چای با نام تجاری T2 می شود یونیلور هشتم گواهی B پارسیان

Category: وب وایر Comments: No comments

T2 و یونیلور حق بیمه چای با نام تجاری است زمانی B پارسیان با مجوز رسمی به رسمیت شناختن آن تعهد به پایداری و مترقی آن رویکرد به سمت ایجاد یک فراگیر فرهنگ است.

کوتاه برای سود شرکت B پارسیان گواهینامه اعطا شده است تنها به کسب و کار است که با بالاترین استانداردهای تایید اجتماعی و زیست محیطی, عملکرد, عمومی شفافیت حقوقی و پاسخگویی به تعادل سود و هدف.

T2 در حال حاضر می پیوندد در سراسر جهان B پارسیان جامعه می شود و هشتم Unilever با نام تجاری برای به دست آوردن گواهینامه. دیگران هستند بن و جری نسل هفتم آقا کنزینگتون را Mãe زمین ساعت آفتابی Olly تغذیه و Pukka گیاهان.

با استفاده از رشد خوب

“B پارسیان با مجوز رسمی نشان دهنده ماموریت ما به رهبران و عوامل برای تغییر مثبت در چای رده و صنعت در مقیاس بزرگ می گوید:” T2 جهانی مدیر عامل نیکول Sparshott.

“ما در نظر ما تاثیر در هر مرحله از کسب و کار ما از اولین برگ را به آخرین جرعه. ماموریت ما این است که به طور مداوم در تلاش برای انجام خوب در سراسر کسب و کار برای اطمینان حاصل شود که تمام اقدامات ما به نفع هر دو مردم و سیاره است.”

راه اندازی در استرالیا 20 سال پیش T2 است و پس از تبدیل شدن به یک نام تجاری جهانی با استفاده از آن سود و رشد برای ایجاد یک تاثیر مثبت برای کارکنان اقتصاد جوامع و محیط زیست است.

در میان آن محیط زیست دستاوردهای T2 انتظار دارد که منبع بیش از 70 درصد از مواد تشکیل دهنده چای از گواهی پایدار مزارع این سال با تعادل در مسیر به گواهی پایدار در 2021.

بیش از 90 درصد از T2 بسته بندی در حال حاضر قابل بازیافت قابل استفاده مجدد و یا compostable و نام تجاری است که در مسیر رسیدن به 100 ٪ در سال 2021. در واقع یک تغییر جهت به تولید T2 خرده فروشی کیسه های از کاغذ بدون پوشش و بدون هر گونه بسته بندی پلاستیک ساخت آنها 100% قابل بازیافت است که انحراف بیش از 100 تن زباله از محل دفن سالانه است.

جشن تنوع به تفاوت

T2 نیز گسترش آن پایداری اعتبار به مردم آن از طریق فلسفه خود را از جشن تفاوت با ساخت یک تفاوت.

به عنوان بخشی از تعهد خود را برای ساخت یک تیم است که متنوع در سن و سابقه و شناسایی نام تجاری منصوب متخصص آژانس های استخدام و معرفی یک فرایند شناخته شده به عنوان ‘blind استخدام’. کار نامزد شارت بدون استخدام مدیر دانستن متقاضی نام و نام خانوادگی تاریخ تولد و جنسیت و موسسه آموزشی و یا استخدام ظاهر برای از بین بردن ناخودآگاه تعصب.

“ما غرور خودمان را به عنوان یک کسب و کار قرار می دهد که مردم برای اولین بار. با برسمیت شناختن تفاوت های ما, ما می تواند به کاهش نابرابری ایجاد محیط سالم, ساخت قوی تر جوامع و رسوخ کردن شغل با کرامت و هدف می گوید:” نیکول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>