طالبان: امضای پیمان قبل از ماه است که بیش از

اسلام آباد — طالبان روز دوشنبه گفت که مذاکرات صلح با ایالات متحده امریکا امضا خواهد شد تا پایان سال با آمریکا مذاکره توصیف خود را به عنوان “محتاطانه خوشبین” در مورد روند.

Abdul Salam حنفی ارشد طالبان و عضو کمیسیون سیاسی در دوحه پایتخت قطر گفت: در یک پیام ویدئویی به اشتراک گذاشته شده با روزنامه نگاران که پس از مذاکرات “هر دو طرف را آغاز پیش نویس نهایی توافقنامه صلح. در حال حاضر مذاکرات در حال نتیجه گرفت.”

این اولین بار است که بیانیه رسمی منتشر شده توسط طالبان پس از ایالات متحده اعلام کرد مذاکرات صلح در روز جمعه.

حنفی گفت: “هر دو طرف توافق کرده اند که برای امضای این توافقنامه تا پایان این ماه” پس از ساخت “محیط مساعد قبل از امضای قرارداد.” ایالات متحده به مذاکره کنندگان و دولت افغانستان گفته اند وجود خواهد داشت یک دوره کاهش خشونت است که آخرین هفت روز است.

حنفی داد بدون جزئیات بیشتر در چه محیطی مناسب مستلزم. آمریکا و مقامات افغان نیز شده اند کم حرف در مورد جزئیات کاهش خشونت.

این توافقنامه صلح امضا خواهد شد طی مراسمی در دوحه که در آن طالبان یک دفتر سیاسی این جنبش با توجه به گروه سخنگوی Zabihullah Mujahed و حنفی. Mujahed رسیده بود از طریق WhatsApp در روز دوشنبه.

“همسایه های افغانستان, اعضای سازمان ملل به شورای امنیت و کشورهای اسلامی سازمان همکاری اسلامی و دیگر کشورهای درگیر در افغانستان صلح موضوع خواهد بود دعوت به شرکت به عنوان شاهد” حنفی گفت: در مصاحبه با طرفدار طالبان پشتو زبان وب سایت خبری nunn.آسیا.

در نظرات پس از این مذاکرات دستیابی به موفقیت ایالات متحده فرستاده زلمای خلیل زاد رئیس مذاکره با طالبان گفت که او را “با احتیاط خوش بینانه است.” هیئت نمایندگی ایالات متحده به رهبری خلیل زاد شده است مذاکره با طالبان از اواخر سال 2018 است.

“اما من به اندازه کافی واقع بینانه می دانم که وجود دارد مقدار زیادی از چالش های پیش رو,” او اضافه شده است.

خلیل زاد گفت که در حالی که او تا به حال دریافت تضمین های امنیتی از هر دو دولت افغانستان و طالبان بالقوه باقی مانده برای “اخلال گران” در داخل افغانستان و در خارج از کشور به upend ماه های دیپلماتیک حال پیشرفت است.

“من باور دارم که شاید بهتر از هر زمان در چند دهه اخیر وجود دارد یک فرصت برای صلح” او گفت: صحبت کردن در اسلام آباد روز دوشنبه در یک کنفرانس سازمان ملل درباره پناهندگان مارک 40 سال از جنگ در افغانستان است.

برخی از مقامات افغان گفت که کاهش خشونت خواهد بود سراسر کشور و همه احزاب به جنگ خواهد توقف برنامه ریزی شده عملیات تهاجمی. مقامات در صحبت خواست نامش فاش نشود به این دلیل که آنها مجاز به بحث در مورد معامله publicly.

رسمی هیچ کلمه ای در زمانی که کاهش خشونت آغاز خواهد شد اما انتظار می رود گاهی این هفته است.

در صورتی که کاهش خشونت دارای آن خواهد بود و پس از امضای یک شهروند ایالات متحده آمریکا-طالبان موافقت نامه که در آن هزاران نفر از نیروهای ایالات متحده خواهد برداشت و طالبان آغاز خواهد شد مذاکرات مستقیم با رهبران افغان.

حنفی ذکر شده در مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان اما او گفت چنین اقدامی تنها بود بعد از یک جرم زندانی ارز.

“وقتی که این فرایند از انتشار 5000 [طالبان] زندانیان … تکمیل شده است و سپس داخل افغانستان مذاکرات آغاز خواهد شد,” او گفت:. طالبان زندانیان خواهد بود برای رد و بدل 1000 نفر از اعضای نیروهای امنیتی افغانستان با توجه به حنفی.

اما مقامات افغان گفته اند قبلا که ارز خواهد بود مورد بحث در داخل افغانستان و نه قبل از.

گسترده تر ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق تقریبا یکسان به یک مذاکره در ماه سپتامبر که لغو شد توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن پس از یک حمله طالبان که منجر به کشته شدن یک سرباز آمریکایی قبل از آن می تواند امضا شود. معامله را آغاز خروج نیروهای ایالات متحده و نیاز به طالبان به تعهد به بندر گروه تروریستی داعش با قصد حمله به غرب است.

در حالی که یک معامله رسیده مقامات آمریکایی هشدار داده اند آن باقی مانده است مشروط بر نتیجه این دوره از کاهش خشونت است.

در بیانیه منتشر شده توسط اشرف غنی را روز شنبه افغانستان جمهور گفت: “توافق” نهایی خواهد شد در هفته آینده و را “مشروط محتوا.”

در سالانه کنفرانس امنیتی مونیخ در روز شنبه غنی در زمان یک مبارز تن وقتی پرسیده شد که در مورد نقش احتمالی طالبان در آینده افغانستان.

“اگر طالبان تا به حال حمایت از, چرا که آنها را تا ترس از انتخابات” او گفت:.

“من آنها را به چالش: قرار دادن خود را بهترین نامزد در هلمند و ببینید که آیا شما برنده شوید” او در ادامه با اشاره به افغان استان در نظر گرفته شده افزوده از طالبان پشتیبانی می کند. “اگر مردم در انتخاب شما جالب سگ پس از آن من می گویند شما واقعا باید یک پایگاه قدرت. اسلحه ها نه بر اساس قدرت است.”

طالبان تا به حال حکومت افغانستان تا زمانی که آمریکا و ائتلاف به رهبری رییس این گروه در سال 2001. با وجود آمریکایی ها صرف حدود 900 میلیارد دلار در جنگ افغانستان پس از طالبان در حال حاضر در قویترین خود را پس از اینکه به خلع از قدرت است. گروه کنترل و یا مسابقات حدود نیمی از کشور و به طور منظم مراحل حملات در کابل ،

اطلاعات اين مقاله کمک توسط سوزانا جورج حق نواز خان و شریف حسن از واشنگتن پست و Eltaf Najafizada خبری بلومبرگ.

یک بخش در 02/18/2020

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

بهترین مترجم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید