استراتژی برای حمایت از کارکنان بهداشت روانی از طریق Covid-19

Category: کرین نیویورک Comments: No comments

انزوا و عدم اطمینان و ترس و از دست دادن ناشی از Covid-19 در حال ایجاد سلامت روانی بحران در پی این بیماری همه گیر.

در نظرسنجی اخیر انجام شده توسط CVS سلامت و صبح مشورت دو سوم از بزرگسالان گزارش شده بیشتر استرس در حال حاضر نسبت به سال گذشته است. متاسفانه نزدیک به 1 در 4 بزرگسالان نشان داد آنها نه احساس اعتماد به نفس در محل منابع خود را به ادرس سلامت روانی و نگرانی است. استرس را افزایش داده است به ویژه در میان کارکنان مراقبت های بهداشتی (75%) که در خط مقدم مبارزه با این بیماری همه گیر.

در محل کار هر یک از کارکنان چهره یک مجموعه منحصر به فرد از شرایطی که ممکن است پیامدهای منفی برای او سلامت روانی ، بسیاری از مردم در حال دستکاری مهد کودک و یا مراقبت برای یک پدر و مادر در حالی که کار از خانه در حالی که دیگران ممکن است نگران ثبات مالی خود را. به عنوان ما همچنان به تنظیم جدید طبیعی ” در طول Covid-19 کارفرمایان باید اولویت بندی ذهنی خوبی از تیم خود را با نشان دادن تعهد به سلامت روان و کمک به کارکنان برای درک منابع موجود است.

نشان دادن تعهد به سلامت روان

ایجاد سلامت روان فرهنگ در محل کار می تواند کمک به همکاران به اولویت ذهنی خود را به خوبی بودن.

به سادگی با چک کردن در در کارکنان و درخواست از آنها چگونه آنها در حال انجام است یک راه عالی برای شروع به داشتن مدیران به اشتراک گذاری خود را در مبارزات و استراتژی برای مدیریت استرس در طول Covid-19. رهبران اغلب پلت فرم و احترام از تیم خود و صداقت خود را می تواند کمک به destigmatize مسائل مربوط به سلامت روان و موج دار شدن-اثر کل نیروی کار است.

از آنجا که بسیاری از ما به کار خود ادامه مجازی محیط کار انجام جلسات و تماس از طریق ویدئو چت در هر زمان ممکن است یک راه عالی برای اطمینان حاصل شود که کارکنان باقی می ماند مولد و حفظ یک حس ارتباط انسانی ، از جمله تماس های تلفنی نیز یک راه مفید برای مدیران به نقطه نشانه هایی از خروج کارکنان از تعاملات احساس آشفته, و یا غفلت از خود و مراقبت از خود است. با استفاده از این حضورها آنها می توانند در تعامل با اعضای تیم در بیشتر مکالمات و نقطه نظر آنها را نسبت به مفید سلامت روان منابع است.

آموزش همکاران در مورد سلامت روان منابع

خارج از یک دفتر معمولی محیط زیست, کارکنان ممکن است اشتباه در مورد که در آن به نوبه خود زمانی که آنها سلامت روانی و نگرانی است. این امر به ویژه مهم برای کارفرمایان به ترویج منابع و تعامل با کارکنان به طور منظم در مورد بهداشت روانی در طول بیماری همه گیر.

تقریبا تمام شرکت های ارائه برخی از نوع کارمند-برنامه کمک (EAP) که به طور معمول فراهم می کند در لحظه خدمات مشاوره از طریق تلفن و, منابع, برای از بین بردن استرس, سلامتی, برنامه ها و بیشتر. اما در نظرسنجی انجام شده توسط CVS سلامت و صبح مشورت تنها هشت درصد از پاسخ دهندگان استفاده کرده اند یک کارمند برنامه کمک در گذشته و نزدیک به 40 درصد هرگز شنیده از یک EAP.

از سوی دیگر در حالی که تنها 18 درصد از بزرگسالان مورد استفاده پزشکی از راه دور, خدمات, حدود نیمی از آنها با آنها آشنا و نزدیک به نیمی از بزرگسالان خواهد بود و راحت دریافت ذهنی بهداشت و درمان از طریق پزشکی از راه دور. به ویژه در 50 درصد از بزرگسالان مایل به سعی کنید صحبت کردن با شخصی درمانگر دارای مجوز از طریق ویدئو و یا تلفن و 48 درصد خواهد برقراری ارتباط از طریق پیام متنی و یا یک نرم افزار تلفن همراه.

کارفرمایان باید احساس راحتی مصرف منجر به اطمینان حاصل شود کارکنان خود آگاه هستند از سلامت روان منابع در دسترس از طریق شرکت خود را کارمند برنامه کمک و مستقیم کارگران به حق telehealth و دیجیتال خدمات سلامت روان و مشاوره.

همچنین مهم است برای کارفرمایان به برجسته جامعه راه حل های که در دسترس هستند به عنوان برخی از کارکنان ممکن است راحت تر از دسترسی به آنها را برای کمک به. منابع مانند بحران متن خط و خطوط مقدم اختصاص داده شده به ارائه 24/7, محرمانه مستقیم, بهداشت روان پشتیبانی می کند. علاوه بر این از طریق CVS سلامت را با همکاری یک ساعت در بیمارستان های مبتنی بر کارکنان در نیویورک نیوجرسی و کانکتیکات دسترسی به هیچ هزینه و مشاوره برای کمک به آنها را مدیریت اضطراب و استرس پس از سانحه. ما همچنین ساخته شده ایتنا منابع برای زندگی (RFL) برنامه در دسترس برای همه است که شامل زمان واقعی تلفن پشتیبانی برای کمک به تماس گیرنده مقابله با تاثیر عاطفی این بیماری همه گیر (در دسترس از طریق تماس 1-833-327-ایتنا یا 1-833-327-2386).

Covid-19 است نه بهانه ای برای نادیده گرفتن فرهنگ شرکت و یا همکاران’ تندرستی روان. آن را یک فرصت برای تاکید بر یک تعهد جدید به روان بودن و کمک به کارکنان درک منابع موجود است. آن می تواند منجر به یک شادتر سالم تر و سازنده تر نیروی کار است.

اطلاعات بیشتر در www.CVSHealth.com/secondcurve


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>