گارتنر نشان می دهد بهترین روش برای درایو HR بهینه سازی هزینه در طول Coronavirus

Category: وب وایر Comments: No comments

یک Gartner Inc. بررسی مارس 23 میان حدود 160 HR رهبران نشان داد که 49 درصد از پاسخ دهندگان در حال اجرای organizationwide جدید استخدام انجماد و 41 درصد متمرکز در استفاده بهتر از تکنولوژی. در پاسخ به جهانی COVID-19 گیر HR رهبران اولیه هزینه-برش اقدامات که با هدف کاهش هزینه های هر دو در عملکرد و همچنین در سراسر شرکت با توجه به Gartner Inc.

به عنوان بسیاری از شرکت ها در حال تجربه قابل توجهی کاهش درآمد بیش از چند هفته گذشته سازمان در حال اجرای یک موج اول طرح صرفه جویی در هزینه مانند کاهش ساعت کار کارکنان کاهش تعداد سر انجماد استخدام و/یا تبلیغات ،

“در حالی که منابع انسانی رهبران محتاط بودن در مورد مقدار دهی اولیه کاهش هزینه های آنها در حال آماده سازی برای امکان نیاز به قوی تر اقدامات برای مدیریت هزینه گفت:” ماتیاس Graf, مدیر ارشد, تحلیلگر در گارتنر HR عمل. “این بسیار مهم است برای منابع انسانی به نگاهی استراتژیک به عنوان تصمیم گیری ساخته شده است که در حال حاضر تعیین خواهد کرد که چگونه به خوبی سازمان می تواند به حفظ عملکرد در طول این بحران و ظهور در موضع قدرت است.”

اقدامات صرفه جویی در هزینه حمل ذاتی خطر; HR رهبران ضروری برای تعیین ممکن است نزدیک و دراز مدت اثرات منفی بر نام تجاری کارفرما و تعهد کارکنان. این گارتنر بررسی نشان داد که HR رهبران در حال راه اندازی دو اصلی کاهش هزینه اقدامات خود را در هر دو تابع و در سراسر شرکت:

  • در عملکرد منابع انسانی منابع انسانی رهبران تمرکز فعلی خود را تلاش در ساخت بیشتر استفاده موثر از تکنولوژی و همچنین reprioritizing و آزادسازي منابع انسانی خدمات و فرآیندهای.
  • HR رهبران نیروی کار مربوط به هزینه این تلاش ها شامل اجرای استخدام انجماد در حالی که بیشتر به برگزاری, در حال حاضر, در, رانندگی, مقیاس بزرگتر اقدامات کاهش هزینه.

مدیریت منابع انسانی مربوط به صرف

این گارتنر بررسی نشان داد که 27 درصد از منابع انسانی رهبران reprioritizing و آزادسازي منابع انسانی خدمات و فرآیندها و 12 درصد در حال توقف یا محدود کردن مشاور صرف. این تلاش ها با هدف رانندگی بهره وری و اثربخشی در ارائه خدمات به جای رانندگی مقیاس بزرگتر هزینه کاهش است. HR رهبران در حال حاضر صرفنظر از کوچک سازی عملکرد آنها اگر چه ممکن است این تغییر در میان رشد اقتصادی عدم قطعیت است.

مدیریت نیروی کار مربوط به صرف

بیست و هفت درصد از پاسخ دهندگان در حال برنامه ریزی هر نیروی کار مربوط به کاهش هزینه تلاش در حال حاضر. سازمان ها هنوز عقب نگه داشتن در مقیاس بزرگتر اقدامات کاهش هزینه و به جای کار برای جلوگیری از اضافه کردن هزینه های جدید به این شرکت حقوق و دستمزد. به طور فزاینده ای این شرکت در حال آماده سازی برای موج دوم کاهش هزینه طرح و شروع به شناسایی پتانسیل کارکنان گروه به صورت موقت و یا دائمی کوچک سازی فعالیت های مانند furloughs و یا اخراج.

بزرگترین چالش برای بهینه سازی هزینه های منابع انسانی

به عنوان شرکت های دنده تا برای مقیاس بزرگ کاهش هزینه اقدامات آنها در حال تلاش برای شناسایی موثر ترین وسیله برای انجام این کار است. وقتی که می آید به بهینه سازی هزینه ها در ساعت 42 درصد از منابع انسانی رهبران گارتنر نظرسنجی نشان می دهد که آنها در حال تلاش برای حرکت فراتر از صرفه جویی در هزینه های آنها در حال حاضر به دست آورد. بیش از یک چهارم از پاسخ دهندگان اظهار داشت که آنها پیدا کردن آن سخت برای پاسخ به ad hoc هزینه-برش فشار است.

تحقیقات گارتنر نشان می دهد که بسیاری از شرکت ها را به اتمام چند دور از هزینه تلاش های بهینه سازی در سراسر دهه گذشته است. در حال حاضر ناب این سازمان در حال سخت فشرده برای پیدا کردن اضافی و فرصت های صرفه جویی. بنابراین سازمان ها با تمرکز بر بهینه سازی هزینه تلاش در خدمات reprioritization و طراحی با محدود کردن ارائه خدمات و یا کاهش سطح سرویس (Sla) به صورت خاص ارائه شده است.

“برای رسیدن به صرفه جویی فوری صرف شرکت ها باید نگاه به reprioritizing زمان و برنامه ریزی پروژه ها گفت:” آقای Graf. “سازمان همچنین می توانید فکر می کنم در مورد ساخت پرسنل موجود برای توابع دیگر و یا پروژه های دیگر در سراسر واحدهای کسب و کار.”

اطلاعات بیشتر در مورد چگونه برای رهبری سازمان از طریق اختلال در coronavirus در گارتنر coronavirus مرکز منابع یک مجموعه از تعریف گارتنر پژوهشی و آموزشی برای کمک به پاسخ سازمان مدیریت و آماده سازی برای پخش سریع و جهانی تاثیر COVID-19.

در مورد گارتنر ReimagineHR

گارتنر کارشناسان را بیشتر فراهم می کند تجزیه و تحلیل در HR روند در گارتنر ReimagineHR کنفرانس وقوع سپتامبر 21-22 در لندن و اکتبر 26-28 در اورلاندو است. به دنبال اخبار و به روز رسانی از همایش ها با استفاده از #GartnerHR.

در مورد گارتنر HR عمل

این گارتنر HR تمرین گرد هم می آورد بهترین مطالب مربوط به روش در سراسر گارتنر به پیشنهاد فردی تصمیم گیران استراتژیک کسب و کار مشاوره در ماموریت حیاتی اولویت های است که برش در سراسر عملکرد منابع انسانی. اطلاعات اضافی در دسترس است http://www.gartner.com/en/human-resources/human-resources-leaders. به دنبال اخبار و به روز رسانی از گارتنر HR عمل در توییتر و LinkedIn با استفاده از #GartnerHR.

در مورد گارتنر

Gartner Inc. (NYSE: آن) پیشرو در جهان تحقیق و مشاوره شرکت و عضو S&P 500. ما تجهیز رهبران کسب و کار با ضروری بینش مشاوره و ابزار برای رسیدن به ماموریت خود-انتقادی اولویت امروز و ایجاد سازمان های موفق از فردا.

ما بی نظیر ترکیبی از متخصص-چراغ پزشک-منابع و داده محور پژوهش هدایت مشتریان به سوی حق تصمیم گیری در مسائل که مهم ترین است. ما یک مشاور مورد اعتماد و هدف منبع برای بیش از 15000 شرکت در بیش از 100 کشور در سراسر تمام توابع اصلی در هر صنعت و اندازه شرکت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونه ما کمک به تصمیم گیرندگان سوخت آینده کسب و کار بازدید gartner.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>