آمریکا و طالبان معامله جوهر برای پایان دادن به 18 سال از جنگ

Category: آرکانساس Comments: No comments

دوحه قطر — ایالات متحده در روز شنبه امضا یک توافق صلح با طالبان است که با هدف پایان دادن به امریکا طولانی ترین جنگ و آوردن نیروهای ایالات متحده از افغانستان بیش از 18 سال پس از حملات یازدهم سپتامبر ، 11, 2001 حملات تروریستی.

تاریخی ایران امضا شده توسط رئیس مذاکره کنندگان از هر دو طرف و شاهد توسط وزیر امور خارجه مایک Pompeo, تماس, برای خروج از همه آمریکا و نیروهای متفقین در بعد از 14 ماه و اجازه خواهد داد که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به نگه داشتن یک کمپین تعهد به عصاره آمریکا از “جنگ بی پایان.”

در کاخ سفید مغلوب ساختن پیشی جستن به خبرنگاران گفت: ایالات متحده سزاوار اعتبار برای کمک به افغانستان را یک گام به سوی صلح است. او با احتیاط از معامله چشم انداز برای رسیدن به موفقیت و توصیه طالبان در برابر نقض تعهدات خود.

“ما فکر می کنم ما موفق شود در پایان گفت: با اشاره به گفتوگوهای صلح افغانستان و نهایی ایالات متحده خروج. او گفت که او خواهد بود “جلسه شخصا با رهبران طالبان در نه چندان دور آینده” و در توصیف این گروه به عنوان “از جنگ خسته شده اند.”

[تصویری نیست بالا ؟ اینجا را کلیک کنید به تماشای ” https://www.youtube.com/watch?v=eATnnNyWjTY]

او نگفت که کجا و به همین دلیل او قصد دارد برای دیدار با رهبران طالبان. او گفت که او فکر می کند آنها جدی در مورد معامله با آنها را امضا کرده اما هشدار داده است که اگر نتواند ایالات متحده آمادگی خود را برای راه اندازی مجدد مبارزه با.

“اگر همه چیز بد اتفاق می افتد ما را” در نظامی شلیک مغلوب ساختن پیشی جستن گفت.

Pompeo به همین محتاط.

“امروز ما واقعی هستند. ما در حال تصرف بهترین فرصت برای صلح در یک نسل” Pompeo گفت: در قطر سرمایه, Doha. “امروز ما محدود است. ما می دانیم که امریکا نباید در ابد در گورستان امپراتوری اگر ما می تواند کمک به افغان ها ایجاد صلح است.”

تحت این توافق آمریکا را جلب نیروهای خود را به 8,600 از 13,000 در آینده سه تا چهار ماه باقی مانده نیروهای آمریکایی خروج در 14 ماه. کامل خروج خواهد بستگی دارد طالبان ملاقات تعهدات خود را برای جلوگیری از تروریسم از جمله تعهدات خاص به نفی القاعده و جلوگیری از آن گروه و یا دیگران را از استفاده از خاک افغانستان به طرح حمله آمریکا و یا متحدان آن است.

معامله مجموعه صحنه را برای داخل افغانستان مذاکرات صلح را آغاز حدود 10 مارس با هدف مذاکره دائمی آتش بس و قدرت های توافق بین المللی مستقر در افغانستان شدند. شاید پیچیده ترین و دشوار فاز از این طرح است. آن را نمی کند, اما, کراوات امریکا خروج به هر نتیجه خاص از تمام افغان در ایران, به گفته مقامات ایالات متحده.

[تصویری نیست بالا ؟ اینجا را کلیک کنید به تماشای ” https://www.youtube.com/watch?v=EgUtVa6_FLs]

Pompeo گفت که “این فصل از تاریخ آمریکا در افغانستان در خون نوشته شده است” و تاکید کرد که راه پیش رو خواهد بود دشوار است.

در موازی مراسم در کابل وزیر دفاع ایالات متحده امریکا خوانده شده را علامت Esper و رئیس جمهور اشرف غنی با امضای یک بیانیه مشترک تعهد دولت افغانستان به حمایت ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله است که بازدید skeptically توسط بسیاری از جنگ خسته افغانها به خصوص زنان که از ترس بازگشت از سرکوب تحت خبرگزاری طالبان.

میلیاردها دلار صرف

جورج دبلیو بوش رئیس جمهور دستور داده بود آمریکا حمله به افغانستان در پاسخ به 9/11. برخی از نیروهای ایالات متحده در حال حاضر در خدمت وجود دارد هنوز رتبهدهی نشده است به دنیا آمد هنگامی که القاعده هواپیماربایان پرواز دو هواپیماهای مسافربری به برجهای دوقلو از مرکز تجارت جهانی یکی دیگر از سقوط به پنتاگون و مجبور شد به یک چهارم در ایالت پنسیلوانیا زمینه است. نزدیک به 3000 نفر کشته شدند.

آن را تنها در زمان چند ماه به سرنگونی طالبان و ارسال اسامه بن لادن و القاعده داعش تقلا در سراسر مرز به پاکستان اما این جنگ کشیده در سال به عنوان ایالات متحده در تلاش برای برقراری ثبات عملکرد دولت در یکی از کشورهای کمتر توسعه یافته در جهان است. طالبان دوباره و در حال حاضر نگه نوسان بیش از نیمی از کشور.

ایالات متحده صرف حدود 1 تریلیون دلار در افغانستان عمدتا در دفاع از خود سربازان بلکه برای نظامی افغان. بیش از 3500 ائتلاف سربازان کشته شده در افغانستان بیش از 2400 از آنها آمریکایی است.

در حالی که Pompeo در این مراسم حضور داشتند در قطر او به نظر می رسد برای جلوگیری از هر گونه تماس مستقیم با طالبان اعلام کرد. این قرارداد امضا شد توسط ایالات متحده امریکا زلمای خلیل زاد و مرگ رهبر طالبان ملا عبدل غنی برادر که پس از دست تکان داد. اعضای طالبان فریاد زد: “الله اکبر” و یا “خدا بزرگترین است.” دیگران در حضور و غیاب از جمله قطر میزبان تحسین مودبانه.

“ما متعهد به اجرای این توافق نامه” ملا گفت: در نظر مختصری. “من از تمام مردم افغانستان صادقانه کار برای صلح و جمع آوری در اطراف میز مذاکرات صلح.”

غنی همچنین با اشاره به پیشرفت های ساخته شده در افغانستان در جامعه از جمله آزادی بیان و پیشرفت حقوق زنان.

“امروز می تواند لحظه ای از غلبه بر گذشته,” او گفت:.

برخی از طالبان جشن توافق به عنوان یک پیروزی است. “امروز روز پیروزی است که با کمک خدا” گفت: عباس Stanikzai, یکی از طالبان منجر مذاکره کنندگان.

“این است که با شکوه برای تماشای مردم افغانستان پیاده روی را از طریق خیابان برای دیدن آنها را به رقص و جشن صلح” Pompeo به خبرنگاران گفت: پس از این پیمان امضا شد. “مردم افغانستان تشنه فرصت بسیار است که ما در حال حاضر ارائه شده به آنها است.”

“ما در حال تصرف بهترین فرصت برای صلح در یک نسل ساخته شده در کار سخت ما سربازان, دیپلمات ها و بازرگانان کارگران کمک دوستان و افغان ها خود را” Pompeo گفت.

اما انتقاد از این پیمان حتی در آمد از مغلوب ساختن پیشی جستن سابق کاخ سفید تیم.

سابق مشاور امنیت ملی جان بولتون گفت: مقابله به ارمغان می آورد یک “خطر غیر قابل قبول به امریکا جمعیت غیر نظامی.”

“مشروعیت بخشیدن به طالبان می فرستد سیگنال اشتباه به داعش و القاعده تروریست ها به امریکا و دشمنان به طور کلی” بولتون نوشت: در یک صدای جیر جیر.

‘پیروزی برای صلح’

در ضمن در کابل در یک نادر نشان از وحدت غنی نشسته در کنار رئیس خود را سیاسی رقیب عبدالله عبدالله در این مراسم با Esper و دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ که شامل یک بیانیه بین دولت افغانستان و ایالات متحده در نظر گرفته شده برای نشان دادن پشتیبانی ایالات متحده برای افغانستان است.

استولتنبرگ به نام شنبه یک “پیروزی برای صلح” اشاره کرد و افزایش حقوق زنان امید به زندگی و احترام به حقوق بشر در افغانستان است.

“چالش در حال حاضر است که برای تضمین این منافع” او گفت:.

برای دولت افغانستان است که عمیقا از انتقاد مخالفان سیاسی از جمله عبدالله و خاله ها پیش رو خواهد بود cobbling با هم یک تیم مذاکره کننده به نشستن در سراسر از طالبان. این مذاکرات برای تعیین چهره پس از جنگ افغانستان است.

این مذاکرات برگزار می شود در اسلو, نروژ انتظار می رود برای شروع در اطراف مارس 10. طالبان را ساخته اند روشن است که آنها انتظار می رود دولت افغانستان برای آزادی خود 5,000 زندانیان قبل از شروع مذاکرات است. در اطراف آن زمان طالبان به انتشار 1,000 نیروهای دولتی پرداختند. تا به حال دولت موافقت نمی شود به آزادی زندانیان.

Esper هشدار داد راه پیش رو یک بود و نمی توانست بدون چالش های آن. “این یک لحظه امیدوار, اما این تنها آغاز راه پیش رو آسان نخواهد بود.”

در حال حاضر وجود دارد بیش از 16,500 سربازان تحت ناتو بنر که 8,000 آمریکا. آلمان بزرگترین مشروط با 1,300 نیروهای نظامی و به دنبال آن انگلیس با 1,100.

در همه 38 ناتو در کشورهای در حال کمک به نیروهای افغانستان است. اتحاد رسما اعلام ماموریت جنگی در سال 2014 و در حال حاضر فراهم می کند آموزش و حمایت از نیروهای افغان.

ایالات متحده جداگانه مشروط 5000 نیروهای مستقر به انجام ماموریت مبارزه با تروریسم و ارائه هوایی و زمینی پشتیبانی به نیروهای افغان هنگام درخواست.

هفت روز پیش طالبان شروع هفت روز “کاهش خشونت” دوره پیش نیاز برای امضای قرارداد صلح. توافق مشخص نیست که آیا این تعهد خود ادامه خواهد داد.

سخنگوی طالبان در قطر دفتر سهیل شاهین گفت: واشنگتن پست که طالبان امیدوار است برای یک “راه حل دائمی” به خشونت سطوح. اما این تعهد برای یک دوره یک هفته ای کاهش خشونت است “به پایان رسید” او گفت:.

اطلاعات اين مقاله می باشد که توسط متی لی, Kathy Gannon رحیم Faiez, Tameem اخگر, Lorne طبخ رابرت برنز و جوزف کراس از آسوشیتد پرس; توسط سارا Dadouch, Susannah جورج دن Lamothe صنعتی شریف حسن و الحق Nawaz Khan از واشنگتن پست; و Eltaf Najafizada و نیک Wadhams خبری بلومبرگ.

طالبان افغانستان مهم اردوغان روز شنبه در دوحه قطر برای امضای یک توافقنامه صلح با مقامات ایالات متحده. پیمان مجموعه صحنه را برای مذاکرات صلح در اواخر این ماه میان طالبان و دولت افغانستان. عکس های بیشتر در arkansasonline.com/31peace/.
(AP/سید حسین)

یک بخش در 03/01/2020

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>