانه نیست و یا عاقلانه برای جامعه ما تا زمانی که ما کافی تست لوازم.”

تغییرات در نرخ

نیز وجود دارد یک اختلاف در تعداد تست های هر فرد در اداره از شهرستان به شهرستان.

از بعد از ظهر شنبه شهرستان واشنگتن تا به حال 5,576 ویروس موارد-بیشترین تعداد از کل موارد در دولت است.

بعد Pulaski County با 4,297 موارد و سپس Benton County با 4,156 موارد است.

این سه عبارتند از پرجمعیت ترین شهرستانهای استان است.

اما تست در شهرستان واشنگتن برابر با حدود 11.4 درصد از جمعیت آن از حدود 240,000; 21 درصد از نتایج آزمایش مثبت بوده است.

که در مقایسه با تست 14.8 درصد از Pulaski County جمعیت حدود 390,000; 7 درصد از کسانی که تست مثبت هستند.

و نزدیک به 20 درصد تست شده اند در Benton County (جمعیت 280,000) که در آن 8 درصد از نتایج مثبت هستند.

(برخی از مردم دریافت آزمون های متعدد.)

لی شهرستان با جمعیت 8,857 است آزمایش بیشترین تعداد از مردم معادل حدود 37 درصد از جمعیت آن اما است که این سایت یکی از coronavirus شیوع بیماری در زندانها.

بیش از 29 درصد از Sevier County جمعیت مورد آزمایش قرار گرفت اما این شهرستان نیز در حال شیوع در میان طيور.

سفید شهرستان با جمعیت تقریبا 80,000 کمترین درصد تست در حدود 7% است.

[ثبت نام ایمیل: فرم ظاهر نیست بالا ؟ کلیک برای عضویت اینجا را به روز رسانی در کروناویروس ” arkansasonline.com/coronavirus/email/]

قانونگذار گزارش

زمانی که Rep. نیکول Clowney D-فایت دیدم ویروس موارد به سرعت در حال افزایش است در منطقه خود او تصمیم به گرفتن امور به دست خود او.

با صفحه گسترده و یا داده های مهارت های او شروع به جمع آوری اطلاعات در تاریخ 21 ژوئن در قالب یک رسانه های اجتماعی بررسی.

او پرسید: نام تست, سایت, موانع است که مردم با آن مواجه چگونه بسیاری از ترکیبات بار اقدام به آزمایش و اینکه آیا آنها در نهایت تست کردم.

Clowney دریافت صدها نفر از پاسخ.

“ما یک مشکل است. Washington County است که به شدت تحت آزمایش” او گفت:.

Clowney وارد کردن داده ها در یک صفحه گسترده و سپس وارد سه صفحه گزارش کامل با نمودار دایره ای و ارسال آن به هاچینسون و همچنین وزارت بهداشت و درمان.

“به عنوان یکی از نمایندگان دولت برای Washington County من نوشتن است چرا که ما باید برای انجام بهتر” او در گزارش خود نوشت: مقدمه. “همانطور که ما شروع به دیدن Washington County درصد-رای مثبت به موشک وار رفتن من شروع به شنیدن یک شماره از گزارش ترکیبات بودن تبدیل شده به دور از آزمایش به دلایل مختلف. پس از این حکایات به انتظارنشسته بودند با تست اعداد و مثبت-نرخ که داده بود به ما نشان من می خواستم به حفاری عمیق تر.

“همانطور که معلوم است مشکل این است که نه تنها مردم نیستند نشان به آزمون. آنها هستند.”

Clowney سپس برشمرد موانع تست تجربه شده توسط پاسخ دهندگان.

“تا کنون رایج ترین مانع است که مردم با آن مواجه بود در حال تبدیل دور برای تست به این دلیل که آنها بدون علامت و یا تا به حال تماس با یک شناخته شده مثبت” Clowney گفت. “این نا امید کننده است برای آنها شنیدن روزانه از دولت است که هر کسی که می خواهد یک آزمون می توانید دریافت کنید.”

دیگر موانع شامل فقدان اطلاعات که در آن به تست و یا چه مقدار از آن هزینه و زمان انتظار برای نتایج.

Clowney گفت: واضح است از فرماندار و وزارت بهداشت پاسخ این است که آنها به نگرانی در مورد Washington County اعداد.

هاچینسون اخیرا گفته است که او دریافت کرده است بسیاری از گزارش به خصوص صف های طولانی برای تست در شهرستان واشنگتن.

او به تازگی با ارسال 10 نفر از اعضای گارد ملی آرکانزاس به منطقه برای کمک به مدیریت پرونده.

وزارت بهداشت تمدید ساعت به طوری که محلی واحد سلامت باز خواهد شد و از 7 صبح تا 7 بعد از ظهر به جای ساعت 8 صبح تا 4:30 بعد از ظهر

وزارت بهداشت نیز برگزار شد تعدادی از free drive-thru تست حوادث در هفته های اخیر در شهرستان واشنگتن.

“خط پایین وجود دارد بسیاری از سردرگمی در اطراف تست است که در جلوگیری از بسیاری از خدمات آنها نیاز دارید” Clowney گفت. “تست باید آسان و قابل دسترس و رایگان است. که دولت ، بهترین چیزی است که ما به عنوان یک دولت می تواند انجام دهد این است که ایجاد به عنوان بسیاری از فرصت های که ما می توانیم برای تست مانند [بهداشت] درایوهای ما در اینجا دیده می شود این هفته است. تست نیاز به ارائه نزدیک به جایی که افرادی که به آنها نیاز دارید بیشتر زندگی می کنند.”

روز جمعه آرکانزاس شورای قانونگذاری حاضر به در نظر گرفتن یک درخواست برای تایید استفاده از 7 میلیون دلار در بودجه فدرال که به شمال غربی آرکانزاس شورای اسلامی که با استفاده از پول برای تماس با ردیابی تست و مورد هماهنگی برای منطقه اسپانیایی و Marshallese جمعیت. پول نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای این جمعیت در استقلال, Randolph, Sevier و فریاد زدن شهرستانهای استان است. نمایندگان مجلس شکایت کرده است که این درخواست زمانی بود که دیگر بودجه برای تماس با ردیابی شد و هنوز هم در دسترس است. آنها نیز شکایت کرده است که آنها تا به حال دریافت یک توضیح کامل در مورد درخواست.

زمان چرخش

نرخ بازگشت در نتایج تست متفاوت از یک ارائه دهنده خدمات به بعد با برخی از گزارش نتایج در عرض چند دقیقه و دیگران گرفتن هفته.

مادلین پیل از بتسویلی (آرکانزاس) گفت: او با حضور سیاه و سفید زندگی می کند موضوع اعتراض چند هفته پیش و سپس بعد از پیدا کردن کسی وجود دارد تا به حال آزمایش مثبت است.

او گفت که او سوار به مطب دکتر در AMA’S), North Central در آرکادلپیا (آرکانزاس و کل فرایند از آغاز تا پایان در زمان کمتر از یک ساعت.

“من منتظر در ماشین من حدود 15 دقیقه و آنها را به عقب به ماشین من با نتایج” پیل گفت. “من منفی بود.”

چلسی جونز از بخش تا به حال تجربه مشابه در Walgreens داروخانه در Little Rock, اگر چه او تا به حال به صبر و حدود دو ساعت در ماشین قبل از اینکه تست شده است.

“کارکنان آمد به ماشین من و برخی از اطلاعات از من. من پس از آن سوار در اطراف برای یک چادر که در آن آنها چرخ سبد خرید به پنجره من و به من دستورالعمل به اداره خودم تست” جونز گفت. “من swabbed هر دو سوراخ بینی قرار می گیرد گرد و خاک در یک بسته و به عقب بر روی سبد خرید. من نتایج سه ساعت بعد-منفی خوشبختانه.”

Gary Schafer از فایت بود و هنوز هم در حال انتظار برای نتایج خود را نزدیک به دو هفته پس از آزمایش ژوئن 26 در وزارت بهداشت درایو از طریق رویداد در شمال غربی آرکانزاس کالج در بنتون ویل.

او خفیف علامتی با سرفه و تنگی نفس.

آنها به او گفت که نتایج را به سه تا هفت روز است.

او دریافت نتیجه منفی در جولای 17 — 21 روز بعد. این ویروس طول می کشد تا 14 روز.

نتایج حاصل از آزمایشات انجام شده در محلی واحد بهداشت و درمان به طور معمول سه تا چهار روز McNeill گفت.

“اگر شما در حال مثبت برای covid-19 شما دریافت تماس از یک پرستار در سه تا پنج روز” مک نیل گفت. “اگر نتایج منفی برای covid-19 یک نامه ای خواهد بود که از طریق پست به آدرس شما ارائه شده است. نتایج به طور معمول در دسترس ساخته شده در عرض سه تا چهار روز هر چند می توان آن را طولانی تر برای دریافت یک نامه است.”

وزارت بهداشت آزمون — درصد کمی از تمام coronavirus آزمایشات انجام شده در دولت– در حال پردازش در آرکانزاس بهداشت عمومی آزمایشگاهی که اخیرا گزارش یک شماره ثبت از آزمون در یک روز حدود 1,400.

رومرو موقت وزیر بهداشت گفت: او معتقد است آرکانزاس در حال انجام است و با توجه به تست.

“ما در حال حاضر دو ظرفیت بالا PCR ماشین آلات در بهداشت عمومی آزمایشگاه. ما خواهد بود با اضافه کردن اضافی دو ماشین در آینده دو تا چهار هفته,” او گفت:. “ما در میان بهترین بهداشت عمومی آزمایشگاه در کشور با توجه به ظرفیت در خانه covid-19 PCR تشخیص است. از نظر تعداد covid-19 تست های انجام شده روزانه تعداد ما باید به طور پیوسته افزایش یافته است.”

UAMS فرآیندهای آزمون در آزمایشگاه های خود اما همچنین قرارداد با خارج از آزمایشگاه.

تیلور گفت: AMA’S) است “سخت اولويت روند برای نمونه” و در نتیجه می تواند از یک روز برای نمونه به هفت تا 10 روز به صورت نمونه ارسال شده به دیگر labs.

به دلیل بسیار محدود معرف به فرآیند آزمون وید گفت: باپتیست نظام سلامت به اجرا تنها در خانه آزمون در معرض خطر بستری و مراقبت های بهداشتی کارگران با نوردهی بالا. اکثر آزمون های ارسال شده به آزمایشگاه مرجع در سایت های مختلف در سراسر کشور است.

چرخش زمان برای تست نتایج متفاوت بوده و بسته به تقاضای او گفت:.

“هنگامی که حجم کمتر بود ما شاهد چرخش بار از حدود 48 ساعت” وید گفت. “این غیر معمول نیست برای یک هفته تا 10 روز برای یک نتیجه و این متاسفانه احتمالا رشد و حتی بیشتر. به عنوان حجم افزایش هر کس را ببینید turnarounds بالقوه پایین آهسته است.”

هاچینسون گفت: “نقطه مراقبت” تست خواهد شد در آینده نزدیک برای دولت برای ساخت یک “چرخش سریعتر.”

نقطه از مراقبت از آزمایش انجام شده در خارج از آزمایشگاه در کنار تخت بیمار و یا در خانه. زمان نمونه شامل قند خون مانیتور اجازه می دهد که یک دیابتی به یک نمونه کوچک از خون — به طور معمول از یک انگشت خراش — و خوراک آن را به مانیتور با استفاده از یک نوار تست به سطح قند خون منجر شود.

نمونه های دیگر خانه تست بارداری و سریع استرپی آزمون.

چالش های ادامه

باپتیست نظام سلامت مانند دیگران در دولت در حال مبارزه برای حفظ یک تعداد کافی از آزمون معرف و لوازم.

“آن را کاملا دشوار است برای تعیین محل آزمون” وید گفت. “فروشندگان تخصیص بر اساس نقاط داغ و که در آن مکان که دولت احساس می کند در بیشتر نیاز از تست. که تغییرات روزانه است.”

وید گفت: باپتیست نظام سلامت در حال انجام است بهترین آن می تواند برای پاسخگویی به نیازهای بیماران و ارائه بهترین “تجربه بیمار ممکن است در یک زمان.”

و در ادامه به چالش های خود را در حال حاضر.

“در برخی از موارد ما دستور داد دستگاه های تست تنها برای پیدا کردن آنها مجددا اخذ به کشورهای دیگر. و حتی هنگامی که ما دریافت کرده اید و ماشین آلات ما به اندازه کافی دریافت نمی معرف,” وید گفت. “همچنین ما مرجع آزمایشگاه با داشتن چالش های خود را. نیروی انسانی است که چالش های اضافی. این درایو از طریق تست محل هستند و در گرما و کارکنان می پوشند باید همه خود را [دنده محافظ] برای حفاظت از. به عنوان درجه حرارت افزایش یابد ما باید به محدود کردن مقدار زمان یک کارمند است که در آن محیط زیست است.”

میچل ناخن سخنگوی سنت Bernards بهداشت و درمان در جنسبرو گفت: مشکل ملی است که trickles به ایالات متحده.

“ما آن را در بر داشت به چالش کشیدن به اندازه کافی برای نگه داشتن تست مجموعه ای لوازم تست و کارتریج. علاوه بر این ما ارسال کردن تجاری آزمایشگاه تست دریافت حجم زیادی از تست نمونه از سراسر کشور است که ممکن است تاخیر نتایج” ناخن گفت. “این تاخیر ایجاد فهم سرخوردگی برای ما به عنوان ارائه دهنده خدمات پزشکی و بیماران ما است.”

سعی کنید برای مبارزه با این مشکل جنسبرو بیمارستان خرید یکی دیگر از پلت فرم تست آن در آزمایشگاه ارائه می دهد که بیشتر تست قابلیت های.

“با آن ما می تواند موثر تر با استفاده از تست لوازم و دیدار با نیازهای بیمار. ما نیز با استفاده از درمان برای بیماران از جمله نقاهت پلاسما برای کمک به بهبود نتایج بیمار” ناخن گفت. “در نهایت در درمانگاه تنظیمات ما گسترش covid-19 تست شامل یک معاینه فیزیکی است که تعیین اگر مراقبت بیشتری نیاز است با هدف جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان.”

رومرو گفت: حل تست نیز نهفته است در این منطقه از آگاهی عمومی از اهمیت عفونت و درک عمومی از نیاز به تست.

در گزارش به استاندار و وزارت بهداشت و درمان, Clowney گفت: دولت باید بلافاصله پس از اجرای حذف اطلاعات مبارزات انتخاباتی و همچنین فشار برای ارائه دهندگان سریعتر و افزایش تعداد بخش بهداشت و درمان تست درایو.

“من درک می کنم که خوب بسیاری از مردم کار سخت را به این فرایند در دسترس تر و سریع تر در سراسر کشور. من قدردانی و تحسین کسانی که تلاش” او گفت:. “اما واشنگتن کانتی است که پشت سر گذاشته است. و مشکل نیست و بهتر در اینجا آن را بدتر.”

اطلاعات اين مقاله ارائه شده توسط Michael R. Wickline از Arkansas Democrat-Gazette.

Andrew Becker talks to a motorist Friday after administering a covid-19 test at the University of Arkansas for Medical Sciences drive-thru testing site.
(Arkansas Democrat-Gazette/Thomas Metthe)

اندرو بکر مذاکرات به رانندگان جمعه پس از تجویز یک covid-19 آزمون در دانشگاه آرکانزاس علوم پزشکی درایو از طریق تست سایت.
(Arkansas Democrat-Gazette/توماس Metthe)
Interim Health Secretary Jose Romero and Gov. Asa Hutchinson discuss testing during Thursday’s daily briefing. Hutchinson says the state “is doing well in testing,” and he and Romero say testing is being expanded.
(Arkansas Democrat-Gazette/Thomas Metthe)

موقت وزیر بهداشت خوزه رومرو و رژیم صهیونیستی است. آسا هاچینسون بحث در مورد تست در طول روز پنجشنبه جلسه توجیهی روزانه. هاچینسون می گوید: “دولت در حال انجام به خوبی در آزمون ها” و او و رومرو می گویند تست در حال گسترش است.
(Arkansas Democrat-Gazette/توماس Metthe)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

بهترین مترجم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum kameralı su tesisatçısıinstagram takipçi satın alMobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes1xbetNovagra