رفتن به نوشته‌ها

اولویت بندی تنوع در میان پزشکان

به سردبیر:

ما خوشحالم که هیئت تحریریه بیانیه آمده است که “آن را ضروری برای NY به اذعان تعصب در مراقبت های بهداشتی است.”

به عنوان Covid-19 به ارمغان می آورد تجدید تمرکز بر پرداختن به سلامت اختلافات ما اصرار سیاستگذاران شامل تلاش برای افزایش تنوع در میان پزشکان به عنوان یک ابزار کلیدی در این تلاش است.

پژوهش در سلامت تفاوت پیدا کرده است شواهدی از بهبود درمان و پیشگیری از زمانی که بیماران دیده می شود توسط یک نژاد نوا دکتر و یا یک پزشک از یک شبیه نژادی پس زمینه.

علاوه بر این پزشکان کمتر از پس زمینه ها بیشتر احتمال دارد به کار در مراقبت های اولیه و پزشکی مناطق محروم که در آن وجود دارد کمبود پزشک و کاهش دسترسی به مراقبت.

هنوز وجود دارد که تقریبا به اندازه کافی متنوع پزشکان برای پاسخگویی به نیازهای متنوع بیماران. در اینجا در ایالت نیویورک تنها 12% از پزشک نیروی کار سیاه است یا Latinx در مقایسه با 31 ٪ از جمعیت.


به منظور افزایش تنوع در میان پزشکان ما باید آدرس سیستمیک موانع دانشکده پزشکی از جمله موانع مالی در کنار عدم دسترسی به مشاوره و راهنمایی در دبیرستان و یا مطالعات کارشناسی.

عمومی-بودجه خط لوله برنامه ها و بورس های تحصیلی برای دانش آموزان کمتر از زمینه های موفقیت آمیز در حمایت از مشتاق پزشکان برای تبدیل شدن به پزشکان اما منقبض شده در طول سال به جای گسترش برای دیدار با نیاز. این بیماری همه گیر به ما نشان داده ما نمی توانید صبر کنید دیگر هیچ اولویت بندی تنوع در میان پزشکان است.

جو Wiederhorn
رئیس جمهور و مدیر عامل
مرتبط با پزشکی مدارس نیویورک


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

منتشر شده در کرین نیویورک

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آهنگ پیشواز همراه اول