در حساب بیش از مسابقه موزه ها خود را مقابله با بیماری های همه گیر اخراج

Category: کرین نیویورک Comments: No comments

موزه ها به دنبال نشان دادن همبستگی با سیاه زندگی مهم جنبش در حال حاضر باید روی چیزی حساب کردن با کاهش آنها در گرمای بیماری همه گیر که بی سر و صدا ساخته شده خود را در حال حاضر به طور نامتناسبی سفید حقوقی واجد شرایط حتی سفیدتر.

در یک بیانیه در حمایت از تظاهرات علیه کشتار جورج Floyd, the Metropolitan Museum of Art گفت: این امر کار بر روی تنوع مشکل آن را در درون دیواره های آن است.

این یک مشکل بدتر ساخته شده توسط موزه های اخیر تصمیم به اخراج 84 امنیت و بازدید کننده-خدمات کارکنان. بسیار بیشتری نسبت, سیاه, لاتین و افراد شاغل در آن نقش از در موزه به طور کلی یک 2019 گزارش متدیست جنوبی دانشگاه DataArts را نشان می دهد.


وجود دارد یک داستان مشابه در ویتنی موزه هنر مدرن و دیگران در سراسر شهرستان. بسیاری از قرار اظهارات در همبستگی با زندگی مهم نیست اما به تازگی برش قطعات از نیروی کار خود را با نمایش بهتر توسط مردم از رنگ.

موزه ها می گویند کاهش ساخته شده در طول همه گیر شد از مالی ضرورت است. با ساختمان های خود توقیف آنها را دیدم و زیان در میلیون ها و صدها میلیون نفر. اما به عنوان ملت تغییر توجه خود را از این بیماری همه گیر به اعتراضات موسسات نیاز به پاسخ برای نیروی انسانی خود تصمیم گیری از جمله کسانی که ساخته شده در ارتفاع شیوع. نامه همبستگی انجام داده اند کمی برای جلب رضایت طرفداران که می گویند هنر موسسات باید سال ها وقت صرف sidestepping تنوع در درون خود دیوارها و حتی خود را به عنوان بیانیه ماموریت ستایش فراگیر. و به عنوان بسیاری از نخبگان هنری سازمان تعهد به دوباره خود را بررسی حقوقی واجد شرایط بسیاری را پیدا خواهد کرد و نژادی تقسیم.

“موزه ها بسیار فضای سفید” گفت: Camilo Godoy یک مربی در ویتنی.

شصت و شش درصد از کارکنان در شهر نیویورک موزه سفید, بیش از دو برابر بسیاری از مردم سفید پوست در این شهر به عنوان یک کل SMU گزارش یافت می شود. چند مناطق که در آن است که درست نیست در خط مقدم کارکنان که شامل موزه, آموزش, امنیت, امکانات و بازدید کننده-خدمات کارکنان.

“این است که بسیار بسیار روشن هنگامی که شما نگاه کنید برای مثال کسی که نگهداری و کسی که در موقعیت رهبری و که مربوط به فراشی و کسی که در امنیت است. کسانی که بسیار نژادی تفاوت که محصول زندگی در یک جامعه ی نژادپرست” گفت: Godoy. آن حلقه توخالی برای حمایت از سیاه و سفید زندگی مهم جنبش در بیانیه ای اما نه شغل سیاه و سفید از مردم و افراد دیگر از رنگ در نهاد او گفت:.

“سیاه و سفید زندگی مهم است نه فقط یک بیانیه سیاسی بلکه یک استخدام بیانیه,” او گفت:.

آن را نیز ممکن است مالی ضروری است. در سال گذشته اداره امور فرهنگی مورد نیاز هر عضو از نهادهای فرهنگی گروه از 34 موزه ها از جمله ملاقات که قرار دارد در شهرستان متعلق به ساختمان به اتخاذ سهام و ورود به برنامه و یا خطر 10% کاهش به کمک آنها از این شهرستان گفت: Ryan حداکثر سخنگوی وزارت.

همه پیروی و هیچ یک را دیدم که برش, او گفت:.

اما موزه ها به وضوح تنوع مشکل است. برخی از مهمترین و به دنبال پس از مشاغل در موزه جهان به شدت به سفید استخدام—سه-چهارم داران, برای مثال, سفید, با توجه به گزارش. در ضمن 80 درصد از کارکنان امنیتی در شهر موزه های مردم از رنگ و حدود نیمی از آنها هدیه فروشگاه کارمندان بازدید کننده-خدمات کارکنان و مربیان با توجه به گزارش.

و کسانی که شغل شدند برای اولین بار به این بیماری همه گیر. علاوه بر ملاقات را اخراج ویتنی قطع 76 از بازدید کنندگان خدمات در این بیماری همه گیر در حالی که MoMA برش به عنوان بسیاری از 85 مربیان است.

MoMA می گوید آن است که هنوز هم متنوع محل با بیش از 850 کارکنان متعهد به رد نژادپرستی یک موزه سخنگوی گفت. در ویتنی کارکنان کاهش اجتناب ناپذیر شد و حتی پس از کاهش سایر نقاط بودجه گفت: مدیر آدم واینبرگ. در ملاقات اخراج به کارکنان خط مقدم بودند لازم است چرا که به طور کلی تعداد بازدید کننده بودند پایین, رئیس دفتر ارتباطات کن Weine گفت.

درست است که این اخراج در MoMA و دیگر موزه ها تشکیل کسری از کل نیروی کار است. و برخی از کاهش ساخته شد به بخش هایی از این عملیات که کمتر مربوطه در طول خاموش کردن.

هنوز موزه ها باید تشخیص نژادی و اجتماعی و اقتصادی پیامدهای هر گونه اخراج آنها را گفت آلیسون وید مدیر ارشد انجمن از موزه هنر مدیران و اضافه کرد که اکثر موزه ها شده اند متفکر. این AAMD که مجموعه استانداردهای تمرین برای موزه ها در سراسر کشور نیز با انتقاد از این صنعت انجام نشده و بیشتر به پرورش و تنوع هفته گذشته است.

“به عنوان یک جامعه من فکر نمی کنم موزه انجام داده اند به اندازه کافی” گفت: Chris Anagos مدیر اجرایی AAMD. “ما تفننی در اطراف لبه کار می کنند اما ما در محل امتیاز ما هرگز زندگی می کنند تا به این بیانیه که در موزه هستند برای همه’ مگر اینکه ما شروع به مقابله با, بررسی و از بین بردن سازه های مختلف آورده است که ما را به این نقطه است.”

ویتنی و ملاقات هر دو متعهد در هفته گذشته نگاهی به شیوه های استخدام آنها به عنوان بخشی از خود را ضد نژادپرستی اصلاحات. اما طرفداران سابق و موزه کارکنان در زمان به توییتر می گویند کسانی که موسسات باید یک راه طولانی برای رفتن.

“من به یاد داشته باشید برای رفتن به HR در گذشته کار به شکایت در مورد من رئیس استراتژیک حرکت به تنها استخدام سفید نامزدها گفت:” کیمبرلی به خود جلب کرد که قبلا زد رسانه های اجتماعی برای ملاقات کرد. “منابع انسانی هرزه من صحبت شد یک فرد از رنگ. او هیچ چیز برای کمک به در زمان یادداشت. من گریستم در دفتر من ،

او توییتی “از من بپرسید که چگونه بسیاری از POC در این تیم در حال حاضر.”


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>