VC جهان هدف خود را کمتر سفید و نر

Category: کرین نیویورک Comments: No comments

مردان سفید پوست گرفتن در اهرم قدرت در امور مالی نیست فقط استارک آن را نیز محکم است. زنان در بخش نگه دارید و تنها 30 درصد از مشاغل با توجه به ایالات متحده آمریکا کمیسیون فرصت های برابر شغلی—همان سطح سال 2007.

سرمایه گذاری مدیران می گویند که آنها می خواهید به تغییر است. سهشنبه ملی انجمن سرمایه گذاری راه اندازی سرمایه گذاری رو به جلو است که با هدف بهبود تنوع در یک زمینه با مستند مشکلات است.

“بیش از 50 سال گذشته این صنعت را تولید کرده است فوق العاده ای نوآوری و موفقیت اقتصادی, اما آن را انجام داده است در حالی که به طور سیستماتیک به استثنای مشارکت زنان مردم رنگ و دیگر کمتر اقلیت” گفت: مریم Haque سرمایه گذاری رو به جلو را مدیر اجرایی. “ما کار خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که VC صنعت صادقانه حساب ما نگاه به آینده است.”


این طرح با حمایت Silicon Valley Bank, Deloitte و حقوقی Gunderson Dettmer.

موسسات مالی متعهد شده اند برای سال های بسیاری خود را برای تنوع بخشیدن حقوقی واجد شرایط و پایه مشتری با نتایج شاید بهترین توصیف به عنوان مخلوط شده است.

در روز سه شنبه مورگان استنلی سابق جهانی سر از تنوع مرلین بوکر شکایت شرکت به اتهام شلیک به او و پس از او تحت فشار قرار دادند مدیران ارشد بیش از حد سخت به بازسازی یک برنامه برای آموزش سیاه و مشاوران مالی.

“مورگان استنلی تا به حال چندین دهه به آن خانه به منظور بهبود و ثبت آن در تنوع و شمولگفت:” بوکر را وکیل جین کریستنسن از Widgor قانون شرکت. “هیچ بهانه ای.

مورگان استنلی این ادعا را رد کرده و گفت: “ما ثابت قدم در تعهد ما برای بهبود تنوع کارکنان و پیشرفت مداوم — در حالی که به رسمیت شناختن است که ما باید پیشرفت بیشتر را.

Sallie Krawcheck سابق رئیس امور مالی در سیتی گروپ و سر از مریل لینچ مشاهده شده در سال 2011 در مصاحبه ای که مردان به سادگی راحت تر استخدام افرادی که نگاه و صدا خود را.

قرار دادن در کسی که متنوع, متنوع, پس زمینه, پس زمینه های مختلف همیشه احساس خطر گفت: Krawcheck که امروز اجرا می شود Ellevest یک شرکت سرمایه گذاری است که با تمرکز بر زنان است.

عدم تنوع حاد به خصوص در سرمایه گذاری که در آن تنها 14 درصد از همکاران هستند و فقط 6 درصد از آفریقایی-آمریکایی یا اسپانیایی, با توجه به مطالعه انجام شده توسط شرکت Deloitte و NVCA. مطالعه دیگری نشان داد که در طول یک دوره پنج ساله به پایان رسید که در سال 2017 زن-تاسیس و راه اندازی دریافت 9.2 درصد از VC سرمایه گذاری است. فقط 1.8% رفت و به شرکت های با Latino بنیانگذاران و 1 ٪ به کسانی که راه اندازی شده توسط سیاه و کارآفرینان.

برای سال داده ها چنین است باعث کنفرانس ها و وعده های خود را بهتر انجام دهد اما در حال حاضر نشانه ها واضح تر است که VCs پرداخت بیش از خدمات لب به تنوع.

اتحادیه مربع سرمایه گذاری اولیه سرمایه گذار در توییتر به تازگی متعهد به استخدام بیشتر سیاه, سرمایه گذاران بیشتر سیاه بنیانگذاران و به اشتراک گذاری اطلاعات خود را با مردم است.

“We باید مقابله با واقعیت ناراحت کننده است که ما بخشی از مشکل” شرکت گفت.

در بروکلین اقلیت-اجرای 645 سرمایه گذاری گفت: این طرح برای حمایت از مرکز پلیس سهام. این شرکت با راه اندازی یک وب سایت “برای کمک به متحدان ما را در درک که در آن آنها می توانند با اهدای پول و زمان نسبت به سازمان است که مدافع عدالت اجتماعی در علاوه بر این به آموزش و پرورش بهتر و فرصت ها برای مردم رنگ.”

اگر VCs جدی در مورد آوردن بیشتر فرصت های اقتصادی برای کسانی که از دست رفته آنها می تواند بدتر از سرمایه گذاری در مشاغل با حداقل متنوع حقوقی واجد شرایط. مفید به U. s. اداره آمار نیروی کار انتشار یک لیست از تفکیک نژادی در مشاغل مختلف.

داده ها نشان می دهد که سفید پوستان هستند و 78 درصد از کل نیروی کار اما 94 درصد از خلبانان شرکت هواپیمایی و آسیب شناسان گفتار 93% از اولین وبزرگترین املاک و مستغلات و 91 درصد از سردبیران و مدیران ساخت و ساز و 90 درصد از مدیران روابط عمومی. آنها 89 درصد از مدیران اجرائی.

برای تلفن های موبایل مانند کسانی که شغل ممکن است آماده برای برخی از اختلال.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>