خوزه دوآرته در مورد اهمیت نظارت بر کارکنان’ رفاه

Category: وب وایر Comments: No comments

به عنوان ما extoll ویژگی های مثبت که برای یک مناسب و معقول pioneer ما باید هرگز نمی تواند بی اعتنا به اشکالاتی عمیقا مجبور شغل. آن را سخت به نام اصلی پنج فنی بالا انجام پیشگام در سطح رسمی. ویژگی های مانند همه کاره, مشتاق بینش و شور و شوق بلافاصله زنگ زنگ. در عین حال آنچه در هر برش لبه انجمن نمی تواند بی اعتنایی است که بالا تنش presentism و روانی سلامتی موضوع هستند و علاوه بر این بسیار اساسی در میان کسانی که هل دادن به پیروز در بالا. خوزه دوارت موفق businessowner از کاستاریکا به کنکاش اهمیت کارکنان رفاه برای بهتر نیروی کار است.

در ایالات متحده نیروی کار امروز 33 درصد از نمایندگان را اشغال نمی کند و با کار خود را به صورت مجموعه ای از دلایل است که می تواند هزینه اقتصاد به دلار 605 میلیارد دلار در بهره وری بدبختی. همانطور که در مقاله فوربس از نوامبر سال 2019 نماینده استقامت نزولی است. یک سال پیش 43 درصد از کارگران را ترک سازمان خود را برای 10% پرداخت افزایش این نتیجه است که حدود 20 درصد بالاتر از گذشته است ، بنابراین هم در مورد تحت 33 درصد از نمایندگان خود را قبول سازمان جامد فرهنگ است.

یک کارمند مشغول است مشخص می شود به عنوان “فردی که به نظر می رسد در هر روز کار خود را به عنوان بهترین خود با شوق و ذوق اضافه کردن اعتماد به نفس و فعالانه به دنبال به انجام کار خود را در سازمان بسیار مهم است.” اغلب کارآفرینان موفق به در نظر گرفتن هزینه نیروی کار نیست که به طور کامل قفل شده است و چگونه منحصر به فرد است که کارگر تحقق از نماینده تعهد است.

الهام بخش است و غیر قابل پیش بینی و مزاحم انجام است. بنابراین به عنوان به خار افراد یک سرپرست یا مدیر باید درک انواع مختلف نیازهای انسان. انسان نیازهای روانی و احساسات است که می تواند به برآورد دقیق. می گوید دوآرته “اگر مدیر برآورد آنها را دقیقا در آن نقطه علاوه بر این هر فردی با استفاده از روش های مختلف برای مقابله با خود را به انجام برسانند نیاز دارید. برخی خوشحال می کنید با پول مربوط impetuses برخی با غیر مالی برخی مثبت و برخی منفی جرقه. پس از آن پوچ است انتظار می رود به حدس و گمان در انگیزه است.”

چند محرکها مثبت و برخی منفی هستند. برخی از موارد مثبت اشکال در حال پیشرفت و افزایش پاداش راستا اذعان و غیره. در صورتی که کارمند بهبود نمی ارائه خود را با انگیزه مثبت در آن نقطه مدیر با بهره گیری از تأثیرات منفی, برای مثال, متوجه, موضوع, به روز رسانی, جمع و جور کردن توقف ها و غیره. اینجا و آنجا ترس از بدبین الهام به همین ترتیب دهید فردی برای انجام در یک راه ایده آل.

می افزاید: دوآرته “بدون انگیزه کارکنان تلاش برای انجام حداقل تمرینات در انجمن. بود که آن را به عنوان ممکن است الهام بخش و پر اشتیاق به انجام خود را به افراطی ترین سطح. همه دارایی های انجمن بدون استفاده از اگر و مگر تا زمانی که کارگران با استفاده از این دارایی ها. الهام کارگران استفاده از این دارایی ها.”

انگیزه بهبود سطح مهارت از نمایندگان که نشان میدهد کارگران شروع به بازی کردن این فعالیت به عنوان به خوبی به عنوان انتظار می رود می تواند با حداقل اتلاف زمان و دارایی در پرتو این واقعیت است که کارگران را متقاعد به طور مداوم برای بهترین استفاده از دارایی. الهام عبور بیش از هر مانع بین ظرفیت به کار و اشتیاق به کار و آمادگی به طور مداوم بهبود بهره وری.

الهام نمایندگان به طور مداوم در تلاش برای به انجام رساندن معتبر هدف و کمک های خود را به صورت جدی تلاش برای تشکر و قدردانی از سلسله مراتبی هدف به عنوان آنها احتمالا آگاه هستند با موفقیت معتبر, هدف, هیچ, یک, اما آنها می تواند خود را هدف. همه کارگران کمک تلاش های خود را در یک راه منحصر به فرد برای رسیدن به هدف.

انگیزه تولید اعتماد به نفس در کارگران مورد نیاز خود را انجام در انجمن خود را. آنها به طور مداوم انتخاب انتخاب به ماندن در این انجمن و افزایش های برنده خود را به جای ترک ارتباط و گسترش درآمد خود را. با انگیزه و گردش هستند کمتر در این زمینه که برآورده کارکنان هرگز ترک فعالیت است. این به نوبه خود باعث می شود محل کار سازنده تر و کسب و کار موفق تر است.

در مورد خوزه دانیل دوارت

خوزه دوارت است و در اصل از Heredia, Costa Rica. او شده است یک کارآفرین و صاحب کسب و کار برای بیش از 20 سال و تقسیم وقت خود را بین خود موجود عملیات و تحقیق در مورد امکانات جدید که در آن به سرمایه گذاری. زمانی که او نه اختصاص زمان خود را به کسب و کار او صرف زمان خود را با حمایت از همسر و دو فرزند.

 

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>