نیویورک با هدف آموزش 10,000 زنان در مذاکرات حقوق و دستمزد سال 2022

Category: کرین نیویورک Comments: No comments

در اولین هفته از ماه ژانویه بیش از 100 زنان جمع آوری شده در NoMad در Luminary یک coworking فضا برای زنان به بحث خود پرداخت. به طور خاص آنها می خواستند بدانند که چگونه برای دریافت بیشتر.

برای ماه شهر شده است برگزاری چنین رویدادهایی برای کمک به زنان “برای اطلاعات بیشتر بپرسید”—هشتگ برای این رویداد در تلاش برای کمک به کوچک شدن شکاف دستمزد جنسیت.

مدیر در ژانویه کارگاه ناتالی بورنئو معاون رئیس جمهور در سراسر جهان و چند عملیات در لباس برای موفقیت و خواسته زنان در مخاطب اگر پول بیشتر بود یک قطعنامه سال نو. خوشحال و با حضور او شوخی “ما باید تمام رویدادهای ما در ماه ژانویه است.”


این درخواست برای اطلاعات بیشتر کارگاه های آموزشی بخشی از یک کمپین راه اندازی شده توسط زنان است.نیویورک بخشی از شهر نیویورک Development Corp. در هماهنگی با انجمن آمریکایی از دانشگاه زنان است. کمپین راه اندازی شد در ماه سپتامبر با کارگاه های آموزشی برگزار شده در کتابخانه های عمومی و دانشگاه ها و محیط کاری برای زنان است.

AAUW هدف این است که به آموزش 10 میلیون زن در سراسر کشور تا سال 2022. نیویورک در سرعت به دیدار هدف خود را از 10,000.

پنجاه تا 100 زنان به طور کلی حضور در هر رویداد دهندگان می گویند. از سپتامبر تا نوامبر 2,825 زنان دریافت آموزش حضوری و آنلاین.

کارگاه های آموزشی جذب و گروه های گوناگون زنان است. یک هفته گذشته برگزار شد به خود جلب کرد بیش از 50 زنان به Fullstack آکادمی یک مدرسه آموزش کامپیوتر در منطقه مالی. Fullstack خانه به گریس هاپر برنامه نویسی bootcamp برای زنان که در آن شرکت کنندگان پرداخت شهریه تنها پس از آنها امن است.

هفته گذشته رویداد پنجمین کارگاه از سال و 21 به طور کلی در منطقه نیویورک.

“آنچه که واقعا در مورد این کارگاه این است که آنها احساسات را گفت:” فی پن, مدیر اجرایی زنان است.nyc. “این خیلی سخت به بحث در مورد پول به دلیل آن را مانند شخصی خود را با ارزش در خطر است. بیایید می گویند شما در حال مذاکره پیشنهاد کار درست است ؟ بسیاری از زنان می ترسند که اگر آنها سعی می کنند به مذاکره را نشان می دهد و آن عدم درک و یا این که کار ارائه خواهد شد لغو. اما حقیقت این است که زمانی که شما اهرم بالاترین است. آنها می خواهند به استخدام شما. پس از کارگاه های ما مورد بحث چگونه به اهرم که پیشنهاد کار به بهترین معامله ممکن است.”

از شرکت کنندگان خواسته شد تا به رفتار خود را با “قوانین وگاس”: آنچه در وگاس اتفاق می افتد باقی می ماند در وگاس. که شرکت کنندگان می توانند راحت تر به اشتراک گذاری تجربیات و پرسش است که مربوط به محل کار خود.

کارگاه شکسته به سه مرحله: کمک به شرکت کنندگان کشف کردن آنچه که ارزش آنها را به سازمان خود تنظیم یک هدف جبران بسته و در آینده با یک استراتژی مذاکره.

این برنامه آخرین شهرستان تلاش برای کاهش شکاف دستمزد جنسیت. در سال 2017 شهرستان به تصویب قانون منع کارفرمایان از درخواست متقاضیان کار برای خود حقوق و دستمزد تاریخچه. دولت نسخه ای از قانون به اثر رفت Jan. 6 یک روز قبل از این سال برای اولین بار برای بیش بپرسید کارگاه.

ایده پشت این قانون است که کارگران باید پرداخت بر اساس مهارت و تجربه خود را به جای گذشته خود حقوق و دستمزد. قانون انتظار می رود که به نفع زنان و مردم رنگ که تمایل به پرداخت هزینه کمتری را سفید همکاران مرد.


زنان را تشکیل می دهند 49.6 درصد از شهر نیویورک نیروی کار و کمک تقریبا 100 میلیارد دلار به اقتصاد آن هر سال با توجه به حسابرسی اسکات استرینگر ، به عنوان در سایر نقاط کشور زنان در نیویورک تمایل به کسب کمتر از مردان است. در سراسر کشور, زنان ساخته شده با 82 سنت برای هر دلار که مردان به دست آورده در سال 2018 است.

شکاف دستمزد جنسیت حتی گسترده تر برای نیویورک زنان از رنگ با توجه به تجزیه و تحلیل Stringer منتشر شده در روز دستمزد برابر 2018.

هر سال آمریکای لاتینی کار تمام وقت در شهر کسب درآمد به طور متوسط $38,000 کمتر از سفید خود را همکاران مرد. زنان سیاه پوست در نیویورک کسب درآمد به طور متوسط $32,000 کمتر از سفید خود را همکاران مرد. این گزارش نشان داد که شکاف دستمزد برای زنان گسترده تر در این شهرستان نسبت به دولت و کشور است.

این باید به عنوان جای تعجب نیست که بسیاری از افرادی که حضور در آن برای بیش بپرسید کارگاه های آموزشی زنان هستند رنگ—حدود 90 درصد در ژانویه رویداد.


بسیاری از زنان در هفته گذشته کارگاه بودند خجالتی در مورد شکاف دستمزد جنسیت. پس از اعلام آمار ملی بورنئو تبدیل به مخاطبان و پرسید: “چگونه شما احساس در حال حاضر؟”

“دیوانه”. “افتضاح است.” “خوب نیست” به شرکت کنندگان پاسخ داد.

حقوق و دستمزد و سابقه بان ثابت کرده است که یک نقطه روشن در طول این بحث ،

“اگر شما بوده ام مزمن underpaid به عنوان یک زن از رنگ و شما برای رفتن به یک مصاحبه شغلی برابر یک مرد سفید پوست که ساخت 25% بیشتر از شما حقوق و دستمزد خود را باید بر اساس آنچه شما در گذشته کار” پن گفت. “باید آن را بر اساس ارزش بازار کار و حقوق و دستمزد-تاریخچه ممنوعیت واقعا روشن است.

“من از شنیدن این زنان در اتاق که [قانون] بسیار مفید است به آنها. آنها هیجان زده است که آنها لازم نیست که برای پاسخ به این سوال نمی, به خصوص اگر شما در حال یادگیری چگونه به این مکالمات و چگونه به دفاع از خود.”

حتی اگر این شهر ممنوعیت کارفرمایان درخواست در مورد حقوق و دستمزد, تاریخ در محل بوده است برای یک زن و شوهر از سال برخی از کارفرمایان همچنان به درخواست اطلاعات است. آنچه باید متقاضی کار را انجام دهید ؟ از کنار این سوال توصیه Surabhi لعل تاثیر افسر در Luminary و یکی از مدیران ژانویه رویداد. فراموش نکنید که پرسیدن سوال غیر قانونی است, او گفت: شرکت کنندگان.

“این می تواند شرمسار کسی” لعل افزود که برخی از صاحبان کسب و کار ممکن است آگاه از قانون است.


این پانل همچنین هدف برای پاسخ به سوالات برای کسب و کارهای کوچک. حدود 98 درصد از این شهر کسب و کار باید کمتر از 100 نفر از کارکنان و 89 درصد از آنها کمتر از 20 پن گفت.

“این کسب و کار استخدام نزدیک به نیمی از شهر نیویورک نیروی کار” او گفت:. “بسیاری از این گفتگو در مورد پرداخت سهام اهداف شرکت های بزرگ. و این مهم است که ما نیاز های ما شرکت های بزرگ به طور شفاف تر و عادلانه تر در مورد آنها چگونه کارکنان خود را پرداخت. اما ما همچنین نیاز به کسب و کارهای کوچک برای دریافت در هیئت مدیره است.”

شرکت کنندگان در درخواست برای اطلاعات بیشتر کارگاه های آموزشی می خواست به تحقیق حقوق کار خود را با استفاده از glassdoor.com, payscale.com وزارت کار داده و صنعت جبران نظرسنجی.

در طول کارگاه های آموزشی است که می تواند اجرا شود بیش از دو ساعت را یادداشت و ضربه محکم و ناگهانی عکس از اسلاید نمایش داده می شود. به عنوان ژانویه رویداد آمد به نزدیک بسیاری از زنان درنگ در گروه تبادل اطلاعات تماس.

“هنگامی که شما یک دسته از زنان در اتاق با هم به بحث در مورد این مسائل آنها احساس رها” پن گفت. “در نهایت آنها را به یک فرصت برای بحث در این مورد با افراد دیگر.

“این واقعا سخت به این مکالمات” او ادامه داد. “ما نمی صحبت کردن در مورد پول است. ما اصلا بحث در مورد چقدر ما را. وجود دارد بنابراین مقدار گرما و باز بودن در این اتاق. این نوع مانند یک غول جلسه درمان.”


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>