آمریکا و طالبان آماده به امضای قرارداد صلح

کابل — ایالات متحده قصد دارد برای امضای قرارداد صلح با طالبان در فوریه. 29 به عنوان طولانی به عنوان یک یک هفته ای کاهش خشونت در سراسر کشور دارد گفت: وزیر امور خارجه مایک Pompeo. طالبان همچنین با انتشار بیانیه ای تایید این طرح به امضای قرارداد صلح که روز است.

معامله خواهد شد و امریکا طولانی ترین جنگ پس از بیش از 18 سال است.

خشونت کاهش تعیین وضعیت ممکن است صلح معامله شد مجموعه ای برای شروع در اوایل امروز-درست پس از نیمه شب با توجه به افغانستان در شورای امنیت ملی و مقام وزارت خارجه.

“ایالات متحده به مذاکره کنندگان در دوحه آمده اند به یک تفاهم با طالبان قابل توجهی در سراسر کشور و کاهش خشونت در سراسر افغانستان” Pompeo در بیانیه ای گفت: جمعه با اشاره به آمریکا و طالبان در قطر سرمایه است.

“پس از یک اجرای موفق از این درک امضای ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق است انتظار می رود به جلو حرکت کند.”

طالبان گفت: “هر دو طرف در حال حاضر ایجاد یک مناسب وضعیت امنیتی پیش از امضای تفاهمنامه تاریخ گسترش دعوت نمایندگان ارشد کشورهای متعدد و سازمان برای شرکت در مراسم امضای ایجاد ترتیبات برای آزادی زندانیان” و آماده شدن برای داخل افغانستان مذاکرات با توجه به بیانیه منتشر شده به رسانه ها جمعه.

“من در تمام تماس های افغان برای به دست گرفتن این فرصت” Pompeo در توییتر نوشت در روز جمعه.

این توافقنامه شرایط را برای یک توافق صلح به شرح زیر ماه از مذاکرات میان دو طرف است که شکسته اند قبل از. در عین حال هر دو طرف نشان داده اند تمایل به توقف جنگ که آغاز شد و با حمله ایالات متحده آمریکا پس از حملات یازدهم سپتامبر ، 11 سال 2001 حملات توسط اسامه بن لادن در افغانستان مبتنی بر القاعده شبکه.

برای طالبان موفق از اتمام آتش بس و افغانستان مذاکرات صلح را به گروه شانس در مشروعیت بین المللی آن فاقد در آن زمان فرار از کشور و به بن لادن و همکاران خود را پناهگاه امن.

آمریکا فرماندهی نظامی در کابل گفت: آن را تا به چیزی برای اعلام در این زمان.

این یک هفته ای کاهش خشونت خواهد شد نیاز طالبان ایالات متحده و دولت افغانستان-تراز وسط قرار دارد نیروهای خود را تا حد زیادی بس همه برنامه ریزی شده عملیات تهاجمی در سراسر کشور. دوره است که به نام یک آتش بس و نیروهای ایالات متحده ادامه خواهد داد برای انجام عملیات ضد تروریستی علیه گروه هایی مانند دولت اسلامی و القاعده در افغانستان است.

در آماده سازی برای کاهش خشونت در افغانستان با رئیس جمهور اشرف غنی شده است و جلسه تمام استان های امنیتی و رهبران سیاسی در روزهای اخیر. او گفت: یک گروه که طالبان در حال حاضر در حال انجام حدود 80 حملات یک روز که یک کاهش به حدود 10 حملات دیده می شود به عنوان یک اجرای موفقیت آمیز است.

“شجاع ما امنیت و دفاع ملی را تنها قانون در دفاع از خود و محترم مردم افغانستان گفت:” در یک سخنرانی تلویزیونی آدرس اواخر جمعه.

رهبران طالبان درهم برای دریافت پیام خود را در به حداقل رساندن خشونت به بالاترین واحد از آنچه تا به طور فزاینده غیر متمرکز نیروی.

در خصوصی پیام واتساپ فرماندهان طالبان شنیده می شود که با در نظر گرفتن درد به اعتصاب نکات دقیق وظریف: آنها می خواهند مبارزان به نگه داشتن آتش و حمله نیست اما به ماندن هوشیار در مواضع خود و نه سرمایه گذاری به شهرستانها و دولت نشد.

ایالات متحده فرستاده زلمای خلیل زاد رئیس ایالات متحده آمریکا, مذاکره, گفت که او “با احتیاط خوش بینانه” در مورد چشم انداز برای صلح اما توصیف بالقوه “اخلال گران” به عنوان گروه هر دو در داخل و خارج افغانستان است که نمی بینیم قرارداد صلح در علاقه خود را و نه ببینید این درگیری ادامه خواهد داد. خلیل زاد گفت در یک کنفرانس سازمان ملل متحد در اسلام آباد پاکستان در این هفته.

یک کشور تقسیم شده

پس از امضای ایالات متحده آمریکا-طالبان مذاکرات صلح دولت افغانستان راه اندازی خواهد شد خود را دور از مذاکرات با طالبان. غنی گفته است که او خواهد ساخت تیم مذاکره کننده است که شامل اما پس از انتخابات نتایج را اعلام کرد در این هفته سیاست افغانستان عمیقا تقسیم شده است.

غنی و رئیس خود را رقیب عبدالله عبدالله هر دو اعلام پیروزی پس از نتایج اعلام شد. عبدالله در این کشور اجرایی, اعلام نتایج غیر قانونی و اعلام کرد که شروع به راه اندازی یک دولت موازی. باید این آشفتگی های سیاسی باقی بماند آن را بیشتر پیچیده شکل گیری قوی, فراگیر تیم به مذاکره با طالبان است.

دولت آمریکا هنوز هم اذعان غنی پیروزی. تنها نظر عمومی آن ساخته شده است در نتیجه در اشاره نگرانی که انتخاباتی ظروف سرباز یا مسافر ممکن است بدتر.

“این احتمال وجود دارد که این تحولات می تواند اضافه کردن به چالش های افغانستان و چهره های, از جمله چالش های پروسه صلح” مولی Phee, خلیل زاد معاون در مذاکرات گفت: در ایالات متحده آمریکا موسسه صلح دولت-بودجه سیاست در واشنگتن است. “اولویت ما و آنچه که ما معتقدیم باید اولویت بسیاری از افغان ها باقی می ماند صلح و روند صلح است.”

به گفته تحلیلگران جنگ بود و بعید است که تحت تاثیر اولین گام از روند صلح به عنوان مقامات ایالات متحده تا به حال ساخته شده آن را برای همه روشن است که اولویت آنها بود شروع به کاهش خشونت.

“ایالات متحده به وضوح قرار داده و وزن خود را در صلح موضوع و این پیام روشن را به همه طرف-با رئیس جمهور موافقت خود را برای کاهش خشونت-وجود یک اجماع میان احزاب” گفت: Omar صدر استادیار علوم سیاسی در دانشگاه آمریکایی از افغانستان است.

“اما انتخابات مسئله ایجاد یک شکاف بزرگ بین, سیاسی, طرف, و است که نیاز به پل در یک زمان بسیار کوتاه برای این فرایند به حرکت رو به جلو,” او اضافه شده است. “و من نمی دانم چگونه است که اتفاق می افتد بدون خلیل زاد و ایالات متحده پله در.”

صدر گفت: آمریکایی ها باقی مانده آرام در نتایج انتخابات به آنها “مانور اتاق” به کارگزار حل و فصل سیاسی بحران — که می تواند اهرم برای اطمینان از روند صلح نمی کند سقوط از هم جدا.

دو تفسیر

طالبان در همین حال در بیانیه ای گفت که این توافقنامه در نظر گرفته شده است برای رسیدن به سراسر کشور صلح و پایان دادن به خارجی حضور نظامی در این کشور است.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مصمم است یک راه یا دیگری برای کاهش نظامی ایالات متحده در افغانستان را به حداقل و طالبان تعهد دراز مدت به سازش و قدرت های باقی مانده باز به سوال.

در طول هر خروج ایالات متحده خواهد حفظ حق ادامه عملیات ضد تروریستی در افغانستان شده اند که با تمرکز به طور عمده در یک دولت اسلامی گروه های وابسته به القاعده و به گفته مقامات پنتاگون.

پنتاگون کاهش یافته است می گویند که آیا آمریکا موافقت کرده به قطع آن لول نیروها در افغانستان به صفر است. وزیر دفاع علامت Esper گفت: اگر آتش بس موفق و افغانستان مذاکرات صلح شروع ایالات متحده را کاهش میدهد نیروهای نظامی مشروط “در طول زمان” به مورد 8600.

در عین حال سهیل شاهین سخنگوی طالبان دفتر سیاسی در دوحه توییتی که طالبان در انتظار خروج کامل. در یک پشتو زبان جیر او گفت: “بر اساس توافق با آمریکا تمام نیروهای بین المللی افغانستان را ترک خواهد کرد و تهاجم به پایان خواهد رسید و هیچ کس مجاز به استفاده از خاک افغانستان در برابر دیگران است.”

در بروکسل دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ با استقبال از تحولات است. رهبری ایالات متحده و اتحاد نظامی برخی از 16000 سرباز در افغانستان کمک به آموزش نیروهای امنیتی کشور اما آن می تواند در قرعه کشی را در آن عملیات به جای هر شرکت توافقنامه صلح.

“این مهم آزمون طالبان تمایل و توانایی برای کاهش خشونت و کمک به صلح در ایمان خوب” استولتنبرگ در بیانیه ای گفت. “این می تواند راه را برای مذاکرات میان افغان ها به صلح پایدار و حصول اطمینان از این کشور است که هرگز دوباره یک پناهگاه امن برای تروریست ها است.”

اطلاعات اين مقاله کمک توسط سوزانا جورج, جان هادسون و الحق Nawaz Khan از واشنگتن پست; توسط Mujib از جمله نیویورک تایمز و توسط Kathy Gannon متی لی Tameem اخگر, Lorne طبخ لولیتا Baldor و رابرت برنز از آسوشیتد پرس.

یک بخش در 02/22/2020

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

بهترین مترجم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید