نیویورک در حال مرگ ناشی از آلودگی هوا ناشی از کشورهای دیگر

تقریبا نیمی از مرگ و میر مربوط به کیفیت بد هوا در ایالات متحده رخ می دهد در کشورهای که در آن آلودگی سرچشمه نیست با توجه به مطالعه منتشر شد دوشنبه در مجله طبیعت.
 
این مطالعه نشان داد که نیویورک با تجربه بیشترین تعداد مرگ و میر زودرس از آلودگی هوا ایجاد شده در خارج از دولت—3800 در سال 2018 است. وایومینگ بیشتر به طور مداوم تولید آلودگی است که تحت تاثیر هیت از کسانی که در کشورهای دیگر. داکوتای شمالی و ویرجینیای غربی نیز یافت می شود مجرم است.

اگر چه آن را به خوبی شناخته شده برای برخی از زمان است که صلیب-دولت آلودگی هوا مضر است—به خصوص در سواحل شرق که در آن آلودگی سفر از زنگ کمربند به دلیل هوای فعلی الگوهای—مطالعه توسط محققان در موسسه تکنولوژی ماساچوست برای اولین بار به تعیین کمیت مرگ زودرس اثرات.


“تعداد مرگ و میر است که با توجه به عبور دولت-آلودگی بسیار بزرگتر از هر چیزی که ما فکر می کردیم” گفت: استیون Barrett اصلی محقق در این مقاله که استاد هوانوردی و فضانوردی در موسسه تکنولوژی ماساچوست.
 
محققان امید کار خود را اطلاع رسانی خواهد شد سیاست های عمومی. زمان آلودگی هوا تنظیم اجازه می دهد تا حد زیادی محلی برای تنظیم منابع محلی گفت: تریسی هالووی یک استاد در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون که مطالعات کیفیت هوا اما کار نمی کند در مطالعه است. “هر دولت می تواند انجام دهد یک تن برای کنترل آلودگی هوا در داخل مرزهای خود را, اما آنها فقط باید بیت ها و قطعه به آدرس آلودگی هوا که از کشورهای دیگر.”
 
کشت اخیر مطالعات علمی باید روشن جدید در اثرات منفی آلودگی هوا بر سلامت انسان. اما برآورد مرگ و میر سالانه به طور گسترده ای می تواند متفاوت باشد بسته به نوع متغیرها و روش مطالعه.
 
MIT محققان با تمرکز بر روی آلودگی می آید که از احتراق مانند ماشین و کامیون, موتور, نیروگاه های برق و گرمایش و سرمایش واحد است. آنها نه تنها به برآورد مرگ و میر ناشی از عبور دولت-آلودگی هوا اما برای شکستن این آلودگی اثرات هر یک از این بخش ها. آن را در زمان بیش از یک دهه به توسعه مدل محاسباتی است که می تواند این امکان برت گفت.
 
محققان در نگاه سه سال—2005, 2011, و 2018—و دریافتند که آلودگی هوا مرگ و میر بود و در واقع کاهش از حدود 111,000 یک سال به 76,500 عمدتا به دلیل کاهش در تولید گازهای گلخانه ای از نیروگاه های. نیروگاه تولید گازهای گلخانه ای یکی از چند دسته تنظیم شده توسط آژانس حفاظت محیط زیست ایالات متحده تحت متقابل دولت و موافقت نامه.
 
در طول سال تحت پوشش مطالعه درصد از مرگ و میر ناشی از خارج از کشور آلودگی کاهش یافته و از 53 درصد به 41 درصد است. این نیز مربوط به پاک کردن از تولید برق در این گزارش گفت:. تا سال 2018 وجود دارد 13,000 کمتر خارج از دولت و میر ناشی از تولید برق از در سال 2005.
 
محققان نشان داد که بخش های از آلودگی که مشمول مقررات کمتر توسط سازمان حفاظت محیط زیست تبدیل شده بود بیشتر منابع متقابل دولت و آلودگی است. تجاری و مسکونی تولید گازهای گلخانه ای در حال حاضر دو برابر است که از نسل قدرت بخش.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

بهترین مترجم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید