Coronavirus جنگ اقتصاد جهان تغییر خواهد کرد

Category: کرین نیویورک Comments: No comments

جهان در حال جنگ با coronavirus? ماه گذشته چین به نام چین سرکوب تلاش یک “مردم جنگ”; در هفته گذشته دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن برچسب خود را یک “جنگ به رئیس جمهور:” در حالی که امانوئل پاکسازی اعلام کرد که فرانسه “در جنگ” با COVID-19. به عنوان واکنش جهانی به همه گیر جمع آوری بخار شعارهای بسیج زمان جنگ همه جا هست. در ایتالیا بدترین آسیب دیده کشور در اروپا دولت anti-virus تزار به نام این کشور به “تجهیز خود را با یک جنگ اقتصادی” برای مقابله با این بیماری است.

در طول سال 2008 بحران مالی جهانی سیاستگذاران شد علاقه با استفاده از جنگاوری زبان برای توصیف خود را تثبیت تلاش استناد به “بزرگ bazookas” و “شوک و ترس.” اما در کل ماهیت واکنش جهانی به coronavirus باعث می شود استعاره از زمان جنگ اقتصاد و حتی بیشتر مربوط به امروز است. دولت در حال حاضر برای مدیریت اضطراری برای بهداشت عمومی در همان زمان به عنوان بانک مرکزی عمل می کنند برای آرام کردن بازارهای مالی نیروهای مسلح مستقر هستند برای ساخت بیمارستان ها و شهروندان حرکات محدود اجتماعی فاصله.

اما آنچه در راه است جنگ اقتصاد یک راه مفید برای درک مبارزه با کروناویروس? ایده استناد شده است به معنی انواع چیز است: بهره وری, قربانی, اصلاحات همبستگی و غنی است. در برخی از این مناطق جنگ نیست, یک راه مناسب برای فکر کردن در مورد جهانی همه گیر. در جهات دیگر آن زمان برای دولت های غربی به فراتر از صرفا با استفاده از زمان جنگ لفاظی. تاریخ 20 قرن جنگ اقتصاد ارائه می دهد درس های مهمی است که سیاستگذاران در حال حاضر باید نقشه کشی در امروز.


A World War II poster urges women to find a job to aid in the war effort.

جنگ جهانی دوم پوستر خواستار به پیدا کردن یک شغل برای کمک به تلاش های جنگی. Minnesota Historical Society/Corbis via Getty Images

مبارزه ما علیه این بیماری به وضوح به یاد می آورد در زمان جنگ و شرایط اضطراری در نیاز فوری به گسترش تولید و مراقبت است. به عنوان COVID-19 موارد پایمال کردن بخش های مراقبت ويژه در سراسر جهان ما باید بیشتر تست کیت های بیمارستان تخت, ونتیلاتور, دستگاه ماسک و لباس محافظ—تعداد زیادی از آنها سریع است. گسترش اورژانس ظرفیت مواجهه با عرضه تنگناها مثلا از مواد شیمیایی مورد استفاده در تست و بلندی کمبود پرسنل پزشکی آموزش دیده. دولت ایالات متحده نیایش در هفته گذشته از دفاع تولید عمل می کنند (DPA) یک جنگ سرد قانون اجازه می دهد آن را به اولویت بندی و تخصیص منابع برای کمک به گسترش صنایع خصوصی در بخش های استراتژیک است که یک قدم در این جاده به ساخت یک بزرگتر پزشکی تولید انبوه پایه.

اما به عنوان مورخ تیم بارکر اشاره DPA است که نه تنها مدل برای چنین بسیج منابع و یا حتی یکی از موثر ترین. مدل وجود دارد کمتر متکی به بخش خصوصی از DPA; یکی از مهم زمان صلح و سلف معامله جدید-عصر کار می کند پیشرفت دولت است. این نوع از طرح قادر خواهد بود برای قرار دادن به کار تعداد زیادی از کارگران هستند که در مواجهه با بیکاری در هفته های آینده و ماه. علاوه بر داشتن اقتصادی مثبت و عوارض جانبی از جمله استخدام عمومی گسترش دولت ظرفیت و حذف نیاز به تکیه بر بداهه استثماری شیوه کار مانند نیویورک دولت استفاده از نیروی کار را به صورت انبوه تولید ضد عفونی کننده دست.

جنگ اقتصادی تولید است که اغلب تصور به عنوان یک ملی سرمایه گذاری. اما اکثر جنگ اقتصاد در قرن 20 شد عمیقا بین المللی در تامین خطوط. پزشکی بسیج در برابر COVID-19 باید به طور مشابه جهانی. در حال حاضر وجود دارد در مورد 173,000 هواکش در ایالات متحده است. در کوتاه مدت افزایش در آمریکا نیاز به تنهایی احتمالا بیش از کل جهانی تولید سالانه 40000 تا 50000 ماشین آلات. با توجه به ماهیت پیچیده و بالا الزامات بهداشتی از ونتيلاتور مجمع حتی DPA تنها اجازه خواهد داد که کوچک تبدیل تولید گیاهان پزشکی دستگاه تولید. کمبود قابل حل در درون مرزهای ملی. شرق آسیا که در آن ویروس است که تحت کنترل نسبی است که در آن فن را می توان در یک جدی مقیاس. فقط به عنوان وام و اجاره و پل هوایی برلین ارائه شده ایالات متحده-تولید مواد جنگ برای بقیه جهان در 1940s تا واقعیت های جهانی تولید پایه در سال 2020 نشان می دهد که توده airlifts از پنکه و ماشین آلات از چین خواهد بود و نیاز به حمایت کافی غربی اورژانس.

[نقشه برداری Coronavirus شیوع: به روز رسانی روزانه در همه گیر و یاد بگیرند که چگونه آن را تحت تاثیر قرار کشور در سراسر جهان است.]

فراتر از درمان فوری افراد مبتلا به کروناویروس, اما, دولت های غربی را تقریبا بطور جهانی تعطیل به جای ramped تا تولید. به عنوان یک تحلیلگر مالی با اشاره به “مستند اقتصاد” است که در بسیاری از راه های مخالف دقیق از زمان جنگ اقتصاد کل بسیج. در طول هر دو جنگ جهانی اقتصادی بسیج ثبت نام کم سابقه گروه های زیادی از کارگران زن و مرد در تولید انبوه. Coronavirus را اختلال در زنجیره تامین و اجتماعی فاصله اقدامات از امروز, اما در حال حاضر قرار دادن میلیون ها نفر از کارکنان در بخش های تولید و خدمات بخش از کار است.

با وجود مؤثری طبیعت زندگی تحت قرنطینه روشن است که coronavirus شبیه جنگ در یکی از جنبه های بسیار مهم: به عنوان یک بسیار عفونی ویروس قابل توجهی میزان مرگ و میر آن پتانسیل به توده علت مرگ در یک مقیاس نهان در جوامع اروپایی از 1940s. رو به این واقعیت است که از لحاظ سیاسی دشوار است اما اجتناب ناپذیر است. نخست وزیر ایتالیا جوزپه کونته او خواسته است هموطنان برای “60 میلیون کوچک و بزرگ فداکاری” به آنها آب و همه گیر. حتی کسانی که به درستی اجتناب از زبان جنگ مانند صدر اعظم آلمان آنجلا مرکل اذعان کرد که coronavirus خواسته یک سطح از اقدام جمعی نهان پس از جنگ جهانی دوم است.

فراتر از بیمار و زخمی و مرده جنگ, اقتصاد بر دیگر فداکاری بیش از حد. تحت سرمایه داری در شرایط جنگ اقتصاد باعث طرح این سوال که چگونه بسیاری از منابع جامعه است و حاضر به کنار از سود به دنبال سرمایه گذاری برای حفاظت از خود است. هر دو قدرت نظامی و مراقبت های بهداشتی با سقوط به رده از هزینه های است که اساسا محافظ به جای مولد در طبیعت است.

اما فراتر از این قیاس دچار تزلزل. شرایط اضطراری اغلب در حال حاضر اقتصاد با محدودیت منابع. در اوایل 20 قرن جنگ اقتصاد کلید معضل معمولا انتخاب بین اولویت دفاع و یا غیر نظامی تولید—guns یا کره. Coronavirus نیروهای ما را به فکر می کنم سخت در مورد چگونه بهداشت عمومی اقدامات می توان به آشتی با تولید اقتصادی. اما این یک مشکل نیست از اولویت مصارف و یا منابع محدود است. مسئله این است که حفظ گردش خون. در اجرای خواسته های پیشگیری از بیماری (قرنطینه اقدامات) و مراقبت (بستری) قرار داده خواهد شد امرار معاش از کسانی که وابسته به دیگر اشکال سرمایه داری تولید در خطر است. تنها عظیم مداخله دولت برای حفاظت از کانال های گردش اقتصادی می تواند به حل این تنش در راه است که قربانی سابق برای دومی. ما ممکن است این تماس بگیرید “تهویه یا کره” معضل است.

غیر قابل اجتناب نیاز به دخالت دولت کمک می کند تا توضیح دهد که چرا جنگ اقتصاد است که مورد علاقه استعاره از تکنوکرات تخیل. بحران همیشه اعطا اصلاح طلب سیاستگذاران قدرت برای دور زدن قانونی gridlock و تثبیت منافع. Coronavirus بحران است که در حال حاضر امکان اجرای ایده هایی که در نظر گرفته شده بسیار رادیکال فقط ماه پیش. سرعت که با آمریکا و قانونگذاران را در آغوش مداخله ایده های چنین به عنوان مستقیم, نقدی, نقل و انتقالات, انجماد, وام مسکن, فروش اموال به رهن و دولت ملی مضطرب شرکت های عمده فکری دفاع چپ. برای مدت زمان طولانی مترقی چپ بر مشکلات بسیار است که این ویروس در حال حاضر در معرض بنابراین کاملا: متزلزل اشتغال; یورتمه رفتن درآمد و ثروت نابرابری; این غیرقابل تحمل هزینه های مراقبت های بهداشتی و مسکن و آموزش و پرورش برای بسیاری از; و خطر شخصی بدهی.


پوستر تولید شده توسط راه آهن در طول جنگ جهانی دوم به یاد مسافران از خدمات این شرکت به تلاش های جنگی. (فرانک هنری ماسون/SSPL/گتی ایماژ)

اما موفق مدیریت بحران است و هیچ تضمینی برای دوام اصلاحات. جنگ اقتصاد قدرتمند می تواند رشد سیاسی را تغییر دهید. اما فن سالاری نمی تواند خود را از فرزندان زنده ماندن از طریق قدرت خود را به تنهایی. آنچه ارائه این نوآوری با دوام است و ظهور سیاسی و انتخاباتی اتحاد است.

در مورد اروپا دولت رفاه واقعی میوه ها در زمان جنگ مدیریت بحران تنها رسید پس از پایان جنگ است. سیاست به معنای مقابله با خسارات ناشی از رکود بزرگ و جنگ جهانی ایجاد شده جدید حوزه. با وجود اینکه قاب به عنوان استثنایی در زمان جنگ یا پس از جنگ اقدامات بسیاری از مقررات به سرعت در حال تثبیت شد. در بین دو جنگ جهانی بریتانیا و فرانسه و آلمان از آن حمایت مالی برای “قربانیان جنگ”—جانبازان و کسانی که در سمت چپ بیوه یتیم و معلول جنگ—که ایجاد پایه برای بعد جهانی حقوق بازنشستگی و مراقبت از کودک. اگر پاسخ اضطراری اقدامات به COVID-19 رشد برای در بر گرفتن به اندازه کافی بزرگ گروهی—برای مثال میلیون ها نفر از کارگران خدمات بودن گذاشته—این هم ممکن است لخته شدن به یک جدید نیمه سازمان یافته با یک آینده سیاسی نقش دارد.

دقیقا به خاطر اعتماد خود را بر دولت اقدام, جنگ, اقتصاد عمیقا در سیستم سیاسی. جنگ اقتصاد نه تعلیق سیاست; آنها افزایش ریسک. به عنوان فرصت برای توانمند سازی و غنی سازی فراوانند, رمان, توزیع منافع و بار بوجود می آیند که در آن برخی از گروه های به دست آوردن قدرت و منابع را نه فقط در حد اما در هزینه دیگران است. کوتاه مدت شرایط اضطراری می تواند به طور موقت براکت توزیعی سوال از بحث های سیاسی به عنوان مثال بیش از حقوق و دستمزد. اما دیگر جنگ استثنا گذشته بیشتر فرصت های تابع گروه به اهرم قدرت خود را. در اوایل قرن 20 جنگ تولید شده اتحادیه های کارگری قوی تر در انگلیس, فرانسه, آلمان, ایتالیا, ژاپن و ایالات متحده و جاهای دیگر. حتی زمانی که کارگران سازمان یافته مذاکره پیمان وحدت ملی با دولت و منافع کسب و کار آن قرار داده و قدرت خود را بر روی صفحه نمایش در فوری پس از جنگ دوره 1918-1921 و 1945-1948 که شاهد بزرگترین اعتصاب امواج از قرن 20th.

در این رابطه coronavirus مستندات در حال حاضر عمیقا کج وضعیت. پس از چند دهه از سقوط unionization غربی اقتصاد محدود مقدار از نیروی کار خود را به خانه های خود را در حالی که بسیار در حال افزایش اعتماد خود را بر حیاتی مجموعه ای از کارگران در مراقبت تدارکات و بخش خرده فروشی. پزشکان و پرستاران و تحویل مردم پستی و کارگران حمل و نقل, مواد غذایی, فروشگاه کارکنان قفسه stockers بهداشت کارگران و سرایداران مکانیک و فنی کارکنان و مزرعه دست در حال حاضر بسیار واضح ضروری پایه و اساس عملکرد جامعه است. قثم نامتقارن ترکیبی از بسیج و رفع بسیج عمومی از نیروی کار است که ما شاهد در حال حاضر. و به عنوان هر کسی که در حال حاضر کار از خانه با کودکان می داند قلمروهای دفتر کار مراقبت از کودکان و دیگر اشکال کار داخلی در حال برخورد به عنوان قبل از هرگز.

گوش دادن در حال حاضر: صورت خود را لمس نمی

یک پادکست جدید از سیاست خارجی پوشش تمام جنبه های این بیماری همه گیر کوروناویروس

استناد به جنگاوری قربانی افزایش مییابد نیاز به دولت به تعادل پاداش در سراسر مرزهای طبقاتی و نژاد و منطقه و سنی است. تاریخ جنگ اقتصاد ارائه درس در مدیریت همبستگی در چنین شرایطی است. فراتر از پیشگام اشکال اقتصادی, برنامه ریزی, بسیج منابع و صنعتی سیاست های جنگ, اقتصاد پیشگام بسیاری از طرح های که به طور مستقیم به ترویج همبستگی در چهره قربانی. که میلیون ها نفر داوطلب برای مبارزه در حالی که غیرنظامیان در “homefront” سرنشین دار و کارخانه ها و مدارس و بیمارستان متحده قادر به ایجاد یک جدید اخلاقی در اقتصاد است. آن مرکزی هدف از تحقیر بود که این رقم از جنگ سودجوی. هر جامعه در جنگ بین سالهای 1914 تا 1945 محفوظ ویژه نفرت برای افرادی که رسید سود های عظیم در حالی که دیگران زندگی خود را به خطر انداخته و ارائه کار خود را.

اولین ابزار در برابر جنگ ناشی از رانت شد و مازاد سود پرداخت مالیات. بین سالهای 1915 تا 1918 هر عمده متخاصم در جنگ جهانی اول مشمول مالیات سود از افراد خصوصی و شرکت های بزرگ. ویسکانسین بهداشت ، رابرت La Follette, را محکوم کرد, جنگ سود به عنوان “دشمنان دموکراسی در میهن است.” سود بیش از حد مالیات بود و حتی بالاتر در آینده جنگ; 1943 توسط ایالات متحده شرکت داشتند مشمول مالیات در نرخ 95 درصد برای هر دلار آنها را به دست آورده و بالاتر از 8 درصد نرخ بازگشت سرمایه است. رئیس جمهور فرانکلین دی روزولت قرار داده و آن را به سادگی: “من نمی خواهم برای دیدن یک جنگ میلیونر ایجاد شده در ایالات متحده به عنوان یک نتیجه از این جهان فاجعه است.”

زمان جنگ اقتصاد نه تنها توزیع مجدد آنچه که شمارش به عنوان مشروع به دست آورده درآمد. به عنوان مورخ Mark Wilson تاکید کرد: یکی از حقوقی نوآوری ایجاد شده توسط زمان جنگ اسلحه هزینه های دولت ایالات متحده را توسعه قدرت “قانونی مذاکره دوباره.” این اجازه به دولت برای دوباره انجام خصوصی قرارداد خواستار قیمت های پایین تر در موارد که در آن بوده است بسیارهزینه خصوصی تامین کنندگان. اگر چه این “clawbacks” به طور گسترده ای منفور توسط صنعتگران آنها اجازه دولت برای جلوگیری از هدر رفتن پول مردم به دلیل قیمت-درآوردن توسط پیمانکاران. در برنامه ریزی شهری و شهر سیاست صاحبخانه آمد تحت بررسی امکان مسکونی جنگ سود. جنگ جهانی اول را بیش از هر چیزی در قرن 20 به اجاره کنترل یک عمل گسترده در دموکراسی های سرمایه داری. به عنوان رشد تعداد افراد مشغول به کار و زندگی در شهرها هزینه زندگی تا به حال نگه داشته می شود در دسترس به طور متوسط کارگران درآمد. حداقل-دستمزد-خدمت همان تابع حصول اطمینان از کارگران رو سهم عادلانه خود را از دستاوردهای جنگ بخشش.

این جنگ اقتصادی مکانیسم همبستگی ارائه ایده های ارزشمند در مورد چگونه به آدرس فعلی همه گیر “جهان فاجعه است.” شرکت های دارویی و مراقبت های بهداشتی با واسطه می توانید خود را بیش از حد سود مشمول مالیات به اطمینان حاصل شود آنها نمی درو مزایای منحصر به فرد از مبارزه مشترک در برابر ویروس. اقتصاددان تخمین می زند که آمریکا ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی را بیش از حد سود از 65 میلیارد دلار در سال است. این است که به اندازه کافی برای تولید 1.3 میلیون ICU هواکش در $50,000 یک قطعه و یا به صندوق بیمارستان از میلیون ها نفر از افرادی که نیاز به درمان فوری برای COVID-19. کنگره نیز باید بررسی برقراری مذاکره دوباره عمل 1951 دوباره عرضه های پزشکی قرارداد و در نتیجه بیش از حد سود برای بخش خصوصی است. اجاره کلاه و حداقل دستمزد طبقه باید نهاد برای کاهش فشار بر ترازنامه خانوارها.

اقتصادی و مالی اقدامات به تنهایی کافی نیست و عمده مداخلات در مسکن و آب و برق نیز مورد نیاز است. طرح های از ایالات مانند کالیفرنیا و نیویورک و شهرستانها مانند لس آنجلس و میامی و اورلاندو و سیاتل به توقف اخراج و تعویق انداختن ابزار بسته آف باید گسترش یافته در سراسر کشور. (دیترویت حتی ترمیم آب دسترسی به کسانی که قبلا قطع شده است.) دولت ایالات متحده می تواند با استفاده از دامنه برجسته قانون به بیش خالی خوابگاه های خصوصی و هتل ها و پارک ها و دیگر فضاهای مورد نیاز برای گسترش ظرفیت اورژانس مراقبت های بهداشتی. به عنوان جیمز Galbraith پیشنهاد بزرگ لجستیکی شرکت های بزرگ مانند آمازون خارج شده و فدرال اکسپرس می تواند به عنوان خدمات عمومی با underemployed رانندگان پر کردن اضافی را در تحویل کارکنان.


A propaganda poster from World War II shows Americans of different national origins assembling a Sherman tank with a quotation against discrimination by President Franklin D. Roosevelt.

یک پوستر تبلیغاتی از جنگ جهانی دوم نشان می دهد آمریکایی ها مختلف ملی و ریشه های نصب و راه اندازی یک مخزن شرمن با یک نقل قول در برابر تبعیض توسط پرزیدنت فرانکلین روزولت. جنگ نیروی انسانی کمیسیون/دفتر چاپ دولت ایالات متحده./گالری Bilderwelt/گتی ایماژ

جنگ اقتصاد پدید آمده در اطراف نوبه خود از قرن 20 به عنوان یک میدان است که مخلوط تجزیه و تحلیل دقیق با ترس حدس و گمان است. می تواند توده جوامع مبتنی بر تولید صنعتی و جهانی عرضه راه زنده ماندن مدرن wars?

سوال این بود که فشار پس از جنگ به طبیعت خود باز درگیری که مدت نمی توان پیش بینی کرد. اوایل جنگ اقتصاددانان مانند لهستانی تاجر ایوان بلاخ و اتریش دانشمند اتو Neurath بررسی چگونگی بزرگ و کوچک متحده—روسیه و آلمان و همچنین ژاپن و صربستان خواهد کرایه اگر آنها تا به حال به راه انداختن جنگ برای مدت زمان طولانی. بلاخ پیش بینی کرد که حد بار از بازار را در نتیجه عمده “تشنج در نظم اجتماعی.” Neurath استدلال کرد که مناسب سازمان تامین مواد خواهد بود قوی تر و بنیاد ملی بقا از ثروت مالی.

چه هر دو از آنها توافق شد که انعطاف پذیر ترین جنگ اقتصاد بودند کسانی که بیشتر با منابع محدود. سهمیه بندی شد, یکی از راه های انجام این کار, اما طوری بود که فن آوری اختراع. حال جدا از بقیه جهان اقتصاد یا بحران اقتصادی یا توسط ارتش دشمن و یا محاصره—یک محرک قوی به چنین اختراع به ارمغان آورد که در مورد توسعه اشکال مصنوعی از پلیمر پارچه سوخت و کود شیمیایی در طول جنگ های جهانی.

چنین ابتکار دارای یک درس مهم برای حال حاضر. آن است که قطعا در ماده و معنی مالی ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای غلبه بر ویروس و اجتماعی و اقتصادی دررفتگی ناشی از آن است. اگر چه مرگ و میر به احتمال زیاد بالا ما می دانیم که این بیماری همه گیر خواهد شد و در نهایت به پایان رسید. اما فراتر از قطعنامه COVID-19 بحران بافندگی یکی دیگر از مشکل: تغییر آب و هوا. خواهد شد یک پاسخ اضطراری به این بیماری برای ما ارسال کردن از ماهیتابه ویروس به آتش آب و هوا شکست? چالش ما در حال حاضر چهره به بسیج استفاده نشده نیروی کار و منابع در بخش های خاص در حالی که حفاظت از زندگی در بقیه اقتصاد—از جمله زندگی آینده است که بستگی به سیم پیچ پایین سوخت های فسیلی میباشد. اینجا جهانی اثرات ناشی از این ویروس است که کاهش انتشار کربن ذخیره شده در زندگی با کاهش آلودگی هوا متوقف شد و بسیاری از ما عادی کربن فشرده و سبک زندگی ایجاد فرصت برای تبدیل به سبز سیاست در سراسر هیئت مدیره.

غنی از زمان جنگ اقتصاد ارائه می دهد مفید قالب برای فکر کردن در مورد زمینه گسترده تر از coronavirus بحران است. نصب مبارزات انتخاباتی جدی برای کاهش تغییرات آب و هوایی نیازمند یک پاسخ بسیار بزرگ است که بسیاری از ویروس پاسخ اقدامات فقط یک شروع است. با وجود تماس برای بازگشت به حالت عادی دشوار است تصور کنید بعد از همه گیر دنیای اقتصاد, هر آنچه در آن مانند به نظر می رسد به عنوان یک بازسازی از هر نوع. حتی اگر ویروس متهم در چند ماه یا سال از هم اکنون بزرگتر از حالت استثنا در سیاست گذاری و اقدام جمعی که به آن در حال حاضر متعلق بعید است که به پایان رسیده است.

قرن بیستم جنگ اقتصاد نقش مهمی در اجازه می دهد که زمان صلح و اقتصاد است که به دنبال آنها را به شکوفا. کلید در حال حاضر خواهد بود به منظور جلب درس خود را از همبستگی و نوآوری به عنوان coronavirus مواجه قرن 21 اقتصاد جهانی با یک نوع جدید از جنگ خطر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>