مایکل دل Vecchio در مورد چگونه به درستی مدیریت نیروی انسانی در سطح یک کسب و کار کوچک

Category: وب وایر Comments: No comments

وجود دارد راه های مختلف سازمان را انتخاب کنید و اساسی نیروی انسانی در سطح انجمن های خود را. انتخاب این ایده آل سطوح بزرگ برای هر کسب و کار برای دیدار با نیازهای نیروی انسانی خود قابل اعتماد و بدون داشتن بیش از حد کارکنان در دست. حق سطوح بهبود تجربه مشتری و اجازه می دهد تا شرکت ها فرصت های بهتر برای پیشرفت و پیشرفت است. مایکل دل Vecchio یک کسب و کار و کارشناس مالی که تحت نظارت شرکت های چند ملیتی در آمریکا مالت و پاناما نوشته است بسیاری از مقالات در مورد این موضوع از عملیات کسب و کار و سهام بخشی از این روش شرکت ها می توانند با استفاده از انتخاب های اساسی تصمیم گیری در مورد نیروی انسانی خود نیاز دارد.

مشاهده و بررسی کسب و کار استاندارد جریان ارائه می دهد کلید برخورد به نیروی انسانی نیاز دارد. برای مثال ممکن است یک انتخاب ساده که خاص وقایع روز نیاز بیشتر کارکنان در دسترس بیش از دیگران مثلا بیشتر نگه دارید تا کارکنان در یک رستوران در اوج ناهار و شام ساعت یا بیشتر عوامل در بازار پس از تعداد زیادی افراد در محل کار. دولت del Vecchio “در موارد مختلف حوادث ممکن است با موفقیت درک شده است. منابع انسانی محل کار و روسای نیاز به سازمان دیده بان معمولی موسیقی توسعه کسب و کار خود را تمرین و از آن انتخاب کنید که نیازهای نیروی انسانی به طور فزاینده ای آشکار و یا کمتر است. تخمين داده ها کمک می کند.”

بی قید و در عین حال راه های باور نکردنی برای مقابله با انتخاب کامل سطح است برای صحبت با مدیران مورد نیاز خود را. این افراد به طور منظم می دانم زمانی که شلوغ ترین حوادث و زمانی که آنها نیاز به تعداد قابل توجهی از افراد در دسترس است. گاهی اوقات آن را حتی می تواند درخشان تر برای توانمند سازی مدیران را انتخاب کنید و گرفتن همه تنهایی نیروی انسانی نیاز دارد. شامل del Vecchio, “دیده بان مستقل بدون در نظر گرفتن, در نظر گرفتن راه است که اجازه می دهد مدیران بی دلیل اندازه گیری شانس می تواند به نوبه خود در اطراف آزادی. سرشاری از کارکنان به معنی داشتن به پرداخت آن به کارگران پس از کارفرمایان نباید اجازه داده شود که تعداد بیشتری از نمایندگان در هر زمان داده شده از آنها منطقی باید برای خدمت به مشتریان و بازی تمرینات خود را داخل انجمن.”

یکی دیگر از کلید های اشاره گر است که تجربه مشتری. انجمن ها را انتخاب کنید می توانید این کار را با در نظر گرفتن مشتری نظرسنجی و یا اساسا رعایت هنگامی که مشتریان باید یک مدت طولانی صبر کنید. اگر شکایت از مشتریان حفظ پریدن بالا که قابل تحمل امضای یک کوتاه است کارکنان است. انجمن خواهد بود و سپس این گزینه را به استفاده از آن داده ها به حتی بیشتر مناسب را انتخاب کنید چه تعداد از کارکنان و مردم به آنها نیاز به حضور در رویدادهای کلیدی. ضروری حرکت نزولی به این روش این است که نمی شود آن را روشن یک انجمن با توجه به اینکه آنها بیش از حد بسیاری از کارکنان و افراد مشغول به کار در برخی از نامنظم زمان. در هر صورت, آن را می توانید بدون در نظر گرفتن مفید باشد.

همه انجمن ها باید بدانید این مشاغل آنها در بیشتر قسمت ها نیاز به پر کردن اغلب. برای مثال کارکنان برای پاسخ به تماس و کلید مدیریت مشاغل ممکن است مورد نیاز و قابل اعتماد. اگر این مهم را یک بار بیش از آن مشاغل باید در دسترس در یک انجمن در برخی نامنظم بعد. شروع با پایه و پس از آن شروع وجود دارد. به یاد داشته باشید که اگر چنین بی شماری از متخصصان تقاضا تعطیلات در یک زمان خاص یک زن و شوهر از فروش باید به توان انکار کرد به طوری که برای دیدار قابل توجهی نیروی انسانی ملزومات است.

اما ناقص استراتژی, تماشای رقبا ارائه می دهند قابل توجه درک به یک شرکت در نظر سنجی نیروی انسانی نیاز دارد. این است که به نام بنچمارک. به عنوان کسب و کار هاروارد نقد و بررسی یادداشت ها وجود دارد و حتی چندین گسترده امتحانات که فرمت بی عیب و نقص نیروی انسانی ضرورت برای انجمن موضوع به اندازه و نوع آن قابل توجه است داده ها را برای انجمن در نظر گرفتن و استفاده از. می گوید del Vecchio “یک کسب و کار است که در نزدیکی اندازه و منطقه ارائه می دهد و معادل آن چیزی که به احتمال زیاد مشابه نیروی انسانی نیاز به کسب و کار دیگر.”

انتخاب مورد نیاز کارکنان سطوح می تواند یک کار دشوار; با این وجود, وجود دارد مقدار زیادی از تکنیک ها و تحقیقات است که می تواند کمک کند. شرکت ها و بخش نیاز به نزدیک فکر به سطح نیروی انسانی برای اطمینان از نیازهای خود را از وابستگی هستند برای هر وضعیت به اندازه کافی ملاقات کرد.

در مورد مایکل دل Vecchio

مایکل دل Vecchio یک تزئین جانباز نیروهای مسلح ایالات متحده که در راه اندازی خود را حرفه ای در امور مالی و حسابداری پس از اتمام نظامی تور وظیفه. او که در پشت چندین موفق کسب و کار بین المللی و کمک کرده است صدها نفر از افراد با خود برنامه ریزی مالی در طول سال.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>