دانشمندان کمیت چگونه قدرت موج درایوهای فرسایش ساحلی

Category: وب وایر Comments: No comments

بیش از میلیون ها سال هاوایی, آتشفشان باید با تشکیل یک زنجیره ای از جزایر آتشفشانی کشش در سراسر شمال اقیانوس آرام که در آن امواج اقیانوس از هر جهت هم زده تا دور طوفان و یا انجام شده در tradewinds را مضروب و به شکل جزایر’ سواحل به درجات مختلف.

در حال حاضر محققان در MIT و در جاهای دیگر پیدا کرده اند که در هاوایی مقدار انرژی تحویل داده شده توسط امواج به طور متوسط بیش از هر سال خوبی پیش بینی چگونه سریع و یا آهسته سنگی خط ساحلی را تضعیف خواهد شد. اگر امواج بزرگ و مکرر خط ساحلی را ساییده شدن سریع تر در حالی که کمتر مکرر امواج خواهد شد در نتیجه کندتر-فرسایش ساحل.

مطالعه خود را کمک می کند تا توضیح جزایر هاوایی’ meandering سواحل جایی که شمال رو به دریا, صخره, تجربه بزرگتر امواج تولید شده توسط دور طوفان و مداوم tradewinds را فرسوده دورتر داخلی. در مقابل جنوبی سواحل به طور معمول لذت بردن از آرامش آب, امواج کوچکتر و در نتیجه کمتر فرسایش سواحل.

نتایج منتشر شده در این ماه در مجله Geologyهمچنین می تواند به دانشمندان کمک کند هوا چگونه سریع دیگر سنگی سواحل در سراسر جهان ممکن است تضعیف و بر اساس قدرت امواج است که یک ساحل به طور معمول تجربه است.

“بیش از نیمی از جهان را در سواحل اقیانوسی هستند صخره ای دریا, صخره, بنابراین دریای کلیف فرسایش تاثیر می گذارد بسیاری از ساکنان ساحلی و زیرساخت می گوید:” کیم Huppert ’11, دکترا, ’17 نویسنده سرب از مطالعه و سابق دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه MIT Department of زمین های جوی و علوم سیاره ای. “اگر storminess را افزایش می دهد با تغییر آب و هوا و امواج بزرگتر ما نیاز به درک به طور خاص چگونه امواج تاثیر فرسایش.”

Huppert که در حال حاضر ارشد تحقیقات دانشمند در آلمان و مرکز تحقیقات علوم زمین دارای co-نویسنده مقاله با تیلور Perron, استاد, زمین, جو, و سیارات علوم و دانشیار گروه سر در دانشگاه MIT و اندرو اشتون از جنگل سوراخ اقیانوس شناسی موسسه.

سینک و حک

دانشمندان تا به حال برخی از ایده است که نرخ فرسایش ساحلی بستگی به قدرت امواج است که عمل در آن ساحل. اما تا به حال شده است وجود دارد هیچ مطالعه سیستماتیک برای تایید این ارتباط عمدتا به دلیل وجود دارد می تواند بسیاری از دیگر عوامل موثر در فرسایش ساحلی است که می تواند در راه دریافت کنید.

این تیم در بر داشت جزایر هاوایی ارائه یک محیط ایده آل است که در آن به مطالعه در این رابطه: جزایر تمام ساخته شده از همان نوع از سنگ بستر به این معنی که آنها نمی خواهد که به حساب برای انواع مختلف سنگ و رسوب و تفاوت های خود را در فرسایش; و جزایر ساکن زیادی حوضه اقیانوسی است که تولید طیف گسترده ای از موج “آب و هوای” یا امواج مختلف با اندازه و فرکانس.

“همانطور که شما در اطراف خط ساحلی از جزایر مختلف میبینید بسیار متفاوت موج آب و هوای, به سادگی با تبدیل یک گوشه ای از جزیره” Huppert یادداشت ها. “و نوع سنگ همه یکسان است. بنابراین هاوایی است خوب طبیعی آزمایشگاه.”

محققان تمرکز خود را در مطالعه در 11 مکان های ساحلی در اطراف جزایر هاوایی, مائوئی و Kaho’olawe هر رو در مناطق مختلف اقیانوس آرام است که برای تولید اندازه های مختلف و فرکانس امواج.

قبل از توجه به موج قدرت در نقاط مختلف این, آنها برای اولین بار به منظور برآورد نرخ متوسط که در آن دریا صخره در هر موقعیت ساحلی فرسایش بیش از گذشته میلیون سال است. این تیم به دنبال شناسایی فرسایش نرخ تولید ساحلی پروفایل های از جزایر هاوایی امروز با توجه به سلیمان’ اصلی پروفایل که تخمین زده می شود از هر یک از جزیره توپوگرافی. برای انجام این کار, آنها برای اولین بار تا به حال به حساب تغییرات در هر یک از جزیره را حرکت عمودی و سطح دریا در طول زمان تغییر.

پس از یک جزیره آتشفشانی اشکال آن به ناچار شروع به فروکش و یا نزول و تحت وزن خود. به عنوان یک جزیره غرق در آن سطح دریا در تعامل با جزیره تغییرات فقط به عنوان اگر شما به پایین تر خود را به یک استخر: سطح آب ممکن است شروع به در مچ پا خود را و به تدریج دامان خود را, زانو, کمر خود را و در نهایت خود را شانه ها و چانه.

برای یک جزیره بیشتر به آرامی آن را غرق زمان بیشتری دریا به حک کردن خط ساحلی در یک ارتفاع خاص. در مقابل اگر یک جزیره غرق سرعت, دریا تنها زودگذر زمان قطع به ساحل قبل از این جزیره فروکش بیشتر در معرض جدید خط ساحلی از دریا به دور می پوشند. به عنوان یک نتیجه رای دادن در آن جزیره ای غرق به شدت تحت تاثیر قرار چگونه دور از ساحل عقب نشینی داخلی در هر ارتفاع بیش از میلیون ها سال.

برای محاسبه سرعت از جزیره غرق شدن این تیم با استفاده از یک مدل برای برآورد چقدر ليتوسفر به خارجی ترین لایه زمین است که در آن جزایر آتشفشانی نشستن sagged تحت وزن هر یک آتشفشان هاوایی شکل گرفته در گذشته میلیون سال است. زیرا جزایر هاوایی هم نزدیک غرق شدن یک جزیره نیز می تواند بر غرق شدن و یا افزایش از جزایر همسایه شبیه به یک کودک ممکن است به گزاف گویی به عنوان یکی دیگر از کودک غرق به ترامپلاین.

این تیم با استفاده از این مدل برای شبیه سازی های مختلف ممکن است از تاریخ جزیره در حال غرق شدن بیش از آخرین میلیون سال و پس از آن فرسایش دریا صخره ها و سواحل. آنها به دنبال این سناریو است که بهترین ارتباط جزایر’ اصلی سواحل با مدرن امروز سواحل و همسان مختلف و در نتیجه فرسایش نرخ به 11 مکان های که آنها تمرکز خود را در مطالعه است.

“ما در بر داشت فرسایش نرخ های متفاوت است که از 17 میلی متر در سال به 118 میلی متر در سال در سایت های مختلف” Huppert می گوید. “انتهای فوقانی آن محدوده نزدیک به نیمی از یک پا در هر سال تا برخی از کسانی که در نرخ بسیار سریع برای سنگ.”

امواج از یک اندازه

آنها را در انتخاب 11 مکان های ساحلی در این مطالعه برای تنوع: برخی دریا صخره های صورت شمالی, جایی که آنها در حال ضرب و شتم قوی تر از امواج تولید شده توسط دور طوفان. شمالی-جنوبی سواحل تجربه tradewinds است که از شمال شرقی و تولید امواج که کوچکتر هستند اما شایع تر است. این مکان های ساحلی که چهره جنوب تجربه کوچکتر کمتر مکرر امواج در مقابل.

این تیم در مقایسه با نرخ فرسایش در هر سایت با نمونه ای از قدرت موج با تجربه در هر سایت است که آنها از محاسبه ارتفاع موج و فرکانس اندازه گیری های به دست آمده از شناور داده است. سپس آنها را در مقایسه با 11 مکان’ موج قدرت خود را در دراز مدت نرخ فرسایش.

چیزی که آنها پیدا شد و نه ساده و خطی رابطه بین قدرت موج و نرخ فرسایش ساحلی. قوی تر از امواج است که یک ساحل تجارب سریع تر است که سواحل کارائی. به طور خاص آنها دریافتند که امواج از اندازه رخ می دهد که هر چند روز ممکن است یک شاخص بهتر از چگونه سریع یک ساحل فرسایش بزرگتر اما کمتر طوفان امواج. این است که اگر امواج در حالت عادی nonstormy روز بزرگ یک ساحل است که به احتمال زیاد فرسایش سریع; اگر معمولی امواج کوچکتر از یک ساحل عقب نشینی بیشتر به آرامی.

محققان می گویند انجام این مطالعه در هاوایی به آنها اجازه داد تا به تایید این ساده ارتباط بدون مخدوش عوامل طبیعی. به عنوان یک نتیجه دانشمندان می توانند با استفاده از این رابطه برای کمک به پیش بینی چگونه سنگی سواحل در دیگر نقاط جهان ممکن است تغییر با تغییرات در سطح دریا و موج فعالیت به عنوان یک نتیجه از تغییر آب و هوا.

“از سطح دریا در حال افزایش است همراه بسیاری از جهان در سواحل و تغییرات در بادها و storminess مداوم با آب و هوا تغییر می تواند تغییر موج رژیم بیش از حد” Perron اشاره می کند. “قادر به جداسازی تاثیر موج آب و هوا در میزان فرسایش ساحلی می شود شما یک گام نزدیک تر به رفتن به یک محل خاص و محاسبه تغییر در نرخ فرسایش وجود دارد.”

این پژوهش با حمایت در بخش, توسط NEC Corporation و توسط ناسا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>