پیتزا deliverers در حال مضاعف در معرض Covid-19

Category: کرین نیویورک Comments: No comments

اما کثیف جهان می شود تنها یقین این است که ما هنوز هم نیاز به پیک تحویل پیتزا. که چشم انداز از سال گذشته آمار تصویری-بازی مرگ تابنده که در آن یک زره پوش-روکش مرد تحویل حمل بسته از پناهگاه به پناهگاه در پست-آخرالزمان امریکا است. فعلی Covid-19 coronavirus شیوع تایید نوع. به عنوان مردم به ماندن cooped در خانه خود در قرنطینه آیا با انتخاب و یا توسط نیروی های گاه به گاه لذت گناه از سفارش مواد غذایی تبدیل به یک تاسیسات.

در سطح, که ممکن است به نظر می رسد مانند یک خبر خوب برای کسانی که به طور فزاینده ای در تقاضا پیک. سفارشات مواد غذایی-تحویل نرم افزار در هنگ کنگ و کره جنوبی رشد دو رقمی نرخ در ماه های ژانویه و فوریه. اما واقعیت این است که در به طور فزاینده جهانی بهداشت عمومی بحران به خصوص یکی است که در حال حاضر خرید و فروش آسیب به اقتصاد این سربازان از 21 قرن سرمایهداری—Deliveroo سواران بارگذاری درایور TaskRabbit jobbers “صفر ساعت” کارگران—که نگاه مضاعف آسیب پذیر است.

واقعیت تلخ برای فرفره کارگران است که آنها می دانند که آنها نمی توانیم به بیمار. اگر چه اکثر مردم سفارش burritos در خود تحمیل انزوا آسایش با تکیه بر منافع بیمار پرداخت و قانون اشتغال به حفاظت از آنها کسانی که ارائه وعده های غذایی معمولا لازم نیست. مدل کسب و کار های اقتصاد بستگی دارد با استفاده از “کارمندان” اما نه ارزان ارتش از پیمانکاران و یا مترجمان آزاد و یا خود اشتغالی کارگران با دور کمتر حقوق و کمی به هیچ تعطیلات و یا بیمار پرداخت.


بنابراین در زمانی که مردم در حال گفت برای قرار دادن سلامت خود اولین فرفره کارگران انگیزه برای انجام مخالف: کار به جای خود جدا. این واقعیت است که یک رکود اقتصادی در این سال در حال حاضر به نظر می رسد اجتناب ناپذیر در خدمت به عنوان دو whammy برای کسانی که بسیار مهم و در عین حال مخاطره آمیز و نقش و دلیل آن را نیز بدان معنی کلی تقاضا برای خدمات خود را احتمالا سقوط خواهد کرد.

خدمات مبتنی بر تطبیق مشتریان به ارزان کارگران شادتر به نظر می رسد با رفع سریع اقدامات به جای اطمینان بخش و یا جبران خسارت کارگران. در چین غذا تحویل می آیند با درجه حرارت بدن از کسانی که آنها را اداره کند; سوار-نقطه شرکت های نصب محافظ ورق جدا رانندگان از مسافران است. این merest سوء ظن می شود به طرز وحشیانه ای کارآمد واکنش های. Uber به تازگی به حالت تعلیق در 240 حساب مشتری در مکزیک پس از یک مسافر بود و مشکوک به عفونت است.

و در پادشاهی متحده, که در آن در حدود 2 میلیون کارگر نمی کسب حداقل $151 هر هفته به واجد شرایط برای قانونی بیمار پرداخت کارگران از قبیل پاک کننده ها ، رانندگان کامیون و نوار کارکنان همه تحت فشار به کار و یا در معرض خطر داشتن های بعدی به هیچ چیز در این بانک است.

آن را بیش از حد بزرگ است یک تکه از اقتصاد را نادیده بگیرد. در ایالات متحده فرفره کار شده است و حدود 10 درصد به 16 درصد از نیروی کار است. آن می تواند به عنوان بالا به عنوان 20 درصد با توجه به وینسنت Deluard استراتژیست در بروکر INTL fcstone مالی. آن را پوشش می دهد جمعیت به راحتی آمار درآمد بی ثباتی قضاوت سال 2018 شواهدی وجود دارد که نشان Uber و Lyft رانندگان اغلب کمتر از حداقل دستمزد. راه حل بلند مدت به ناچار شامل تامین بیشتر حقوق برای کارگران شده است اما به تدریج چندین ساله روند.

یک قانون جدید در کالیفرنیا با هدف تبدیل فرفره کارگران از پیمانکاران مستقل به کارکنان با منافع به چالش کشیده شده توسط Uber Postmates و شرکت های دیگر.

اما بیشتر اقدامات کوتاه مدت مورد نیاز است که توسط ایالات متحده فدرال رزرو اضطراری کاهش نرخ. و با دادن پول به نظر می رسد به طور فزاینده ای جذاب ایده. مقامات در اروپا و هنگ کنگ با توجه به پرداخت افراد در معرض اثرات اقتصادی مبارزه با Covid-19.

چنین اقداماتی ممکن است خارج از نوبت به موارد آزمون برای ایده اساسی جهانی درآمد. Facebook بنیانگذاران کریس هیوز دارای آواز ستایش از یک درآمد تضمین شده از $500 در هر ماه برای همه آمریکایی ها تامین مالی از طریق ثروت مالیات و متوسط کسری هزینه های.

هیچ کار دائم: سمت کنسرتهایی که در اطراف در طول سال 1918 آنفولانزای اسپانیایی مانند رفتگران و کفش shiners دیگر آنقدر شایع است. اما واقعیت این است که جدید کروناویروس ترساندن است تا به سرعت در معرض عمیق گناهان در اقتصاد باید یک تماس به عمل است. زره پوش-روکش پیک با قرار دادن زندگی خود را در معرض خطر برای تحویل پیتزا باید باقی می ماند بصورتی پایدار و محکم در عرصه داستان.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>