Unilever دستیابی به توازن جنسیتی در سراسر مدیریت جهانی

Category: وب وایر Comments: No comments

Unilever امروز اعلام کرد که آن را به دست تعادل جنسیتی در سراسر مدیریت در سطح جهانی از یک سال پیش از آن هدف قرار دادن مجموعه خود را. با بالاتر نمایندگی مدیران زن از همیشه قبل از یونیلور نیروی کار بستن شکاف جنسیتی با 50% زنان در سطح مدیریت جهانی از 38 درصد در سال 2010 و غیر هیئت اجرایی از 45 درصد زنان است.

Unilever به خصوص پیشرفت در بخش های که در آن زنان از لحاظ تاریخی در زیر نشان داده شده است. سرمایه گذاری رسیده است 50 درصد زنان در سطح مدیریت جهانی و UniOps, Unilever عملیات و تکنولوژی موتور در حال حاضر در 47٪. زنجیره تامین و تحویل بزرگترین تغییر گام به دست داشتن 40% حضور زنان در مدیریت.

یونیلور تعادل جنسیتی نقطه عطف زیر یک تعهد درازمدت به درایو برابری جنسیتی در محل کار. اختصاصی تنوع و ورود تیم به اجرا در چندین طرح از جمله تنوع جهانی هیئت مدیره و یک شبکه نزدیک به 100 ‘تنوع و شمول قهرمانان’ که مجموعه معیار برای چگونه یک جامعه می تواند قدرت فراگیر فرهنگ در سراسر بازار. ابزار نیز استفاده می شود به درایو برابری جنسیتی در استخدام از جمله جنسیتی متعادل مصاحبه تخته سنگ الزامات قوی تنوع و گنجاندن اهداف و جنسیتی انتصاب درجه – اندازه گیری که آهنگ رهبران ارشد’ سوابق در انتصاب زنان است. Unilever است همچنین رانندگی Unstereotype داد برگزار شده توسط سازمان ملل متحد که با هدف از بین بردن مضر کلیشه در محل کار و در سراسر صنعت تبلیغات.

آلن Jope, Unilever, مدیر اجرایی گفت: “برابری جنسیتی بزرگترین unlock برای توسعه اقتصادی و اجتماعی در سطح جهان و داشتن یک جنسیتی متعادل نیروی کار باید با توجه به چیزی است که ما آرزوی. ما بسیار افتخار را به ما رسیده هدف از مساوی زنان و مردان در میان ما 14,000 مدیران اما کار ما در اینجا متوقف نمی. ما ادامه خواهد داد به کار نسبت به فرصت های برابر برای زنان و دیگر نمایندگی از گروه های هر دو در کسب و کار ما و فراتر از آن.”

Leena Nair یونیلور رئیس HR افسر گفت: “اگر نیمی از جمعیت در حال برگشت برگزار چگونه ما همه در حال رفتن به حرکت به جلو ؟ یک جامعه پر رونق است که در آن زنان دسترسی برابر به حقوق مهارت ها و فرصت ها. زنان تشکیل می دهند اکثر مصرف کنندگان ما و ما مدیون بسیاری از موفقیت های ما به آنها. آنچه ما به دست آورده ام این است که عهد به کار هزاران نفر از مردم در سراسر کسب و کار ما است که قادر به به طور کامل از بند باز کردن توانایی های بالقوه خود را به خاطر آنها احساس ارزش و گنجانده شده است.”

کاتالیزور برنده جایزه

Unilever برنده معتبر 2020 کاتالیست جایزه ابتکارات که شتاب پیشرفت برای زنان در محل کار است. یونیلور ابتکار ‘تغییر بازی. آنلاک آینده ” با هدف ارائه جنسیتی متعادل نیروی کار و فراگیر فرهنگ است که شکسته شدن کلیشه.

——

Safe Harbour

جایی که مربوط به این اقدامات منوط به مناسب مشاوره و مصوبات.

این خبر ممکن است به دنبال اظهارات از جمله ‘به دنبال اظهارات’ در معنای ایالات متحده اصلاحی دادخواهی اوراق بهادار خصوصی عمل 1995. کلمات مانند “خواهد شد’, ‘هدف’, ‘انتظار’, ‘پیش بینی’, ‘نظر’, ‘نظر’, ‘معتقد است’, ‘چشم انداز’ و یا منفی از این نظر و دیگر عبارات مشابه در آینده عملکرد و یا نتایج خود را منفی در نظر گرفته شده برای شناسایی چنین اظهارات به جلو نگاه. این اظهارات به جلو نگاه مبتنی بر زمان انتظارات و مفروضات با توجه به پیش بینی تحولات و عوامل دیگر مؤثر بر Unilever گروه (“گروه”). آنها نه حقایق تاریخی و نه آنها تضمین عملکرد آینده.

چرا که این اظهارات به جلو نگاه شامل ریسک و عدم قطعیت وجود دارد عوامل مهمی است که می تواند باعث نتایج واقعی به اختلاف مادی از آن بیان شده یا ضمنی با این اظهارات به جلو نگاه. در میان خطرات و عدم قطعیت مواد یا عوامل اصلی است که می تواند باعث نتایج واقعی به اختلاف مادی هستند: یونیلور برندهای جهانی در ملاقات با ترجیحات مصرف کننده; یونیلور توانایی نوآوری و رقابتی باقی می ماند; یونیلور در انتخاب سرمایه گذاری در آن در مدیریت نمونه کارها; ناتوانی در پیدا کردن راه حل های پایدار برای حمایت از رشد بلند مدت; اثر تغییر آب و هوا در یونیلور کسب و کار; روابط با مشتری; استخدام و حفظ کارکنان با استعداد; اختلال در زنجیره تامین ما; هزینه مواد اولیه و کالاهای; تولید محصولات سالم و با کیفیت بالا محصولات; امن و قابل اعتماد زیرساخت های آن; اجرای موفق ادغام divestitures و تحول کسب و کار; پروژه های اقتصادی و سیاسی خطرات و بلایای طبیعی; خطرات مالی; عدم پاسخگویی بالا و استانداردهای اخلاقی و مدیریت تنظیم مقررات مالیاتی و مسائل حقوقی. این اظهارات به جلو نگاه به صحبت می کنند تنها از تاریخ این اطلاعیه. به جز به عنوان مورد نیاز توسط هر قانون یا مقررات این گروه صراحتا هر گونه تعهد و یا تعهد به انتشار علنی هر گونه به روز رسانی و یا تجدید نظر به هر گونه اظهارات به جلو نگاه موجود در اینجا منعکس کننده هر گونه تغییر در انتظارات با توجه به آنها نمیدهد و یا هر گونه تغییر در حوادث و شرایط و یا شرایطی که در آن هر گونه بیانیه ای استوار است. جزئیات بیشتر از خطرات بالقوه و عدم قطعیت تاثیر این گروه در توضیح این گروه براده با بورس لندن Euronext آمستردام و آمریکا کمیسیون بورس و اوراق بهادار از جمله در گزارش سالانه در فرم 20-F 2018 و یونیلور گزارش سالانه و حساب 2018.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>