پنج تا از بزرگترین كشاورز شرکت های در حال ساخت میلیاردها دلار از طریق فروش سمی آفت کش ها نما تهدید جدی برای سلامت انسان یا حیات وحش مشترک بررسی توسط کشف و سوئیس NGO چشم های عمومی نشان داده است.

اولین تحلیل عمده ای از تجارت جهانی بسیار خطرناک و آفت کش ها همچنین نشان می دهد که مواد شیمیایی غول فروش نامتناسب تر بسیار خطرناک محصولات به پایین و کشورهای با درآمد متوسط که در آن مقررات ضعیف تر هستند.

کشف Greenpeace UK واحد تحقیقاتی و چشم های عمومی به دست آمده $23.3 میلیارد دلار از صنعت اطلاعات از فیلیپس McDougall پیشرو در کشاورزی هوش شرکت است که جزئیات تمام برجسته-فروش محصول در جهان را مهم ترین آفت کش های بازار در سال 2018 است.[1] این داده های فروش, نمایندگی نزدیک به نیمی از جهانی آفت کش در بازار شد و مورد تجزیه و تحلیل با استفاده از آفت کش ها اقدام شبکه 2019 لیست بسیار خطرناک و آفت کش ها.[2]

با توجه به تجزیه و تحلیل Bayer, BASF Syngenta, FMC و Corteva – بزرگترین و پنج نفر از اعضای قدرتمند آفت کش لابی گروه Croplife بین المللی ساخته شده و بیش از یک سوم (35%) از درآمد خود را در سال 2018 فروش آفت کش ها است که شناخته شده یا احتمالی به علت سرطان تهدید باروری یا decimating حشرات و آبزیان حیات وحش در سراسر جهان است.[3] [4] این است به حدود 4.8 میلیارد دلار 13.4 میلیارد دلار از آفت کش فروش اطلاعات به دست آمده برای این شرکت است.

اظهار نظر در یافته های Juman کباب مغزدار صلح سبز در بریتانیا مشاور سیاست گفت:

“نگه داشتن جهان در دام یک کشاورزی صنعتی مدل بر اساس محصولات خیس در سمی آفت کش ها است که در این شرکت منافع. اما این مخرب کشاورزی سیستم پاک کردن جنگل ها ، decimating زنبورها و دیگر گرده افشان و آلوده رودخانه ها و خاک.

“بسیاری از این آفت کش ها آنقدر سمی است که بریتانیا و اتحادیه اروپا باید آنها را ممنوع اعلام کرد اما این صنعت پیدا کرده است بازارهای جدید در کشورهای ضعیف تر مقررات به خصوص در جهان جنوب است.

“گرسنه طبیعت و حمایت از زندگی که در آن همه ما در نهایت بستگی به خوراک خودمان را می سازد هیچ حس. این مواد شیمیایی خطرناک را در یک غذا سالم سیستم و دولت باید ممنوعیت آنها در سراسر جهان است.”

لوران Gaberell, مکان عمومی, چشم آفت کش ها متخصص گفت:

“این تحقیقات در معرض نقش پیشرو که Croplife شرکت در فروش برخی از کشاورزی خطرناک ترین و بحث برانگیز مواد شیمیایی و تضاد خود ادعا می کند که چنین آفت کش ها عمدتا محلی و عمومی تولید است.”

“پیشرو آفت کش تولید کنندگان تظاهر به در خط مقدم انتقال بیشتر نسبت به کشاورزی پایدار. اما این تحقیقات نشان می دهد که فروش بسیار خطرناک و آفت کش ها در هسته اصلی مدل کسب و کار خود.

“اگر این مواد شیمیایی غول های جدی در مورد پایداری و مسئولیت اجتماعی آنها باید در معرض میلیون ها نفر از مردم به خصوص در پایین و کشورهای با درآمد متوسط به شدت سمی آفت کش ها داشتن دست کم گرفت اثرات منفی سلامت.”

“به عنوان کسانی که شرکت نشان داده اند که هیچ تمایل به عمل به طور داوطلبانه, سوئیس, آلمان و ایالات متحده آمریکا به عنوان کشور میزبان – نیاز به پیاده سازی قوانین الزام آور برای اطمینان از آنها احترام به حقوق بشر و محیط زیست هنگامی که در خارج از کشور و حمایت بین المللی اقدام به مرحله بسیار خطرناک و آفت کش ها در سطح جهان است.”

——

[1] فیلیپس McDougall تحقیقات بازار مجموعه داده را پوشش می دهد حدود 40 درصد از $57.6 میلیارد دلار در بازار جهانی برای سموم کشاورزی فروش در 43 کشور است که نشان دهنده بزرگترین بازارهای agrichemicals. در درون هر کشور بازار محققان شناسایی با ارزش ترین “بخش های بازار” (شکسته “در بخش” بازار – علف کش و قارچ کش یا حشره کش – و محصول) و سپس اقدام به جمع آوری کامل اطلاعات فروش برای محصولات پیشرو در آن بخش. است بنابراین می توان به عنوان راهنمای جامع ترین به چه کسی است فروش محبوب ترین محصولات مورد استفاده در مهم ترین بازارهای آنچه که صرف آن دسته از محصولات و چه شیمیایی آنها باشد.

[2] مواد شیمیایی هستند که فقط شامل در تابه لیست اگر آنها طبقه بندی شده توسط یک اقتدار به رسمیت شناخته شده به عنوان ارائه حداقل یکی از سه نوع خطر: سميت حاد به انسان در دراز مدت اثرات بهداشتی و زیست محیطی سمیت. پان لیست آخرین به روز رسانی در سال 2019 و شامل 310 مواد تشکیل دهنده فعال.

[3] Sumitomo Chemical نیز تحت Croplife چتر است اما هشتم بزرگترین شركت شيمي كشاورز. کشف و چشم های عمومی حذف شدند Sumitomo از تجزیه و تحلیل خود را به خاطر آنها مورد قضاوت قرار داده نمونه ای از فروش این شرکت را به بیش از حد کوچک به نماینده. برای تمام دیگر Croplife شرکت های AgrAspire داده ها نشان دهنده بين 23 درصد و 48 درصد از فروش جهانی – برای Sumitomo نشان دهنده آن فقط 4 درصد.

[4] اعضای croplife لابی گروه در اینجا دیده می شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im