کپسول SpaceX و خدمه ناسا را 1st فرود در 45 سال

اسکودوی کیپ کاناورال فلوریدا. — دو فضانورد ناسا به زمین بازگشت و روز یکشنبه در یک, نمایشی, یکپارچهسازی با سیستمعامل سبک فرود خود کپسول parachuting به خلیج مکزیک را بی سابقه پرواز آزمایشی توسط ایلان شرکت SpaceX.

این اولین فرود توسط ایالات متحده فضانوردان در 45 سال برای اولین بار به صورت تجاری ساخته شده و عمل سفینه فضایی برای حمل مردم و از مدار. بازگشت پاک راه را برای دیگر SpaceX خدمه راه اندازی در اوایل ماه آینده و ممکن است پروازهای توریستی در سال آینده.

خلبانان تست داگ هرلی و باب Behnken سوار SpaceX Dragon کپسول بازگشت به زمین کمتر از یک روز پس از خروج از ایستگاه فضایی بین المللی و دو ماه پس از انفجار از فلوریدا. کپسول چتر نجات به آرامش خلیج فارس در آبهای سواحل Pensacola صدها مایل از طوفان گرمسیری Isaias تپش فلوریدا ساحل اقیانوس اطلس. “خوش آمدید بازگشت به سیاره زمین و با تشکر برای پرواز SpaceX” شرکت کنترل ماموریت گفت.

فضانوردان’ خانه سوار شدن در کپسول لقب تلاش سریع بود و پر از دست انداز و حداقل در خارج. فضاپیمای رفت و از جیغ مداری با سرعت 17500 mph به 350 مایل در ساعت در اتمسفر هنگام ورود دوباره و در نهایت به 15 mph در فرود. اوج حرارت در طول تبار بود 3,500 درجه فارنهایت است. پیش بینی بالا G نیروهای احساس توسط خدمه: چهار تا پنج برابر نیروی گرانش زمین.

یک SpaceX بازیابی کشتی با بیش از 40 هیات از جمله پزشکان و پرستاران نقل مکان کرد و در زیر فرود با دو کوچکتر سریعتر قایق های پیشرو در راه است. برای حفظ بازگشت فضانوردان امن در گیر بازیابی خدمه قرنطینه به مدت دو هفته و مورد آزمايش قرار coronavirus. SpaceX انتظار می رود آن را به نیم ساعت برای کشتی برای رسیدن به کپسول و زمان اضافی برای بلند کردن آن از آب بر روی عرشه. فضانوردان تا به حال مقدار زیادی از دریازده کیسه در صورت نیاز در حالی که انتظار در bobbing کپسول. یک جراح پرواز که قرار بود برای اولین بار نگاه به کپسول یک بار تخم چرخش باز است. پس از معاینه پزشکی فضانوردان بودند انتظار برای پرواز به خانه هوستون برای تجدید دیدار با همسران و فرزندان.

آخرین بار ناسا فضانوردان پس از بازگشت از فضا به آب بود در 24 جولای سال 1975 در اقیانوس آرام صحنه ترین splashdowns به پایان مشترک آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی ماموریت شناخته شده به عنوان آپولو-سایوز. عطارد و برج جوزا خدمه در اوایل تا اواسط دهه 1960 چتر نجات به اقیانوس اطلس در حالی که بسیاری از این به بعد آپولو کپسول آمار اقیانوس آرام. تنها روسیه “فرود” بود که در سال 1976 در یک بخشی از دریاچه یخ زده در میان بلیزارد پس از سقط ماموریت; دلخراش ریکاوری زمان ساعت. SpaceX تاریخ ساخته شده با این ماموریت که در آن راه اندازی مارس 30 از ناسا در مرکز فضایی کندی. این نخستین بار بود که یک شرکت خصوصی راه اندازی شد مردم به مدار و همچنین راه اندازی اولین فضانورد ناسا از چمن خانه در نزدیک به یک دهه. Hurley, آمد, دایره کامل در خدمت به عنوان خلبان ناسا آخرین شاتل فضایی پرواز در سال 2011 و فرمانده این SpaceX پرواز.

مشک نظارت نزول و فرود از SpaceX کنترل ماموریت در هاوتورن کالیفرنیا.

ناسا تبدیل به SpaceX و همچنین بوئینگ برای ساخت کپسول و کشتی فضانوردان به ایستگاه فضایی پس از بازنشستگی شاتل. تا هرلی و Behnken پرورشی به مدار ناسا فضانوردان با اتکا بر روسیه موشک. SpaceX در حال حاضر تجربه تخلیه محموله به ایستگاه فضایی آوردن آن کپسول بازگشت به اقیانوس آرام فرود.

“این است که دوره بعدی در انسان پروازهای فضایی که ناسا به مشتری” ناسا مدیر جیم Bridenstine گفت: از مرکز فضایی جانسون در هوستون در مدت کوتاهی قبل از فضانوردان’ بازگشت. SpaceX نیاز به شش هفته به بازرسی کپسول قبل از راه اندازی بعدی خدمه در اطراف پایان ماه سپتامبر. این ماموریت بعدی از چهار فضانوردان را صرف شش ماه کامل بر روی ایستگاه فضایی است. هرلی و Behnken کپسول خواهد بود مرمت دیگر برای پرواز بعدی ، هوستون شرکت اجرا شده توسط سابق ناسا رسمی و در عین حال همکاری با SpaceX به ارسال سه مشتریان به ایستگاه فضایی در سقوط 2021.

بوئینگ نیست و انتظار می رود برای راه اندازی اولین خدمه تا سال آینده. این شرکت مواجه می شوند قابل توجهی مشکلات نرم افزار در اولین بازی خود Starliner کپسول با هیچ یک از سرنشینان سال گذشته. آن کپسول را لمس کردن در ایالات متحده در جنوب غربی کویر.

ضرب و شتم توسط بوئینگ, SpaceX گذاشته و ادعا می کنند به پرچم ایالات متحده در سمت چپ ایستگاه فضایی توسط هرلی و بقیه از آخرین شاتل خدمه. پرچم — که همچنین پرواز اولین پرواز شاتل — بود با دقت بسته بندی شده روی اژدها برای بازگشت به خانه.

همچنین در هیئت مدیره: یک اسباب بازی دایناسور به نام لرزش, فرستاده شده به فضا توسط فضانوردان’ پسر جوان خود است.

پسران ثبت یک بیدارباش برای پدران خود را صبح روز یکشنبه ترغیب آنها به “ظهور و درخشش” و “ما نمی توانیم صبر کنید تا شما را ببینید.”

“نگران نباشید شما می توانید در خواب فردا” گفت: Behnken 6 ساله پسر تئو که وعده داده شده بود یک توله سگ پس از پرواز. “عجله خانه, بنابراین ما می توانید دریافت کنید سگ من.”


آسوشیتد پرس بهداشت و وزارت علوم دریافت پشتیبانی از Howard Hughes Medical Institute وزارت علوم و آموزش و پرورش. AP تنها مسئول همه مطالب.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

بهترین مترجم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید